Heb jij al wel eens halloumi op? Echt een ontzettend lekkere soort kaas die ik dit jaar ontdekt heb en daarom wilde ik er meteen een lekker gerecht op het blog mee delen. Zo ontstonden deze vegetarische gevulde paprika’s met couscous en halloumi. Een heerlijk, simpel en zomers gerecht. De paprika’s roosterde ik eerst in de oven en vulde ik daarna met de vegetarische couscous salade die ik al eerder met jullie deelde. Daarbij serveerde ik gegrilde plakjes halloumi waar je simpelweg geen genoeg van kan krijgen. Ik maakte dit gerecht voor grote eters en gebruikte dus drie paprika’s, maar je zou het ook prima aan vier kleinere eters kunnen serveren. Sla dan nog even een extra paprika in.
BAKTIP: Ik gebruik voor dit recept een grillpan, maar je zou de halloumi natuurlijk ook kunnen grillen met een contactgrill.
Wat is halloumi?
Halloumi is officieel een geitenkaas, maar de halloumi die in onze supermarkten te koop is wordt gemaakt van koeien-, geiten- en schapenmelk (de verhoudingen wisselen). Ik vind dat halloumi dan ook totaal niet naar geitenkaas smaakt en dat heeft Mariette bevestigd die ook werkelijk geen geitenkaas lust. Ook zij is er gek op. Het is vooral een hele zoutige kaas en vereist een speciale bereiding: grillen, bakken of frituren! Je snijdt deze kaas in plakjes en bakt het aan beide kant in de grillpan, of je grillt het op de barbecue. Je kunt de kaas ook goed frituren, ik heb al regelmatig ‘halloumi frietjes’ voorbij zien komen op menukaarten en Pinterest. Nadat je het hebt gebakken moet je het zo snel mogelijk eten, dan smaakt het nog lekker mals. Wacht je te lang, dan wordt de structuur taai en rubberachtig.
Ah dit ziet er zo lekker uit!!! ?
Wat een heerlijk gerecht! Ik heb mijn man alleen maar horen zeggen hoe lekker het is en niet ‘er zit geen vlees in’ 😉 dus ook daar de goedkeuring! We dachten dat het wel vrij grote porties waren, maar omdat het allemaal heel licht is viel dat reuze mee 🙂