Ik beken het maar gelijk: op de paar koeken die ik aan mijn buren gaf na, heb ik de rest binnen 4 dagen allemaal opgegeten. En als ik mij die eerste dagen niet had kunnen inhouden waren ze nog veel eerder op. Voor deze citroen-gember havermoutkoeken ging ik voor het eerst aan de slag met bakgember. De potjes zie ik al jaren staan in het bakschap in de supermarkt, maar nog nooit had ik zo’n potje gekocht. Tijdens het bakken vroeg ik mij nog af wat ik in hemelsnaam ging doen met de rest, maar ik gok zomaar dat dit ook in gemberkoeken gaat verdwijnen. Verder zijn de havermoutkoeken iets anders dan mijn basisrecept voor havermoutkoekjes. Ik liet het ei weg en gebruikte meer boter. Dat resulteert in meer knapperige en brosse koeken. Perfect als je het mij vraagt. Ik geloof dat ik een tweede basisrecept voor havermoutkoeken heb gevonden. Voor de basis ga ik het nog wat verder perfectioneren, als ik eenmaal de perfecte brosse haverkoeken heb deel ik die met jullie! Probeer voor die tijd vooral deze koeken met gember en citroen uit.



Heb deze laatst ook gemaakt, ze zijn verrukkelijk! Nu ik ze weer zie, zou ik gelijk wel weer willen gaan bakken. Ik maak er een gezondere versie van en gebruik erythritol ipv suiker en amandelmeel ipv bloem. (Boven een bepaalde leeftijd word je nogal dik van al die lekkere zoete dingen?) maar ook dan superlekker.?
Wat leuk! En die versie pakt dus goed uit?
Jazeker, niet van de ‘echte’ Laurakoeken te onderscheiden. Ze smaken heerlijk en zijn geen dikmakers met deze ingrediënten. Bedankt voor je heerlijke recept.
Wat fijn Bep! Geniet ervan 🙂
Kan je het suiker ook vervangen voor een vloeibare kunstsuiker, of bindt het koekje dan niet meer goed?
Dat durf ik niet te zeggen!
Ik heb meteen het dubbele recept gemaakt. Ze zijn heerlijk!
Wat heerlijk!!
Het is een heerlijk koekje en makkelijk te maken
Hi, which flour do you use? Tarwebloem or tarwemeel or patentbloem? I just moved in holland and still confuse with the types of flour in here. Thanks
Tarwebloem or patentbloem are both good for this usage!
Om je vingers bij af te likken. Te lekker!
Heb ze ook gemaakt met yuzu marmelade smaakte ook goed
Oeh, dat klinkt goed inderdaad!
Ze zitten al voor de 3e keer in de oven, super makkelijk te maken en ontzettend lekker! Ik gebruik wel iets minder suiker, vind ze anders wat te zoet omdat de gember ook al in zoete siroop zit.
Vandaag de koekjes gebakken. In plaats van bloem heb ik boekweitmeel gebruikt. Dit i.v.m. een tarwe intolerantie. En ik heb kokosbloesemsuiker gebruikt met 1 tl vanillesuiker. Het resultaat: heerlijke koekjes!!!
Ik blijf jouw website wel volgen!
Heel erg bedankt voor het delen.
Wat goed dat het zo ook werkte! Thanks voor het delen.
Heerlijk, heerlijk. Maak altijd dubbele portie. Is met 2 dagen op. Super recept!!!
Haha wat goed! Hier vliegen ze ook altijd de koektrommel uit 😉
Met een ei-allergie is bakken niet zo vanzelfsprekend, wat leuk dus om eens een receptje tegen te komen zonder ei. En wat zijn deze koekjes lekker! Stiekem hoop ik dat manlief en de kinderen ze niet lusten, dan zijn er meer voor mij 😉
Ik heb ze nu in een maand al 2x gemaakt, groot favoriet bij mij en m’n vriend, bedankt voor dit heerlijke en makkelijke recept!
Wat een heerlijke koekjes, Eindelijk dat potje stemgember eens verder op gemaakt
Heerlijke koekjes! Heb ze al meerdere keren gemaakt. Heb er ook een wintervariant van gemaakt; citroen vervangen door sinaasappel, de helft van de kristalsuiker vervangen door donkere basterdsuiker en een beetje speculaaskruiden erbij. Ook lekker!
Ook hier een fan van de koekjes. Ik heb ze net volkorenmeel gemaakt en ik heb de hoeveelheden havermout en meel omgewisseld. Ik heb er geen suiker ingedaan behalve een scheutje van de stemgember siroop. Ik heb er wel een flinke scheut citroensap ingedaan. Maakt het lekker fris. Heerlijk koekje (ook al heb ik het recept wat aangepast) ??.