Rondo’s met spijsvulling

Gepost: 21 mei 2016 Laatst bewerkt: 16 februari 2026
Rondo’s met spijsvulling

Wist je dat er jaren geweest zijn dat je mij niet blij kon maken met amandelspijs? Gevulde koeken, gevuld speculaas en andere baksels waar spijs in zat liet ik staan. Tot groot genoegen van mijn vader en zusje overigens, want die zijn er dol op. Helaas voor hun verandert je smaak, want tegenwoordig vind ik al die baksels met amandelspijs dus hartstikke lekker. Wat ik nog nooit zelf had gemaakt, waren rondo’s. Nu was het eigenlijk mijn idee om vruchtenrondo’s te maken met de bakringen die ik van Baktotaal had gekregen, maar toen ik mij bedacht dat de standaard rondo’s gevuld zijn met spijs waren mijn plannen veranderd. Ik moest en zou zelf rondo’s met spijsvulling maken. En weet je, ik heb ze nog nooit zo lekker gegeten. Zelfs de rondo’s van de bakker kunnen hier niet aan tippen.

rondo-s met spijsvulling 2a
rondo-s met spijsvulling 3a

rondos met spijs

Opslaan
Recept afdrukken

4.50 van 2 stemmen

Rondo’s

Niet moeilijk om te maken en hartstikke lekker: rondo’s. Standaard hebben rondo’s een spijsvulling, dus zijn deze lekkere koeken ook gevuld met spijs.
Porties: 6 stuks
voor bakringen van 8 cm (6 stuks)

Ingrediënten

  • 80 gram witte basterdsuiker
  • 125 gram ongezouten roomboter
  • 160 gram bloem
  • 1 tl bakpoeder
  • snufje zout

Vulling + decoratie

Benodigdheden

Instructies

  • In een kom voeg je de suiker, boter, bloem, bakpoeder en zout samen. Mix dit tot een mooi deeg en verpak het in keukenfolie. Leg het minstens een uur in de koelkast.
  • Ondertussen voeg je de helft van het ei toe aan de amandelspijs, kneed (of mix) tot een egale massa. Je spuit het straks met een spuitzak in de rondo’s, dus als je denkt dat het nog wat te dik is kun je een beetje water toevoegen.
  • Haal het deeg uit de koelkast en rol het op een met bloem bestoven werkblad uit tot een lap van ongeveer 5 millimeter. Ik gebruikte een uitsteker die even groot is als de bakringen om de stukjes deeg uit te steken. Je kunt eventueel ook de ringen zelf of een glas gebruiken. Leg in elke bakring een plakje deeg. Pak de spuitzak en spuit een laagje van het spijs mengsel in het midden, laat rondom ongeveer een centimeter vrij. Leg het tweede plakje deeg bovenop de vulling en druk de randjes zachtjes aan.
  • Bestrijk de rondo’s met de andere helft van het ei en leg op elke koek 3 amandelen. Mocht je de bakringen er tussendoor afgehaald hebben, plaats ze dan nu weer terug.
  • Bak de rondo’s in 20 minuten op 180 °C (boven- en onderwarmte). Laat ze een paar minuten afkoelen in de ringen en druk ze er dan voorzichtig uit.
Bewaren

Ik kan mij niet voorstellen dat je ze wilt bewaren (hier waren ze zo op), maar mocht jij je wel kunnen inhouden kun je ze het best in een trommel doen.

Dit artikel is een samenwerking met Baktotaal, lees mijn disclaimer voor meer informatie.

Links in dit artikel kunnen affiliate links zijn. Als jij via zo’n link iets koopt, krijg ik hier een kleine commissie over. Merknamen in een recept kunnen het gevolg zijn van een betaalde samenwerking.

46 reacties

  1. P schreef:

    Waar kan ik de rondo ringen koopen?

    1. Laura Kieft schreef:

      Via het linkje dat in het artikel bij de benodigdheden staat.

  2. Larissa schreef:

    Hai Laura,
    Ik had eens zin in iest geks en anders, dus nu ga ik deze rondo’s maken, maar dan zonder de amandelen bovenop. Daarna ga ik ze een topping van banketbakkersroom met kaneelappeltjes (van je appel-kaneel-slof recept) geven. Uiteraard de bankerbakkersroom ook naar jouw recept. Benieuwd hoe dit wordt! Koekbodem verschilt natuurlijk iets van de sloffenbodem, maar hebben ook de nodige overeenkomsten. Vandaar het uitprobeersel 🙂
    Groetjes,
    Larissa

    1. Laura Kieft schreef:

      Klinkt als een heerlijk experiment!

  3. Jo schreef:

    Hoi Laura,

    Kan ik voor dit recept ook m’n RVS ganeer-ringen gebruiken, weet jij toevallig of ze ovenbestendig zijn.

    Groetjes,

    Jo

    1. Laura Kieft schreef:

      Dat gaat prima hoor. Ik weet niet of jouw specifieke ringen in de oven kunnen, maar over het algemeen kan dat gewoon.

  4. Jolanda schreef:

    Hoi Laura,

    Als ik de hoeveelheid spijs wil verdubbelen in het recept blijft dan de baktijd hetzelfde, we zijn hier nogal van de zoete. 🙂

    Groetjes,

    Jolanda

    1. Laura Kieft schreef:

      Misschien een paar minuutjes extra, maar het zal niet veel schelen.

  5. M v Damme schreef:

    Beste Laura,

    Als je het recept voor de rondo’s en de slof aanpast met i.p.v. alles met patentbloem
    dan de helft patentbloem en de helft zeeuwse bloem( kun je bij de molen kopen),
    Het deeg is na het bakken niet zo droog, en ik doe een heel ei i.p.v. een half ei.
    Zelf vind ik dit lekkerder. En als ik geen bloem in huis heb, doe ik een pak van
    appeltaartmix ( koopmans) voor de slof gebruiken, gaat ook goed, maar dat andere is wat
    zachter. Groetjes M

  6. Truus van Aalten schreef:

    Beste Laura,
    Het deeg vind ik wat droog, om dat op te lossen Kane ik dan een ei toevoegen of is dat te veel ei.
    Bij voorbaat dank.
    Truus

4.50 from 2 votes (2 ratings without comment)

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Beoordeel dit recept