Kruidige perencake

Gepost: 7 oktober 2015 Laatst bewerkt: 16 februari 2026
Kruidige perencake

Ik krijg vaak de vraag hoe ik mijn recepten verzin. Haal ik ze uit een kookboek of van een andere site? Nee, ik maak vrijwel nooit een recept exact na. Eigenlijk alleen maar als ik bij een boekrecensie een recept wil testen. Als ik een recept namaak vermeld ik ook altijd de bron. Zie je geen bron, dan is het dus mijn eigen recept. Het is niet zo dat er ineens een recept in mijn hoofd komt, met alle ingrediënten en grammen op een rij. Was het maar zo’n feest. Wat er wel zomaar in mijn hoofd zit is het idee. Zo ook het idee voor deze kruidige perencake.

Dan heb ik meestal al wel een idee van hoe het recept er ongeveer uit zal komen te zien. Ik pak mijn eerdere (basis)recepten erbij en ga kijken wat ik hieraan kan veranderen. Soms wil ik geen aanpassing op mijn bestaande recepten maken en ben ik op zoek naar iets nieuws. Dat deed ik ook bij deze perencake. Ik zoek dan op het internet naar perencakes en kijk hoe die recepten zijn opgebouwd. Soms bekijk ik wel meer dan 10 verschillende recepten. Van elk recept dat mij lekker lijkt onthoud ik wel iets. Uiteindelijk wordt mijn recept dan een soort mix van alle recepten die ik heb gezien. Van de een onthoud ik de manier van het neerleggen van de plakjes peer aan de bovenkant, bij een ander zag ik dat er bruine suiker werd gebruikt in plaats van kristalsuiker, etc. Elk recept brengt mij dus op een idee dat uiteindelijk weer een heel ander en eigen recept wordt.

Deze kruidige perencake was voor mij ook een experiment. Het is qua ingrediënten en bereidingswijze namelijk anders dan mijn meeste recepten voor cakes. Het resultaat is dan ook iets anders, misschien kan ik het beter een muffincake noemen. Muffins bereid je niet alleen op dezelfde manier, maar ook de structuur heeft er wel iets van weg. Hij is iets compacter en steviger dan je van een cake gewend bent. Het is lastig te omschrijven. Eigenlijk moet je hem gewoon zelf maken om het te proberen!

kruidige perencake 2a
kruidige perencake 3a
kruidige perencake 4a
kruidige perencake 5a

 

kruidige perencake

Opslaan
Recept afdrukken

4.28 van 29 stemmen

Kruidige perencake

Deze kruidige perencake is perfect voor het najaar. Ik laat je stap voor stap zien hoe je deze cake maakt aan de hand van een heerlijk en eenvoudig recept.
Porties: 12 personen (cake van 25 cm)

Ingrediënten

  • 350 gram bloem
  • 1 el bakpoeder
  • 0,5 tl gemberpoeder
  • 0,5 tl kaneel
  • 0,5 tl nootmuskaat
  • 100 gram lichtbruine basterdsuiker
  • snuf zout
  • rasp van 1 kleine citroen
  • 2 eieren
  • 240 ml volle melk
  • 60 gram ongezouten roomboter (gesmolten en afgekoeld)
  • 2 peren
  • eventueel grove kaneelsuiker ter decoratie

Instructies

  • Neem 2 kommen, eentje voor de droge ingrediënten en de ander voor de natte. In de eerste kom voeg je bloem, bakpoeder, kruiden, suiker, zout en citroenrasp samen.
  • In de tweede kom doe je de eieren, melk en boter. Voeg toe aan de kom met droge ingrediënten en mix tot een glad beslag.
  • Schil de peren en verwijder het klokhuis. Eentje snij je in blokjes, de ander in plakjes. Voeg de blokjes toe aan het beslag en spatel ze er doorheen.
  • Stort het beslag in een met bloem bestoven cakevorm. De schijfjes peer zet je voorzichtig in het beslag. Duw ze er niet te ver in, het beslag zal nog rijzen en anders zijn de plakjes peer niet meer goed zichtbaar. Strooi eventueel nog wat grove kaneelsuiker over het beslag heen.
  • Bak de perencake in 50-60 minuten op 180 °C (boven- en onderwarmte).
  • Laat de cake een paar minuten afkoelen in de vorm voordat je hem op een rooster stort, daar laat je hem volledig afkoelen.
Bewaren

De cake bewaar je luchtdicht verpakt buiten de koelkast, daar blijft hij zo’n 4 dagen goed.

Links in dit artikel kunnen affiliate links zijn. Als jij via zo’n link iets koopt, krijg ik hier een kleine commissie over. Merknamen in een recept kunnen het gevolg zijn van een betaalde samenwerking.

99 reacties

  1. Paulien schreef:

    Hij staat nu in de oven! Ik ben benieuwd! Wat is trouwens het beste met het beslag? De ingrediënten door elkaar roeren? Of met de mixer? Ik heb het met de mixer gedaan, maar het beslag was erg dik en stug waardoor het bij mijn mixhaken naar binnen kroop. Misschien was gewoon omroeren wel beter geweest.

    1. Laura schreef:

      Ik heb het met een mixer gedaan, kort mixen is voldoende. Ik had overigens niet dat het omhoog kroop.

  2. Michaela van Lith schreef:

    Hoi Laura,

    Ik heb hem gisteravond gemaakt, maar het lijkt bij mij meer op brooddeeg dan cake. Ik vind de combi van de kruiden met peer heerlijk, maar wat kan ik verkeerd gedaan hebben. Hij is heel erg compact gebleven en niet echt gerezen.

    Groetjes Michaela

    1. Laura schreef:

      Het zou kunnen dat je iets te lang gemixt hebt, maar het zou wel echt een beslag moeten zijn van structuur. Misschien dat een extra eitje toevoegen ook al helpt.

    2. Patricia schreef:

      Misschien teveel of juist te weinig vocht gebruikt (te grote of te kleine eieren), bakmeel over de datum of vochtig geworden waardoor het zijn rijzende functie is verloren, te lang in de oven of inderdaad te lang (luchtig) opgeklopt. De cake kan de lucht vervolgens niet vasthouden en zakt als een plumpudding in elkaar.

    3. Sanne schreef:

      Hoi Laura,

      Ik wil deze cake gaan maken maar kan je deze ook invriezen?

      Groeten Sanne

      1. Laura's Bakery schreef:

        Dat lijkt me op zich geen probleem, maar ik vermoed dat de peer wel extra vocht los kan laten in de cake bij het ontdooien.

  3. astrid schreef:

    Heerlijk met die kruiden, stevig, smeuïg, niet te zoet, ruikt heerlijk.

    Ik had alleen verse gember geraspt en nog kardemom toegevoegd.

    We nemen nog een stukje mmmm

  4. Hans schreef:

    Het is inderdaad een wat stevige cake. Bijna perenkoek. Maar hééérlijk. Vooral die stukjes peer die erdoorheen gaan maken het lekker fris. Tenminste niet zo zoet en boterig als de meeste cake.
    Bij gebrek aan grove kaneelsuiker heb ik een flinke eetlepel suiker met een kleine eetlepel kaneel gemengd, en dat eroverheen gestrooid. Bedankt Laura, een recept om te bewaren.

    1. Laura schreef:

      Fijn te horen dat je hem zo lekker vindt! 🙂

  5. Adry schreef:

    Hoi Laura,
    Vanmiddag heb ik de perencake gemaakt.
    Hij smaakt echt heerlijk.
    Ik vind het trouwens heel leuk om door je recepten te neuzen en probeer er vaak één uit.

    1. Laura schreef:

      Wat leuk om te horen 😀

  6. Lysette schreef:

    Zou het ook met half volle melk kunnen? Of moet ik dan nog iets extra’s toevoegen voor de smaak?

    1. Laura schreef:

      Kun je zeker proberen, resultaat zal wel iets verschillen.

  7. Trea schreef:

    Heeerlijk!!! Het sappige van de peer, de kruiden en de consistentie van de cake is helemaal goed. Zeker voor herhaling vatbaar.

  8. Tineke schreef:

    Was lekker, heb hem met halfvolle melk gemaakt. Je eierkoeken zijn trouwens super! Heb ik al een paar keer gemaakt. En super makkelijk om te maken. Dank je wel voor het recept.

  9. eveline schreef:

    Goedemiddag ik heb dit heerlijk recept gebruikt alleen dan met appel en peer en wat vanille erdoor in in plaats van basterdsuiker rietsuiker gebruikt. Hij is superlekker bedankt voor de lekkere recepten.

  10. Dwien schreef:

    Ze staan nu in de oven, een half recept in 6 muffinvormpjes. Ik heb er ook een beetje gemalen kruidnagel door gedaan. Het ruikt alvast heerlijk, en ze rijzen ook heel mooi. Kan niet wachten om ze te proeven!

  11. fran vandenheede schreef:

    Dag Laura, is deze cake gebakken met gewone bloem of zelfrijzende bloem ?

    groetjes

    1. Laura schreef:

      gewone, anders staat er zelfrijzend bij 🙂

  12. Inge schreef:

    Hij staat nu in de oven , nou ja combi magnetron ik hoop dat hij lukt het ruikt in ieder geval heerlijk hier in huis.

    1. Inge schreef:

      Heb er al 10 minuutjes bij gedaan hij was nog niet gaar

      1. Laura schreef:

        combimagnetron staat er om bekend dat je daar niet goed mee kan bakken. Buitenkant is al gaar/zwart terwijl hij van binnen niet gaar is/wordt.

  13. Syrabi schreef:

    Zojuist deze cake gemaakt en het recept heel precies gevolgd, op de suiker na. Ik had normale suiker gebruikt in plaats van basterdsuiker (die was op).
    Na 55 minuten de cake uit de oven gehaald en na een paar minuten afkoelen uit de vorm gehaald. Ik spuit de vorm altijd goed in met bakspray en normaal gaat het altijd goed met de cakes, maar dit keer spleet de cake doormidden bij het uitstorten. De onderkant zat in de vorm en de bovenkant lag op het keukenblad 🙁
    De cake smaakte overigens wel erg lekker! En de cake zat ook niet aan de bodem vast. Bij het eten viel de cake ook snel uit elkaar. Wat kan hiervan de oorzaak zijn en hoe voorkom ik dit?

    1. Laura schreef:

      Zou best eens kunnen komen door de andere suiker. Verder de vorm ook bestuiven met bloem en 10-15 minuten wachten tot je hem uit de vorm haalt.

      1. Syrabi schreef:

        Aha! Ik heb dit weekend wat te doen geloof ik 😛
        Thanks! Ga ik uitproberen 🙂

  14. Ester schreef:

    Ik heb vandaag deze cake gemaakt alleen de kruiden vervangen door 2 theelepels “pouldre”. Dit is een specerijenmix uit het verleden (ik koop hem bij Eet!verleden, zit in Nijmegen).
    De cake is supergoed gelukt en smaakt heerlijk. Bedankt voor het recept!

  15. Marlies schreef:

    Hoi Laura,

    Met onze zoon van net twee weken zoet in de wieg kon ik me niet inhouden om na alle cake met muisjes deze te gaan maken.
    Tip voor wie liever met baksoda bakt; ik heb de bakpoeder vervangen door 4 gram baksoda en de melk vervangen door karnemelk (net als in de heerlijke red velvet cakejes die ik als naturel cakejes maakte). Resultaat is perfect!
    Genieten op deze prachtige herfstdag! Dank weer voor je recept!

4.28 from 29 votes (27 ratings without comment)

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Beoordeel dit recept