Dit recept voor Twix koekjes is ontstaan uit verschillende andere recepten. Een daarvan is de caramel shortcake, eigenlijk is dat gewoon een grote Twix taart. Daarna dacht ik aan de verschillende soorten thumbprint koekjes die ik al eens had gemaakt. Wat nou als ik dat koekje met een kuiltje in het midden als basis zou nemen, dan zou vullen met karamel en daar wat chocola overheen zou drizzelen, zoals ze dat zo leuk zeggen ik het Engels (en waar ik nog steeds geen goede Nederlandse term voor heb gevonden). Oke, terug naar dat koekje. Deze combinatie heeft natuurlijk alles wat een Twix ook heeft, maar dan zelfgemaakt en met nog meer karamel. Kan alleen maar goed zijn natuurlijk.

twix-koekjes-2a
twix-koekjes-3a

 

Twix koekjes bakken

Opslaan
Recept afdrukken

5 van 2 stemmen

Twix koekjes

Dit koekjes heeft alles wat een twix ook heeft: karamel, chocolade en een lekker koekje. Daarom zijn deze lekkere koekje omgedoopt tot Twix koekjes.
Porties: 20 stuks

Ingrediënten

Koekjes

  • 250 gram ongezouten roomboter
  • 100 gram poedersuiker
  • 1 tl vanille extract
  • 300 gram bloem

Vulling + decoratie

Instructies

  • Maak als eerst de koekjes. Doe hiervoor boter en poedersuiker in een kom en mix tot een romig geheel. Voeg het vanille extract toe en mix ook dit erdoor. Als laatst kun je de bloem toevoegen, mix dit tot een stevig koekdeeg. Verpak het deeg in folie en laat het een uurtje rusten in de koelkast.
  • Van het deeg maak je kleine balletjes. Leg deze op een met bakpapier beklede bakplaat en maak er kuiltjes in. Ik gebruikte hiervoor een maatlepel uit mijn setje spoons, maar je kunt ook met je vinger of de achterkant van een pollepel een kuiltje maken.
  • Bak de koekjes in 14 minuten op 175 °C (boven- en onderwarmte).
  • Laat de koekjes volledig afkoelen voordat je ze vult en decoreert. Voor de vulling roer je de dulce de leche even door zodat het wat zachter wordt. Je kunt een lepel gebruiken om de koekjes te vullen, maar je kunt ook een spuitzak vullen (zoals ik deed) en het zo in de kuiltjes spuiten. Vul de koekjes zoals jij het handig vindt.
  • Smelt de chocolade au bain-marie. Eenmaal gesmolten kun je met een lepel de chocola over de koekjes drizzelen (dat deed ik), of je gebruikt een spuitzak.
  • Laat de chocolade uitharden voordat je de koekjes serveert.
Bewaren

Met karamel er al op kunnen de koekjes zo’n 2-3 dagen bewaard worden, zonder veel langer. Door de karamel worden de koekjes in een trommel wel wat zachter namelijk.

Links in dit artikel kunnen affiliate links zijn. Als jij via zo’n link iets koopt, krijg ik hier een kleine commissie over. Merknamen in een recept kunnen het gevolg zijn van een betaalde samenwerking.

37 reacties

  1. Manon schreef:

    De koekjes gemaakt volgens het recept, echter bij mij zakken de koekjes in, verdwijnt het kuiltje en zijn ze na 14 min. Nog ontzettend bleek van kleur. Oven was voorverwarmd. Heb jij nog tips wat ik een volgende keer anders kan doen?

    1. Laura Kieft schreef:

      Zo op afstand is dit lastig te zeggen, dat ze uitlopen zou kunnen liggen aan het soort boter bijvoorbeeld. En qua tijd: het zou kunnen dat jouw oven gewoon net iets langer nodig heeft.

  2. -S- schreef:

    De twix koekjes zien er echt heerlijk eruit. En ben al eventjes op zoek naar een glutevrije twix recept hiervan

  3. Elise schreef:

    Hoi Laura, kan ik het deeg al een avond van tevoren maken? Zodat ik de volgende dag alleen maar hoef te bakken?

    1. Laura's Bakery schreef:

      Ja dat kan

  4. Elise schreef:

    Is het mogelijk om het deeg van jouw choc chip cookie recept te gebruiken zonder de chocolade?

    1. Laura's Bakery schreef:

      Voor het maken van de Twix koekjes? Dat heb ik niet uitgeprobeerd!

  5. Elise schreef:

    Ja voor dit recept bedoelde ik! Haha, ik zal het een keer uitproberen en het laten weten 🫶🏻

    1. Laura's Bakery schreef:

      Succes!

5 from 2 votes (2 ratings without comment)

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Beoordeel dit recept