Konijnen broodjes

Gepost: 4 april 2015 Laatst bewerkt: 16 februari 2026
Konijnen broodjes

Zal ik jullie verklappen dat dit recept al bijna een jaar staat te wachten op publicatie? Ik maakte deze schattige konijnen broodjes vorig jaar al met Pasen, maar om die nou pas na deze dagen online te zetten. Dat vond ik niet zo leuk. Ze moesten dus even blijven wachten, om nu zo vlak voor de feestdagen online te verschijnen! Als je toch al van plan was de kleine knoopbroodjes te maken van het blog, komt het helemaal goed uit. Voor deze broodjes heb je namelijk exact hetzelfde recept nodig. Ging je ze niet maken? Dan zijn deze konijntjes misschien wel een hele goede reden om dit alsnog te doen 😉 .

konijnen broodjes 2a

Is deze familie konijn van brood niet lief? En hartstikke eenvoudig dus om zelf te maken voor het paasontbijt!

knoopbroodjes 3a
konijnen broodjes 3a

 

konijnen broodjes

Opslaan
Recept afdrukken

5 van 2 stemmen

Konijnen broodjes

Voor het paasontbijt is het natuurlijk het leukst om konijnen broodjes te serveren. Je maakt ze eenvoudig zelf voor Pasen bij het ontbijt of de brunch.
Porties: 12 broodjes

Ingrediënten

  • 500 gram tarwebloem
  • 6 gram droge gist
  • 10 gram suiker
  • 10 gram zout
  • 30 gram zachte ongezouten roomboter
  • 325 gram volle melk, lauwwarm

Instructies

  • Doe alle ingrediënten in een kom en roer met een spatel even kort door elkaar. Zet de mixer aan op een lage stand en kneed het in zo’n 10-15 minuten tot een mooi soepel deeg dat loslaat van de wand.
  • Na het kneden moet het deeg voor de eerste keer rijzen. Vorm het deeg tot een bal en leg deze in een met olie ingevette kom. Draai de bal deeg nog even om, zodat aan alle kanten een beetje olie zit. Dek de kom af en laat ongeveer een uur rijzen tot het deeg in volume verdubbeld is.
  • Na de eerste rijs vorm je het deeg. Druk met je handen het lucht uit het deeg en verdeel in 12 gelijke stukken. Maak bolletjes van het deeg, vorm ze eventueel een beetje ovaal.
  • Met een schaar maak je de oortjes. Zet twee knipjes naast elkaar om de oren te vormen. Doe dit niet te laag, anders is er geen ruimte meer voor de ogen.
  • Ik maakte de ogen door met de punt van de schaar een gaatje te prikken, dat werden uiteindelijk meer spleetogen dan de kraaloogjes die ik in gedachten had. Maak ze dus iets groter dan dat ik deed. Je zou ook een rozijntje in de broodjes kunnen duwen.
  • Nadat je de konijnen broodjes gevormd hebt, leg je ze op de bakplaat. Dek de plaat af en laat de broodjes 45-60 minuten rijzen tot het weer bijna in volume verdubbeld is. Je kunt eenvoudig testen of het genoeg gerezen is; druk met je vinger licht op het deeg, het zou nu langzaam terug moeten veren.
  • Verwarm tijdens deze laatste rijs de oven alvast voor op 220 °C (boven- en onderwarmte).
  • Bak de broodjes in ongeveer 15 minuten gaar en bruin.
Bewaren

Ongeveer 3 dagen in een afgesloten verpakking buiten de koelkast te bewaren. In de vriezer tot 3 maanden houdbaar.

konijnen broodjes 4a

Links in dit artikel kunnen affiliate links zijn. Als jij via zo’n link iets koopt, krijg ik hier een kleine commissie over. Merknamen in een recept kunnen het gevolg zijn van een betaalde samenwerking.

41 reacties

  1. marlies schreef:

    wat kan er gebeurt zijn? ik zie niet dat het deeg is gerezen ( 1ste rijs)
    ik heb alles gedaan zoals het moest, maar toch rijst het niet

    1. Laura Kieft schreef:

      Heb je het deeg goed en lang gekneed? Dit is namelijk erg belangrijk en gebeurt vaak niet goed.

  2. marlies schreef:

    kan je hierop varieën ? bv: andere vorm
    is de baktijd dan nog hetzelfde

    1. Laura Kieft schreef:

      Als de grootte ongeveer gelijk blijft wel ja.

  3. Sandra schreef:

    Wat zijn ze leuk geworden!
    Heb ook nog een staartje gegeven van een klein bolletje extra deeg 🙂

  4. Bo schreef:

    Hoi Laura, met pasen zijn de konijnbroodjes zo goed bevallen dat ik intussen opnieuw gebakken heb. Dit keer heb ik na de eerste rijs de bolletjes plat gemaakt en 1 deel gevuld met spinazie-geitenkaas en 1 deel met gehakt. Dichtgevouwen en besmeerd met eigeel, wat sesam erover en afgebakken, heeeerlijk! Flinke doos van deze broodjes koud meegenomen naar het pretark met ons gezin, ook koud zijn ze lekker zacht en heel smakelijk.

    Ik ga gauw nog meer lekkere recepten van jou namaken

  5. floor schreef:

    kan je het deeg ook een dag van te voren maken?

  6. Sydney Geurts schreef:

    Net gemaakt maar wordt wat donker in de oven(hetelucht). Heb ze op 200 gezet maar na 7 min al vrij donker.
    Denk dat ik het de volgende keer op 180 moet zetten. Wel een super makkelijk en leuk recept!!

    1. Laura's Bakery schreef:

      Bij een hetelucht oven altijd 10-20% lagere temperatuur aanhouden!

  7. Rubina schreef:

    Ik heb een hetelucht oven op hoeveel graden moet ik die dan zetten

  8. Purdy schreef:

    Wat als ik deze broodjes met zuurdesem wil maken ipv droge gist. Hoeveel moet ik er dan van gebruiken?

    1. Laura's Bakery schreef:

      Dat durf ik niet te zeggen.

5 from 2 votes (2 ratings without comment)

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Beoordeel dit recept