Het stond sinds mijn eerste reis naar Zuid-Afrika al op mijn baklijst: zelf honeycomb maken. Ik kocht daar een Crunchie reep van Cadbury, dat is niet meer dan honeycomb in een laagje chocolade en ik vond het heerlijk. Tijdens mijn tweede reis naar het land keek ik in elke winkel even of hij in het schap lag, maar ik kon hem helaas maar in één winkel vinden. Zelfs tijdens mijn trip naar New Castle vorig jaar kon ik het niet vinden. Nu hoef ik niet meer speciaal op zoek naar deze lekkernij, want het is helemaal niet moeilijk om honeycomb te maken. Met slechts 3 ingrediënten maak je deze brosse karamel repen. In Nieuw-Zeeland is dit lekkers trouwens beter bekend als Hokey Pokey. Daar doen ze het door hun ijs, chocoladerepen (heb ik geproefd, zó lekker!) en nog veel meer. Alleen dat al is een reden om eens naar dit land af te reizen.



Hallo laura nog 1 vraag dat roeren doe je dat met een houten lepel of een gewone lepel
Ik doe dit vaak met een spatel
Hoi Laura! Leuk recept! Mijn eerste poging was echter wel heel erg plakkerig, zowel in de pan als in de mond bij het eten. Is er dan iets verkeerd gegaan qua verhoudingen of kooktijd? Of hoort dat gewoon zo te zijn bij honeycomb?
Nee dat hoort zeker niet! Heb je ze goed luchtdicht verpakt? Zou er misschien vocht bij gekomen kunnen zijn?
Hallo, ik vraag me af of je de honeycomb ook over stukjes appel of nootjes uit kunt gieten, voor al je b.v. Een appeltaart ermee wil decoreren…
Dat heb ik nog niet getest, maar hoor graag jouw ervaring!
Oké ga het van de week uit proberen wil het gebruiken als decoratie op een appeltaart dus wordt vervolgd
Hoi Laura!
Alweer een recept van jou dat gewoon lukt! 🙂
De honey comb zag er érg goed uit en smaakte prima, maar het plakt zo aan de bovenkant. Klopt dat? Of, wat kan ik daar aan doen?
Groetjes!
Ik durf het niet te zeggen helaas!
Hallo Laura,
Kan je ook meer honig en minder suiker gebruiken?
Dat durf ik zo niet te zeggen.
Ik heb 100g honing en 150g suiker gebruikt, maar het wordt niet hard meer karamel achtig, ik kan het niet breken. Het was ook de eerste keer dat ik baking soda gebruik dus wet ik niet of ik het goed heb gedaan.
Hallo Laura,
Wat een leuke taart! Ik had verwacht dat de honing erg overheersend was, maar dat was (gelukkig) niet zo.
Wel heb ik een vraag: ik heb de taart 25 minuten in de oven gehad, maar toen ik met een sateprikker er in ging, was hij niet droog dus heb ik de taart nog 5 minuten extra in de oven gedaan.
Toen we de taart aten, had ik wel het idee dat de taart iets aan de droge kant was. Mijn vraag is: is met deze taart het niet erg als de sateprikker niet droog is?
Nee, in principe heb je het gewoon goed gedaan. Misschien dat de 5 minuten toch net teveel waren bovenop een al korte baktijd van 25 minuten. Ik neem trouwens aan dat je het over deze taart hebt: https://www.laurasbakery.nl/honeycomb-chocoladetaart/
Ik bedoel inderdaad die taart. (Ik dacht dat ik mijn vraag daar onder gezet had… foutje.)
Ik denk dat ik de volgende keer inderdaad de 25 minuten gewoon aanhoud en dan zie ik wel wat er gebeurt.
Bedankt!
Hoi, ik heb hem net proberen maken (3 keer) maar hij smaakt en ruikt helemaal verbrand. Hij ziet er mooi goudkleurig uit. Dus karamel is niet te ver of verbrand. Enig idee hoe dit kan?
Wat vervelend! Ik vind dat heel lastig om te zeggen op afstand helaas.
Hoi Laura, ik ga dit vandaag maken. Nog nooit gedaan en de eerste keren lukken bij mij vaak het beste. Wel vroeg ik me af, hoelang moet ik wachten als de karamel van kleur verandert en is dat als ik het van het vuur al afhaal of moet het op het vuur blijven staan?
Totdat de karamel amber van kleur wordt, het moet op het vuur blijven tot die tijd.
Ik heb de honeycomb vanochtend gemaakt, erg makkelijk (met een suikerthermometer). Daarna vond ik toevallig een Crunchie reep bij de toko. Ik kon dus even vergelijken: de honeycomb smaakt bijna helemaal hetzelfde. Super!
Heb het net 2x gemaakt, maar het heeft een hele chemische smaak van de baking soda. Heb al minder baking soda geprobeerd maar wordt niet heel veel beter. De kleur was 1e keer net te donker, 2e keer goed, maar daar ligt t niet aan. Kan alleen de baking soda zijn. Want donkere karamel is vies, maar smaakt niet chemisch.
Hoe kan ik het maken zonder die chemische smaak?
Als je alle stappen volgt zou het geen chemische smaak moeten hebben en zou ik je vanaf afstand zo snel niet kunnen toelichten wat er fout gaat.
Bij mij is hij aardig gelukt kwa kleur. Alleen werd het een hele hoge bult. Geprobeerd uit te smeren, maar dat werkt niet. Hoe doe jij dat?
Meteen goed verspreiden over de plaat als je het erop stort, je moet inderdaad heel snel werken.
Als je de smaak van honing wilt vermijden kun je ook glucosesiroop gebruiken. Dan is t geen honeycomb meer maar Hokey Pokey. Zo heb ik het in Nieuw Zeeland leren kennen. Ik weet alleen niet of de verhouding dan klopt. In mijn recept gebruik ik 730 gr suiker, 450 gr glucosesiroop en 190 ml water. Daar gaat bij 155 graden 60 gr baking soda bij. Het volume wordt minstens 3 maal zo veel dus zorg voor een grote pan en een grote (groter dan je denkt) bakplaat.
Ik heb nu 2x de honeycomb geprobeerd te maken maar het blijft bij mij erg plakkerig.
En daardoor is het als ik een stukje proef net alsof ik heel lang op een stukje karameltoffee kauw. Dus denk dat er iets mis gaat.
Er is geen vocht bijgekomen. Na het opkloppen stort ik het meteen uit in een met bakpapier beklede ovenschaal en laat het daar in afkoelen.
Hoort het zo plakkerig te zijn?
Wat vervelend, dat hoort zeker niet. De honeycomb is luchtig en krokant als deze volledig afgekoeld is. Ik vermoed dat het niet lang genoeg verhit is geweest (nog niet de juiste temperatuur heeft bereikt).
Hallo Laura,
Kun je ook bakpoeder in plaats van baking soda gebruiken? En kun je, kort voordat je de poeder toevoegt nootjes door het mengels roeren, of is het beter de nootjes ove de net gestortte massa te verdelen?
Nee bakpoeder heeft een andere werking. Voor dit recept heb je echt baking soda nodig. Of je de nootjes direct toevoegt of daarna is een persoonlijke keuze. Ik heb het zelf niet geprobeerd dus kan je niet vertellen hoe het effect gaat hebben op de honeycomb.
Ok, bedankt Laura.