Dit recept is al een oudje, misschien herkennen sommigen van jullie deze citroencake wel. Ik maakte hem zo’n 2,5 jaar geleden voor het taartenboekje dat ik voor Action maakte. Ze zijn helaas niet meer verkrijgbaar, maar ik blader zo af en toe nog door de exemplaren die ik thuis op de plank heb staan. Wat ik leuk vind om te zien, is hoe mijn manier van fotograferen helemaal veranderd is. Door het maken van de boekjes heb ik zoveel geleerd en ben ik ook echt gegroeid in mijn fotografie kunsten. In de jaren daarna is dat alleen maar verder gegroeid.
Hoewel ik tegenwoordig dus niet meer een groen-wit geruite doek gebruik als volledige achtergrond en het compleet anders zou aanpakken, zou ik deze cake zo weer opnieuw maken. Hij is uiteraard heerlijk fris, maar door het gebruik van de slagroom is deze cake ook heel romig en smeuïg. Een topper!



Hoelang en waar kan ik deze cake het best bewaren?
Deze cake kun je het beste koel, droog en afgedekt bewaren. Zo’n 3-4 dagen kan prima.
Afgelopen weekend eindelijk de tulbandvorm voor mn verjaardag gehad. Mijn man vond zo’n vorm onzin, dus ik dacht zet m op mn lijstje, als ik m dan krijg mag hij n gegeven paard niet in de bek kijken. Nu ga ik zo met dit recept proberen mijn man te overtuigen van het nut van een tulbandvorm hihihi #wishmeluck
kun je de ongeklopte slagroom ook weglaten?
Nee, dat zou ik niet doen.
Meestal staat er bij ‘bewaren’ ook invriezen bij. Deze keer niet. Betekent dit dat je deze cake niet zou kunnen invriezen of is dat wel gewoon mogelijk?
Dat kan wel hoor, zou ik wel zonder glazuur doen.
Kan ik ook lichte basterdsuiker gebruiken?
Dat kan, het kan mogelijk wel wat invloed hebben op de smaak. Hier lees je meer over soorten basterdsuiker: https://www.laurasbakery.nl/wat-is-basterdsuiker/
Gemaakt met citroengglazuur, in een platte rechthoekige brownievorm. Geweldig! Ik heb suiker en boter eerst in de magimix gemengd, en toen alle andere ingrediënten in één keer erbij gedaan. Tegen alle geldende adviezen in. Zelden zo’n perfecte, zachte en smeuïge cake geproefd!
Dat is goed om te horen Saskia!
Kan ik in plaats van slagroom ook crème fraiche (zure room) gebruiken?
Dat kan wel, maar het eindresultaat zal anders worden omdat creme fraiche veel minder vloeibaar is dan slagroom.
Ik heb uiteindelijk de smeuïge citroen cake gemaakt met volle yoghurt. Die viel erg in de smaak hier!
Goed te horen Anneloes!