
Toen ik laatst de ROLO crumble cake maakte, twijfelde ik over het toevoegen van een appel. De combinatie van appel, chocola en karamel leek mij namelijk zo verschrikkelijk lekker. Ik besloot het uiteindelijk niet te doen, maar het idee van deze combinatie bleef maar door mijn hoofd spoken. Tijd dus om een appelcake met chocola en karamel te maken. Dat was een goede keuze, want wat is deze cake ongelooflijk lekker zeg! Ik laat je in een video zien hoe je hem maakt! Yes, ik heb het maken van video’s weer opgepakt, was bijna vergeten hoe leuk ik dat vind.
BAKTIP: Een degelijke, rechthoekige cakevorm zoals deze gaat jarenlang mee en kan wat mij betreft niet ontbreken in de keuken.
Klik hier als je de video niet kunt zien en vergeet je niet te abonneren op mijn kanaal.
Appelcake met chocola en karamel
Ingrediënten
- 200 gram ongezouten roomboter
- 200 gram fijne kristalsuiker
- 8 gram vanillesuiker
- 4 eieren (M)
- 200 gram zelfrijzend bakmeel
- snufje zout
- 1 appel (geschild en in blokjes)
- 75 gram chocolate chips
- 75 gram blokjes karamel
Instructies
-
Klop de boter, suiker en vanillesuiker romig. Voeg dan de eieren één voor één toe. Voeg het volgende ei pas toe als de eerste helemaal is opgenomen.
-
Meng ook het zelfrijzend bakmeel en zout door het mengsel, mix tot een mooi beslag.
-
Doe de stukjes appel, chocola en karamel in een schaaltje en voeg een eetlepel bloem toe. Roer dit goed door zodat alles is voorzien van een laagje bloem. Voeg dan dit mengsel toe aan het beslag en spatel het er doorheen.
-
Stort het beslag in een ingevette en bebloemde cakevorm. Strooi eventueel nog wat extra stukjes chocola en karamel over de cake heen.
-
Bak de cake in 60 minuten op 175 °C (boven- en onderwarmte) gaar en goudbruin.
Heb jij nog leuke ideeën voor video’s? Is er een bepaalde techniek die je graag wilt zien of gewoon een lekker recept? Laat het weten in een reactie, misschien ga ik er wel mee aan de slag 😉




Erg lekkere cake 🙂 Heb er wel 2 appels ingedaan en ook nog eens banaan 🙂
Een ook een beetje meer chocolade haha 🙂
1e keer precies zoals je recept en werkwijze gemaakt incl eetlepel bloem door de vulling, meeste chocolade en karamel toch naar de bodem gezakt. Maar wel erg lekker. Ik zag ergens op je site dat je het deeg ook niet te lang door moest kloppen.
Poging twee, minder lang mijn deeg geklopt, en in plaats van 1 eetlepel bloem bij de appel twee lepels met kop en de chocolade/karamel met één volle eetlepel totdat het geheel niet meer plakte. Snel door het ‘kort’ geklopte deeg, het voelde al veel steviger dan de eerste keer, en afgebakken.
Dit keer een prachtig mooi egaal gevulde cake. En nu nog lekkerder dan de eerste keer.
En al bijna weer op.
Dankjewel voor dit mooie recept.
het is super lekker en ik vindt het niet te moeilijk en ook niet te makkelijk
Goed om te horen!