Hoe geef je aan een ‘gewone’ cake net dat beetje extra? Nou gewoon, door er een figuur in te maken zoals bij deze kerstboom cake! Een eenvoudige cake maak je nu toch heel speciaal. Zo is het geen probleem om met Kerst een simpel ogende cake op tafel te zetten.
Je zou eventueel door het beslag van de groene cake nog sprinkles of chocolate chips kunnen mengen, dan is het net of er kerstballen in de boom zitten. Als je dat doet haal je de sprinkles/chocolate chips even door wat bloem zodat ze niet allemaal naar de bodem zakken. Lees snel verder om te zien hoe je deze leuke kerstboom cake zelf maakt!
BAKTIP: Om kleurrijke cakes te maken werk ik het liefst met deze kleurstoffen op gelbasis.



Wat een gaaf idee.
Wordt de kerstboom niet erg droog met 2 keer bakken?
Nee helemaal niet, de structuur en smaak is exact hetzelfde als de rest van de cake.
Ik vind jouw kerstideeen zo onwijs tof! Deze ga ik dit keer niet gebruiken, maar misschien nog wel een keer met een ander vormpje met een andere gelegenheid.
ziet erg echt leuk uit . ik ga ‘m van de week proberen de groene kleurstof is die gewoon in de supermarkt verkrijgbaar? zoals Jumbo of AH?
Grote supermarkten hebben soms ook kleurstoffen. Bij toko’s vind je het ook wel eens. Ikzelf koop het altijd bij taartdecoratiewinkels.
Leuk idee.
Voor het groen kun je mss. ook pandancake gebruiken [toko].
Die is al groen van zichzelf en heel luchtig
Heeft u het geprobeerd??
Ik zoiets laatst zelf geprobeerd met biscuitmix en dan dus in een taart maar de figuurtjes die al gebakken waren werden heel droog en rubberachtig. Heb je enig idee hoe ik dit voor een volgende keer kan voorkomen, want ik vind het zo leuk, maar zie er een beetje tegenop om het nogmaals te proberen.
Met biscuit heb ik het niet geprobeerd maar denk ook dat dat sneller droog wordt als je het nog een keer bakt. Met de cake had ik daar geen problemen mee. De al gebakken cake was exact als de rest van de cake, heel lekker!
Zou het mogelijk zijn om de kerstboompjes van cake te maken en vervolgens in een biscuit te zetten of zou dit niet werken???
Ik denk dat dit wel werkt. Je zou het eens kunnen proberen.
Wat ziet dit er leuk uit, maar waar koop je groene kleurstof?
Bij taartdecoratie winkels kun je kleurstoffen in alle kleuren van de regenboog kopen.
Laura, ben zo blij met jou site, iedere keer weer hele leuke ideeën. En duidelijke uitleg!
Wens je hele fijne dagen een gezond 2014 en heel veel mooie taarten!
Dankjewel 🙂 Ook jij hele fijne feestdagen toegewenst!
Wat een superleuk idee.
Ga het binnenkort uitproberen, maar dan met chocoladecake en gele sterren er in.
Dit vind ik echt een pracht idee! Misschien dat ik dit nog wel eens ga proberen in de Kerstvakantie. M’n broertje is gek op bakken, dus ik denk dat hij dit ook wel erg leuk vindt!
Wat super leuk! Toen ik de foto’s voor het eerst zag was ik bang dat ’t veel te moeilijk zou zijn maar dat valt heel erg mee. Leuk bedacht!
Hoeveel kleurstof moet je erin doen. Ik ga de cake eens uitproberen namelijk.
Hoi Joke,
Een paar druppels is vaak al genoeg. Maar je kunt natuurlijk zoveel toevoegen als je zelf wilt, tot je de gewenste kleur hebt.
Liefs, Laura
Ik heb 2 keer de cake gemaakt, maar de kerstboom gaat telkens naar “boven”. Ik heb telkens groene plekken boven in de cake. Je ziet dus niets van de kerstboom. Wat doe ik verkeerd??
Wat vreemd dat hij omhoog gaat. Heb je de hele groene cake gebruikt zodat de bomen goed ‘strak’ in het blik zitten? En niet teveel beslag onder de boompjes en genoeg er bovenop zodat er wat gewicht op rust wat het tegenhoudt?
Ik had dit probleem ook, ik had idd de groene cake niet heel ‘strak’ in het blik zitten en ook niet heel veel beslag op de bovenkant, daar lag het waarschijnlijk aan. Ik ga het gewoon nog een keer proberen
Ik heb de hele groene cake gebruikt. Een klein laagje onder. Maar ik denk dan dat er te weinig bovenop lag. Ik probeer het nog 1 keer.
Aah super leuk! Zou je de boompjes ook in een taart kunnen verwerken?
Groetjes!
Je kan dit in principe bij elke vorm gebruiken. Ik zou alleen wel met cake werken en niet met biscuit.
Wat gaaf zeg. Ik mag mezelf wel creatief noemen maar in de keuken ben ik een ramp. Jij maakt zo mooie dingen. Bijna te mooi om op te eten. Ik ga je volgen.
Hoi Laura wat maak je heerlijke recepten en zo mooi ga met de kerst wat hapjes van je site maken lijkt me heerlijk ik wens je hele prettige feestdagen en een goed en gezond 2014
groetjes Anneke
Zo gaaf deze kerstcake. Het is even een klus maar dan heb je ook wat 🙂
Liefs, mam ♥