Hartige muffins heb ik al in vele smaken gemaakt, maar een hartige cake was nog niet eerder uit mijn oven gekomen. Hoogste tijd dus om eens met dit idee aan de slag te gaan, want zo moeilijk is dat niet. Ik houd heel erg van zongedroogde tomaatjes in hartige baksels en ook chorizo vind ik heerlijk, dus deze twee ingrediënten wilde ik er in ieder geval in hebben. Daar zocht ik nog wat andere smaakmakers bij die er met zijn allen een fantastisch lekkere hartige cake van zouden maken. Ik zal alvast verklappen dat dit is gelukt!



Hoi Laura,
Kan ik ook bloem en bakpoeder gebruiken ipv zelfrijzend bakmeel? Hoeveel gebruik ik dan voor het recept?
Dat kan zeker! Je leest er hier alles over: https://www.laurasbakery.nl/bloem-vervangen-door-zelfrijzend-bakmeel/
Hallo Laura,
Dank voor je heerlijk recept. Ik heb de chorizo vervangen door 100 gr. plantaardige gyros van Vivera en er twee kleine teentjes verse knoflook en half duimpje verse gember bijgevoegd. FF kort bakken. Een kwart van een grote ui vervangt de bosui, die tot mijn verrassing ontbrak in de groentelade. De ui werd rauw aan het recept toegevoegd. Het resultaat is uitstekend. Ziet er bijna uit als op jouw foto en smaakt heerlijk pittig. Aanrader!
Hey,
Het recept ziet er super uit maar mijn (microgolf)combioven is niet de beste dus had deze ingesteld op 170°C. De cake was nog erg vochtig/dens terwijl het er al een 25min langer heeft ingestaan. De buitenkant zag er wel super uit.
Iemand een suggestie?
Lastig van een afstand te bepalen, maar vermoedelijk heeft hij dan toch wat langer nodig gehad. Heb je wel een gewone cakevorm gebruikt?
Het is een siliconen vorm maar met metalen verstevigen binnenin.
Heerlijk Laura, weer een supergoed recept!
Dankjewel Petri!