Misschien weten jullie wel dat ik zo’n 2 jaar geleden twee boekjes mocht maken. Eentje over cupcakes, de ander over taarten. De boekjes zijn (voor zover ik kan achterhalen) helaas niet meer te koop, maar ze staan uiteraard bij mij thuis op de plank. Zo af en toe pak ik ze er weer eens bij om even door te bladeren. Dan zie ik mijzelf gelijk weer in de keuken staan om al deze recepten op hoog tempo te bedenken, maken, fotograferen en uit te werken. Ja, dat was een flinke uitdaging en ik ben nog steeds trots op het resultaat! Ik heb hier echt onwijs veel van geleerd.
Deze vanillecake met mascarpone en rood fruit staat in het boekje met taarten. Het blijft nog steeds een van mijn favorieten. Ik ben dol op het maken van cakes, maar soms vind ik het zonde om er een laag frosting bovenop te smeren. Die opengescheurde bovenkant vind ik gewoon wat hebben. De zijkant van een cake is daarentegen niet zo heel spannend. Ik sneed deze cake daarom in 3 lagen zodat ik de frosting tussen de lagen cake kon smeren. De bovenkant blijft zichtbaar en de zijkanten zijn zo veel leuker, mooier en lekkerder om te zien!
BAKTIP: Een degelijke, rechthoekige cakevorm zoals deze gaat jarenlang mee en kan wat mij betreft niet ontbreken in de keuken.
Ik gebruikte overigens diepvriesfruit, toen ik de boekjes maakte was vers fruit nauwelijks te vinden. Dat gaat dus prima, maar vers fruit is het mooist. Maak je de cake wel met diepvriesfruit? Laat het fruit dan ontdooien op een bord waar je een velletje keukenpapier op legt, dan kan daar het vocht in trekken.



Mmmm, een gewone cake taken to the next level! I like! 😀
Het is zeker een plaatje! Hier lust ik wel een plakje van!
Dat ziet er lekker uit zeg!
Het ziet er echt super lekker uit! Deze ga ik zeker weten een keer maken. Mjam.
heerlijk ziet deze cake eruit!
leuke tip om een cake eens anders te maken!
ahh heerlijk ik krijg gelijk trek
ziet er lekker uit 😀
Deze ga ik zéker snel maken!! Ziet er super uit.
Eerst even wachten tot de aardbeitjes in de aanbieding zijn 🙂
Ik heb hem ook gemaakt maar dan met aardbeien ipv bramen. Hij is heerlijk!
Misschien een rare vraag maar het mengsel moet dat lang geklopt worden? En op een snelle of juist niet snelle stand!?
Ziet er heerlijk uit wil hem vandaag gaan maken
Zeker niet te lang en op een rustige stand (of gewoon met de hand). Anders wordt het te dun.
Dank je wel
Deze cake gisteravond gemaakt. De cake is echt lekker. Maar de mascarpone is toch wat zwaar (of misschien wilde wij gewoon teveel cake ;)). Al ziet de cake er echt top uit.
ohww jeej daar gaat mijn dieet. Ziet er heerlijk uit en zal zeker ook zo smaken !
Zo’n doosjevol Zomer fruit van de Appie heeft gelijk al dat fruit erin zitten.
nou ik denk toch dat je liever verse fruit hebt dan dat bevroren spul van de appie
Ik had ze toen gekocht bij de action. Nu wilde ik ze toevallig gisteren pakken. Zie ik ze niet meer. Dus dat wordt nof even flink zoeken thuis
Hoi Laura,
Heerlijk recept wat ik graag wil gaan proberen. Hoe groot is de vorm die je gebruikt hebt?
Groet,
Mirjam
25 centimeter 🙂
Dank je, had m al gemaakt ondertussen ? weet niet hoe groot het blik is wat ik gebruikt heb maar hij was goed gelukt. En erg lekker, bedankt voor je recept.