Laura’s Bakery kerstpakket winactie

Gepost: 5 december 2017 Laatst bewerkt: 16 februari 2026

Mijn boeken Het Basis Bakboek en Het Laura’s Bakery Bakboek, zoete kersthangers, Le Creuset spullen en een bakset van Rosti Mepal. Het zijn zomaar een paar dingen die in dit fantastische kerstpakket zitten die één van jullie kan winnen! Hoe leuk is dat? Met de feestdagen in aantocht leek het mij leuk om jullie eens in het zonnetje te zetten. Doordat jullie het gehele jaar trouw Laura’s Bakery bezoeken, mag ik dit werk dagelijks doen en dat vind ik fantastisch! Ik heb bij mijn favoriete (kerst)merken aangeklopt voor deze leuke actie en dankzij hen kon ik deze gave en grootse winactie organiseren. Dit kerstpakket is namelijk niet zomaar een kerstpakket. Dit pakket zit echt bomvol en heeft een waarde van meer dan 350 euro! Wauw, ik wou dat ik zelf kon winnen 😉 . Lees snel verder om te kijken hoe jij mee kunt doen!

Wat zit erin?

Ik ga het niet tot in detail uitwerken en laten zien, het moet natuurlijk nog wel een beetje een verrassing zijn. Maar om je een goed beeld te geven, zal ik je er wat over vertellen. Mijn twee bakboeken had je natuurlijk al gespot op de afbeelding, net als een leuk winters koekjesboek. En wat dacht je van de veel te gave Le Creuset fluitketel en taartvorm? Mijn favo merk voor kommen en spatels mag ook niet ontbreken, van Rosti Mepal mocht ik een mooie bakset toevoegen aan dit kerstpakket.

Er zit ook een bon in het pakket waarmee je online een gave kerstplanner gratis kunt downloaden. Smullen doe je met het lekkers van Van der Burgh Chocolaad terwijl je wacht tot je baksels klaar zijn, en die decoreer je dan weer met de kerstsprinkles van Dots and Peas. En om het af te maken: van het merk Kurt S. Adler mag ik maar liefst 25 zoete kersthangers toevoegen. Van gingerbreadfiguren tot snoepgoed. Niet eetbaar, maar wel ideaal voor een prachtige zoete boom.

Zo doe je mee

Wil je meedoen? Dat is simpel: vertel mij in een reactie wat jouw favoriete zoete kerstrecept is. Eentje die je misschien pas hebt ontdekt, of eentje die al jaren traditiegetrouw gebakken wordt? Ik ben heel erg benieuwd!

Meedoen kan tot 11 december, op 12 december maak ik de gelukkige winnaar bekend zodat het pakket nog voor de kerstdagen in huis is. Dat doe ik onderaan dit artikel en de winnaar krijgt natuurlijk ook een mailtje van mij. De winactie is gesloten, meedoen is niet meer mogelijk.

Dat is het, alleen een reactie achterlaten dus. Op Instagram (Stories) zal ik de komende dagen wat sneak peaks geven van de inhoud van dit gave kerstpakket. Nieuwsgierig? Volg mij dan om niets te missen!

De winnares is bekend en heeft van mij inmiddels een mail ontvangen. Marjolijn, gefeliciteerd! Marjolijn stuurde onderstaande reactie in:

Mijn favoriete zoete kerstgerecht (of eigenlijk altijd gerecht) is boterkoek naar het recept van oma. Dat doet mij echt denken aan de feestdagen. Oma bakte altijd met Sinterklaas een koek voor iedereen. De helft aten we dan op en de andere helft ging in de vriezer voor tijdens kerst. En oma maakte echt de lekkerste boterkoek (het recept heeft ze mij gelukkig geleerd). Het geheim? Geen ei, zo krijg je niet zo’n kleffe boterkoek. Echt, als je dit eenmaal geproefd hebt, wil je nooit meer de kleffe versie. Nu oma niet meer kan bakken, bak ik naar het recept met kerst.

belangrijk

Het kan soms gebeuren dat een reactie niet gelijk verschijnt, de site weet af en toe niet wat hij meemaakt met al die reacties tegelijk en gooit ze dan in een map met spam. Ik loop deze map dagelijks door om de reacties alsnog handmatig toe te laten. Staat je reactie er de volgende dag nog niet bij (er zijn meerdere pagina’s met reacties, onderaan kun je doorklikken), probeer het dan gewoon nog een keer ? . Oh, en abonneer je niet op de reacties wanneer je een reactie achterlaat op dit artikel, tenzij je overladen wilt worden met e-mails ? .

(wel geabonneerd op de reacties en krijg je nu heel veel mails? Onderaan zo’n mailtje dat je krijgt kun je via ‘abonnementen beheren’ de updates weer uitschakelen)

Links in dit artikel kunnen affiliate links zijn. Als jij via zo’n link iets koopt, krijg ik hier een kleine commissie over. Merknamen in een recept kunnen het gevolg zijn van een betaalde samenwerking.

2.171 reacties

  1. Evelien schreef:

    Mijn pas ontdekte kerstrecept zijn jouw gingerbread sneeuwvlok koekjes. De icing er op geeft het koekje zo’n mooie kerstuitstraling! Deze kerst mogen deze koekjes dus niet ontbreken ❄️??? En ik doe natuurlijk maar wat graag mee met deze winactie, zo’n fantastisch kerstpakket heb ik nog nooit gehad en zou zoooo welkom zijn! Duimen dus!

  2. Lilian schreef:

    Mijn oma bakte ieder jaar een kersttulband, aangezien zij dit zelf niet meer kan heb ik dit van haar over genomen. Simpel maar toch heel lekker! 🙂

  3. Stella schreef:

    Wat een geweldige actie! Regelmatig kijk ik op deze website of ik weer wat lekkers kan vinden voor familie en vrienden. Met deze actie zou mijn verzameling bakspullen mooi worden aangevuld, nu alleen nog een grotere keuken…
    Mijn favoriete toetje met kerst is gegrilde ananas met kaneelsuiker en vanille ijs, mmm Ik begin alweer te watertanden als ik eraan denk!
    Wat ik een aantal jaar geleden ook verrassend lekker vond, is prosecco met een bolletje mango ijs, en afgelopen zomer heb ik bier met een bolletje passievrucht ijs gehad. In eerste instantie leek het mij een rare combinatie, maar oh zo lekker en simpel!

  4. vera schreef:

    Eigenlijk zijn kerstdiners vaak heel uitgebreid zodat het even zoeken is naar een toeje dat er ”nog bij” kan. Vermits mijn familie toch graag afsluit met een zoete toet maak ik sinds enkele jaren mini- uitvoeringen van hun lievelingsdesserts. Niet alleen prachtig op tafel ! Het is een echt succes. Het is soms wat extra werk om al die kleine taartjes en potjes te vullen maar met liefde gemaakt.

  5. Anneke schreef:

    Dit jaar ben ik eigenlijk niet verantwoordelijk voor het kerstdiner, maar zit er wel aan te denken om mezelf verantwoordelijk te maken voor kerstdessert :-p
    Zelf vind ik een appelcrumble altijd erg lekker en frambozencharlotte doet het ook altijd erg goed. Frambozen zijn misschien geen winterfruit, maar het is wel lekker fris na al een zwaar diner. Nog geen idee wat ik dit jaar wil maken, vast genoeg inspiratie in dit leuke pakket!

  6. Annemarie Bremmer schreef:

    Oh dat zou gaaf zijn!
    Rond kerst krijgen wij onze nieuwe keuken en onze jongens (3 en 5 jaar) hebben het al helemaal druk met plannen maken voor de kerstvakantie om taarten te bakken in de nieuwe keuken!!
    Zou toch gaaf zijn om dit samen te doen met nieuwe recepten en materialen!!!
    (duimen maar… )

  7. Moniek schreef:

    Wauw, wat een fantastisch pakket heb je geregeld, dat zou echt heel mooi staan onder de boom. Ik doe dan ook graag mee aan de winactie.
    Mijn favoriete zoete kerstrecept is de familieversie van de Duitse diplomatencreme. Hier wordt in onze familie een eigen draai aan gegeven. Inmiddels wordt het recept door mijn vrienden ook standaard aangevraagd bij kerstdiners en het is altijd een succes!

  8. Miriam schreef:

    Hou, wat een leuke actie. En die spullen, wauw, die heb ik nodig! Het is een Golden Oldie, maar mijn Kerstrecept is toch wel de Vesuvius.
    Na het diner de kamer donker en het dessert vanuit de keuken presenteren. Altijd weer verbazing en leuke reacties 🙂

  9. Marian schreef:

    Wow, wat een mooie actie. Daar doe ik graag aan mee…. Ik ben een trouwe lezer van je blog en bak graag uit je eerste boek. Het tweede staat nog op mijn verlanglijstje. Ik ben van plan om weer een fikse tulband te bakken, dat blijft een “altijd-goed-recept”. Hoe ik die tulband deze keer ga versieren, weet ik nog niet zo goed. Witte chocolade met rode en groene spikkels, hulstblaadjes van fondant, pure chocolade met zilver…. daar ga ik nog eens over nadenken.

  10. Mirye de hoop schreef:

    Ik heb vorig jaar samen met mijn beste vriendin gingerbread koeken gebakken. waarvan we een huisjes hebben gemaakt met heel veel snoep en glazuur ze zagen er heel leuk uit en waren echt heerlijk, hij heeft thuis twee weken onder de kerstboom gestaan. Dit jaar staat hij weer op de planning.

  11. Margreet schreef:

    Mooie actie! Ik doe graag mee.
    Vorig jaar heb ik een kersenslof gebakken voor kerst. Die viel heel goed in de smaak! Met jouw recept van de slof, alleen afgemaakt met uitgelekte kersen uit pot en wat chocoladerasp op de toefjes room bovenop. Heerlijk!

  12. Rieke schreef:

    Jou aardbeien tiramisu taart, alleen dan opgemaakt in kleine glaasjes en met perzik erbij, heerlijk!

  13. Laura Lenssen schreef:

    Iets wat ik bijna elke maand wel bak; een lading Double Chocolate Chip Cookies? mijn vriend is er gek op en ik vind ze ideaal. Ik neem ze ook graag mee naar vrienden met uitjes (omdat zij dat willen?) en naar familie met verjaardagen, want iedereen in mijn omgeving is gek op lekkers en de baksels die ik (vaak samen met zuslief) bak.
    Daarbij verzamel ik wat overblijft in een goed dichte koekjestrommel en dan kan ik er elke keer ook weer heel erg van genieten als ik er eentje bij de koffie neem.
    Mijn eigen geniet momentje?

    En wat een heerlijke actie! ‘Waauw!’ op alles in die winbox! En wat lijkt het mij echt geweldig mijn kerstboom straks te kunnen versieren met die ontzettend schattige hangertjes!?

  14. Anne schreef:

    Als het maar iets met stoofpeertjes of speculaas is, of misschien zelfs allebei zoals een heerlijke trifle! De geur van speculaas brengt me helemaal in de kerststemming en ik krijg er meteen honger van en stoofpeertjes staan bij ons bij elk kerstdiner op tafel. Heerlijk!

  15. ingeborg schreef:

    Ik heb jaren geleden een keer met kerst een chocoladetaart met gecarameliseerde peer gemaakt. Was zo heftig, je kon er een ruit mee ingooien, maar Damn wat was ie lekke!!r

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *