Mijn mini muffinvorm draait overuren de laatste tijd. Ik heb vaak van die periodes waarin ik een bepaald ingrediënt vaak gebruik, maar dat heb ik dus ook met bakvormen. Door hem weer eens te gebruiken lijk ik mij te herinneren hoeveel leuke dingen je daar wel niet mee kunt maken en dan krijg ik dus weer allemaal lekkere ideeën. Daarnaast is de vorm natuurlijk ook gewoon ideaal als je kleine hapjes wilt maken. Ik maakte deze hartige mini muffins bijvoorbeeld voor het kerstbuffet. Het is nu eenmaal leuker om een schaal met kleine muffins op tafel te zetten dan een paar grote. Ik kan ze dus zeker aanraden als je een buffet met hapjes wilt maken, maar ook bij verjaardagen en borrels zullen ze het goed doen!



hoi laura,
ik heb geprobeerd om een reactie te plaatsen maar zie hem niet staan , mijn vraag was of ik de muffins ook met kipfilet kan maken ipv bacon (voor kerstdiner op school en er zitten kinderen in de klas die geen varkens vlees mogen hebben )
Ik heb het nog nooit geprobeerd, maar dat zou zeker moeten lukken. Is meer de vraag of de smaak er goed uitkomt. zou het gewoon eens proberen 🙂
Ik heb ze gisteren gemaakt, maar ze werden niet zo mooi bruin en waren eigenlijk ook niet echt lekker..
Ik vond ze na 20 minuten erg licht en heb ze er 5 minuten langer in laten zitten, maar kwam niks aan kleur bij..
Ik heb ze gemaakt in m’n siliconen mini muffin vorm..
Zou het daaraan kunnen liggen?
Of misschien doordat ik halfvolle ipv volle melk heb gebruikt??
*ik heb nooit volle in huis, vandaar de halfvolle*
Dat ze niet kleuren ligt aan de vorm, baksels worden daarin altijd maar lastig bruin. En de andere melk heeft zeker invloed op de smaak.
Ik heb ze vanmiddag gemaakt Hartige mini muffin ik hoop dat ze lekker zijn !
Kunnen die hartige mini muffins ook koud gegeten worden?
Ja hoor, ook heel lekker 🙂
Heb ze vandaag gemaakt, maar met zelfrijzende bloem. is dat ook goed?. Ze waren erg lekker. Maar vond de kaassmaak meer doorkomen als warm gegeten.
Je had eigenlijk gewone bloem moeten gebruiken, of het bakpoeder weglaten als je voor zelfrijzend kiest.
Hoi,
Lijkt me echt lekker deze muffins! Helaas heb ik geen muffinbakplaat.
Kan je ze ook in papieren cupcakes doen?
En dan moeten ze toch iets langer in de oven?
Dat kan, je hebt alleen wel kans dat ze dan uitzakken. Je bakt ze dan ongeveer 18-20 minuten
Bedankt! Ga ik zeker maken met cake vormpjes. Helaas heb ik nog geen muffinhouder.
Kun je de spekreepjes ook vervangen door zon gedroogde tomaat?
Zeker, je kunt hier prima mee variëren
Hoi Laura,
Ik heb een vraagje over de bakpoeder. Er staat 2 theelepels bakpoeder, maar ik dacht dat ik ergens op jouw site had gelezen dat je 1 zakje bakpoeder voor 500 gr bloem moet gebruiken. Maar 2 theelepels komen toch niet overeen met de helft van een zakje bakpoeder? Of zijn die verhouding alleen voor taarten enz?
Hoeveel gram bakpoeder zijn jouw theelepels ongeveer? want wij hebben best kleine theelepels 🙂
Ik heb de muffins gemaakt en ze waren wat steviger. Of zijn hartige muffins wat steviger door de spek en kaas.
De muffins smaakten wel heerlijk! Alvast bedankt!
Groetjes,
Carina
Die verhouding is zo bij zelfrijzend bakmeel. In veel recepten wordt hiervan afgeweken door zelf bloem en bakpoeder te combineren. Hartige muffins kunnen iets steviger zijn ja, maar spatel vooral niet te lang, daar kunnen ze ook stevig/compact van worden.
Hoi Laura,
Deze muffins zijn 1 van mijn favoriet, maar nu krijg ik bezoek met een glutenallergie, kan ik de bloem vervangen voor Amandelmeel?
Alvast bedankt
Anita
ps je glutenvrij hoek is wel erg zoet
Ohh gevonden tussen de vervangers
Nee dat zou ik niet doen, probeer eens een glutenvrije meelmix.
Geweldige site Laura! En wat een heerlijk recept. Ik heb net hartige muffins gemaakt met als vulling, spinazie, boursin, stukjes tomaat en gewone kaas, kruiden en paprika. Bovenop de tomatenpuree en kaasstrooisel.
Zometeen ga ik de roodfruit variant maken .. het water loopt al 2 uur uit mijn mond 😉
Hallo!
Zijn deze muffins ook goed in te vriezen?
Zeker! Hier lees je alles over het invriezen van baksels: https://www.laurasbakery.nl/bewaren-en-invriezen-van-gebak/
Veel te veel beslag voor 24 mini muffins.
Erg melige smaak.
Geen aanrader helaas….
Wat jammer om te horen, heb je allemaal echt tot aan de rand gevuld? En was het goed gemengd? De melige smaak lijkt me alleen te kunnen komen door te veel bloem.