Deze kruidcake ziet er waarschijnlijk iets anders uit dan je zou verwachten. Tenminste, de meeste verwachten een heel donkere cake als ik zeg dat ik een plakje kruidcake voor ze heb. Stiekem is dit ook het eerste dat in mij opkomt hoor. Toen ik door Het Hummingbird Bakboek heen bladerde zag ik echter deze lichte kruidcake staan en ik werd nieuwsgierig. Volgens het boek is deze cake niet zo zoet en is hij lekker pittig door de kruiden. Alle basis ingrediënten had ik al in huis, alleen mijn assortiment kruiden was niet breed genoeg voor deze cake. Daarom heb ik het recept een klein beetje aangepast naar de kruiden en andere smaakmakers die ik wél in huis had. Dat pakte goed uit, want deze cake viel bij iedereen in de smaak!



Er zit veel verschil in koffielepels. Hoeveel gram moet het zijn van kaneel, enz. Ben
bezig pm hem te bakken
Ben benieuwd
Een theelepel heeft een inhoud van 5 ml, dat is standaard de maatvoering in recepten.
Laura, hij ziet er heerlijk uit. Ik ga deze zeker een keer maken. Wat een leuke roze serveerstandaard heb je. Geweldig! Mag ik vragen waar je deze hebt gekocht.
De cake was heerlijk van smaak!
Alleen was de cake heel vast, echt een stevige cake. Hoort dit zo of heb je een tip voor me voor de volgende keer om het wat losser te krijgen?
Misschien dat je het beslag de volgende keer wat luchtiger moet kloppen! Ik weet niet of je dat deze keer ook al goed geprobeerd had?
Kan dit ook in een gewoon cakeblik (ik heb geen tulband)? Of moet ik dan iets aanpassen in het recept? Ik heb het namelijk al wel geprobeerd, maar de cake wordt niet goed gaar. Langer in de oven gedaan, maar de buitenkant wordt hard en de binnenkant nog niet helemaal gaar.
Dat kan zeker maar de baktijd zal inderdaad anders zijn. Ik heb deze cake niet specifiek getest, maar je kunt even vergelijken met andere cake recepten.
ik heb deze cake geprobeerd. Omdat het een grote hoeveelheid is, heb ik 2 kleinere vormen genomen.
Spijtig genoeg bleven ze allebei erin plakken.
Gelukkig is de cake heel erg lekker en ga ik hem zeker nog eens maken maar in een gewoon bakblik mét bakpapier erin….
Is het ook mogelijk deze cake te maken met donkerbruine of misschien lichtbruine basterdsuiker in plaats van kristalsuiker, om ook de gebruikelijke donkere kleur te krijgen die kruidcake meestal heeft? En hoeveel van de basterdsuiker zou ik dan nodig hebben om de kristalsuiker te vervangen? Want met basterdsuiker lijkt 650 gram me wat teveel, of heb ik dat verkeerd?
Dit kun je in principe 1 op 1 vervangen, maar heeft wel effect. Hier lees je er meer over: https://www.laurasbakery.nl/bakken-met-kristalsuiker-of-basterdsuiker/
Dank je wel voor je reactie, ik ga het gewoon proberen en een beetje experimenteren met de kruiden.
Mijn beslag liep in de oven voledig uit de tulband, tips om dit te verhelpen?
Dan heb je hem te vol gedaan en was jouw tulband waarschijnlijk kleiner dan degene die ik heb gebruikt. Ik vul ze voor maximaal 2/3