Laura's Bakery
  • Zoete recepten
  • Hartige recepten
  • Handige Baktips
  • Inspiratie
  • Feestdagen
  • Recepten omrekenen
  • Over ons
    • Over Laura’s Bakery
    • FAQ – veelgestelde vragen
    • Samenwerken
    • Contact
Laura's Bakery
  • Zoete recepten
  • Hartige recepten
  • Handige Baktips
  • Inspiratie
  • Feestdagen
  • Recepten omrekenen
  • Over ons
    • Over Laura’s Bakery
    • FAQ – veelgestelde vragen
    • Samenwerken
    • Contact
Laura's Bakery

Zomerse chocolade aardbeientaart (+ review Funcakes chocoladebiscuit)

Laura Kieftdoor Laura Kieft
06 augustus 2012
in Bakmixen, Reviews, Taarten, Zoete recepten
Deel op Facebook!Deel op Twitter!Deel op LinkedIn!Deel op Pinterest! Deel op WhatsApp!Deel via de E-mail!
Direct naar recept

Het zal niemand van jullie zijn ontgaan dat ik niet vies ben van een bakmix hier en daar. Hoewel ik het heerlijk vind om te bakken volgens recept kan ik een bakmix soms ook wel heel erg makkelijk vinden. Cupcakes om te decoreren maak ik bijvoorbeeld altijd met de mix van Funcakes en ook mijn biscuits maak ik met de mix van dit merk. Funcakes heb ik al in veel van mijn posts genoemd en jullie hebben vast al door dat ik hier altijd zeer tevreden over ben. Zelf heb ik altijd de volgende mixen van Funcakes in huis: cupcakes, biscuit, botercrème en suikerbakkerspoeder. Nu zijn dit niet de enige mixen die Funcakes in het assortiment heeft. Er zijn ook mixen voor royal icing, cookies, muffins, brownies, banketbakkersroom, amandel wonder cake, stroopwafelcake, chocoladebiscuit en chocolademuffins. Genoeg keuze dus en volgens het persbericht zal het assortiment de komende tijd nog verder uitgebreid worden, ik kan niet wachten! Met de mix voor chocolade biscuit maakte ik een chocolade aardbeientaart.

Ik had laatst al wat geruchten gehoord over nieuwe verpakkingen in een nieuw formaat: een 500 gram verpakking. In 2009 introduceerde zij de verpakkingen van 1 kilo, nu zijn er 500 gram verpakking voor de kleine gebruiker. En niet alleen voor de kleine gebruikers zijn deze verpakkingen handig, ook wanneer je een nieuwe mix eens wilt uitproberen is dit kleinere formaat ideaal. Funcakes heeft met de introductie van dit nieuwe formaat gelijk de kans gegrepen om het uiterlijk van de verpakkingen aan te passen. Elke verpakking is nu voorzien van een mooie foto van het product. Dat is niet het enige wat veranderd is, ook staan de teksten tegenwoordig vermeld in zes talen.

Toen ik van Funcakes een mix mocht kiezen om deze uit te proberen hoefde ik niet lang na te denken: een chocolade biscuit zou het worden! Op de verpakking staat een ontzettend handige tabel voor de benodigde hoeveelheden mix, eieren en water per maat bakvorm. Ook de baktijd staat per maat aangegeven. Ik had gelijk al zin om te gaan bakken maar had veel te veel ideetjes en moest er eentje gaan kiezen. Op de site van Funcakes heb ik ook nog even bij de recepten gekeken, daar vond ik de zomerse chocolade frambozentaart. Geïnspireerd door dit idee ging ik aan de slag.

Ik besloot geen frambozen te gebruiken maar aardbeien en de slagroom verving ik voor aardbeienbavarois. Het bereiden van het biscuit is net zo eenvoudig als bij de gewone biscuitmix. Het beslag was wat lichter dan ik had verwacht maar gebakken heeft het een mooie donkerbruine kleur. Zodra mijn biscuit uit de oven kwam rook het al heerlijk naar chocola en bij het doorsnijden hiervan moest ik mij inhouden niet gelijk een hap te nemen. Yum, wat ziet dit er lekker uit zeg! Gauw aan de slag dan maar zodat ik niet zolang hoefde te wachten op een puntje taart.

Het biscuit sneed ik in drie lagen zodat ik 2 lagen vulling kon gebruiken. Elke laag vulde ik met aardbeien vlaaivulling en aardbeienbavarois. Met de overgebleven aardbeienbavarois smeerde ik de taart af. Omdat ik natuurlijk wel van het decoreren ben heb ik eerst aardbeien gesorteerd op maat. Hier heb ik plakjes van gesneden om rondom de taart te kunnen gebruiken en een paar kleine aardbeitjes hield ik over voor bovenop de taart. Met een spuitzak maakte ik wat toefjes en drukte hier de kleine aardbeitjes in, de taart was klaar om op de foto te zetten. Wel zo snel mogelijk natuurlijk want ik wilde graag een stukje proeven!

Natuurlijk moest ook de binnenkant op de foto, het draait uiteindelijk om het biscuit nietwaar? Bij het snijden voelde het biscuit al steviger aan dan de normale versie en het zag er ook wel iets compacter uit. Niet erg natuurlijk want dan zou er vast meer chocola te proeven zijn!

Het stukje dat ik uit de taart sneed om op de foto te zetten stortte helaas in elkaar toen ik net klaar zat met mijn camera, oepsie! Even balen natuurlijk maar hé, die taart gaat ook niet heel naar binnen toch? Na een vlugge foto van de ingestorte punt taart (misschien minder mooi, maar ik krijg er nog steeds trek van) heb ik dan ook maar gelijk een hap genomen. Mijn familie is het gelukkig gewend dat taarten nooit meer heel op tafel komen te staan als ik weer eens foto’s heb gemaakt, meestal zet ik de punt weer terug maar dat was in dit geval niet meer mogelijk (wat een pech ;)).

Resultaat? Heeeeeeeerlijk! Het biscuit is inderdaad wat steviger en compacter maar wel met een heerlijke chocoladesmaak. Het combineerde perfect met het frisse van de aardbeien. Omdat de taart zwaarder valt is deze gelijk geschikt voor meer personen, of gewoon een lekker groot stuk voor jezelf natuurlijk. Kortom een heerlijke mix in het assortiment van Funcakes die ik jullie zeker kan aanraden.

Vorige post

Volgende post

Review: RUF macaron mix
Somewhere over the rainbow

Related Posts

Witte chocolade slagroomtruffels

door Laura Kieft
09 december 2019
2

Deze prachtige witte chocolade slagroomtruffels waren het eerste recept dat ik maakte voor de advent van dit jaar....

Suikerbroodpudding met lemon curd en frambozen

door Laura Kieft
08 december 2019
2

Als je voor het kerstontbijt alleen deze suikerbroodpudding voor mijn neus zet, ben ik een gelukkig mens. Dit...

Sneeuwster taart

door Laura Kieft
07 december 2019
10

Een sneeuwster taart. Het is weer zo'n recept dat al járen op mijn baklijst staat. Dit keer niet...

Laura Kieft

Laura Kieft

Laura vindt dat bakken echt niet moeilijk is en laat dat zien met toegankelijke recepten. Zelf bakt ze het liefst cakes en koekjes en snoept tijdens het maken graag van het beslag en deeg. Zogenaamd om alvast te proeven, zegt ze.

Reacties 17

  1. Joke says:
    7 jaar geleden

    Yummie, en of deze taart lekker was :-))

    Liefs, Mam ♥

    Beantwoorden
  2. Chantal says:
    7 jaar geleden

    Hij ziet er heerlijk uit! Wat een mooie foto’s maak je ook van je taarten en andere baksels! Ik krijg er spontaan trek van 🙂
    Groetjes,
    Chantal

    Beantwoorden
  3. Shirley says:
    7 jaar geleden

    Ik kijk altijd met veel bewondering naar je creaties. En ik heb een heerlijk recept gezien op http://www.24kitchen.nl het is een chocolade fudge taart… een fimpje van 15 min en je krijgt al trek bij het zien van de taart hoe hij gemaakt word. Ik ga hem zeker snel maken hahahaha ik hoor wel of jij het ook wat vind.
    Heb je trouwens facebook??? anders moet je mij even zoeken op shirley rowaan of op shobbies taart zijn allebei van mij.

    Fijn weekend

    Beantwoorden
    • Laura says:
      7 jaar geleden

      Hoi Shirley, ik heb zeker een facebook pagina. In de zijbalk kun je naar de pagina van Laura’s Bakery doorklikken :). Die chocolade fudgetaart ziet er erg lekker uit, ik heb er zelf ook eens eentje gemaakt: http://www.laurasbakery.nl/2010/12/chocolade-fudgetaart.html.

      Fijn weekend!

      Beantwoorden
  4. cakeje van eigen deeg says:
    7 jaar geleden

    die omgevallen taartpunt vind ik er zooo lekker uitzien! het geeft juist een hele speelse indruk, dus zeker niet voor schamen 😉

    Beantwoorden
  5. Lisette says:
    7 jaar geleden

    Het ziet er weer heerlijk uit!
    Ik zou er zo een hap uit willen nemen.

    Beantwoorden
  6. Curly Creative says:
    7 jaar geleden

    Ziet er heerlijk uit laura! Keep up the good work <3

    Beantwoorden
    • Tessa says:
      6 jaar geleden

      Wat een super mooie taartschaal!! Zou ik mogen weten waarvan die is?

      Liefs

      Beantwoorden
      • Laura's Bakery says:
        6 jaar geleden

        Hoi Tessa,
        Ik heb deze taartschaal ooit op een markt gekocht, ik weet helaas geen merk 🙁
        Liefs Laura

        Beantwoorden
  7. Marlyssa says:
    7 jaar geleden

    Ik ben verliefd op deze taart: Chocola, aardbeien en het ziet er prachtig uit. Ik heb een keer een stroopwafel cake gemaakt met funmixes. Ook erg lekker

    Beantwoorden
  8. Laura says:
    7 jaar geleden

    Hallo ik zou deze taart ook graag willen maken maar zou graag willen weten wat het recept is van de aardbeien vlaaivulling en aardbeienbavarois. Bedankt 🙂

    Beantwoorden
    • Laura says:
      7 jaar geleden

      Hoi Laura, vlaaivulling koop je in een blikje van HAK. Voor de aardbeienbavarois heb ik een mix gebruikt, die heb ik bij taartendecoratie.nl aangeschaft. Dan hoef je alleen maar de aanwijzingen van de verpakking te volgen.

      Beantwoorden
  9. Jonne says:
    5 jaar geleden

    Hoi Laura,

    Hoeveel bavarois mix gebruik je voor 1 taart?

    Groetjes Jonne

    Beantwoorden
    • Laura's Bakery says:
      5 jaar geleden

      ik had destijds een klein potje wat genoeg was, maar ik weet niet meer hoeveel gram dit was helaas.

      Beantwoorden
  10. Martje says:
    5 jaar geleden

    Hoi Laura,
    Ik wil deze taart gaan maken.
    Ik kon alleen geen aardbeidenbavaroismix kopen. Ik heb wel naturel gevonden, die wil ik gaan mengen met gepureerde aardbeien. Denk je dat dat ook lukt?
    En ik vroeg me af of je na het bereiden van de bavarois je deze meteen gebruikt (en dan op de taart laat opstijven in de koelkast) of eerst nog laat opstijven in de koelkast voordat je het op de taart verwerkt?

    Groetjes Martje

    Beantwoorden
    • Laura's Bakery says:
      5 jaar geleden

      Daar heb ik geen ervaring mee, het zou kunnen dat het te vochtig wordt. Voeg dus niet te veel gepureerde aardbei toe. Afhankelijk van hoe stevig je bavarois is kun je hem direct gebruiken, maar laat hem zeker wat opstijven als hij nog wat te dun is.

      Beantwoorden
  11. Gerry Fitters says:
    3 jaar geleden

    Lieve Laura,

    Na jaren jouw recepten te hebben gebruikt, die ik overigens top vind, heb ik me toch geabonneerd zodat ik je kan zeggen wat een grote fan ik van je ben!
    Heerlijke recepten met goede uitleg en altijd lukt het bij mij!!
    Ik hoop nog vaak wat van je recepten te kunnen maken.

    Groetjes, Gerry

    Beantwoorden

Geef een reactie Reactie annuleren

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

 

Waar ben je naar op zoek?

Generic filters
Exact matches only

Uitgebreid zoeken

Over Laura’s Bakery

Laura's Bakery

Welkom op Laura's Bakery! Je bent hier aan het juiste webadres voor de lekkerste baksels en borrelhapjes. Met mijn toegankelijke recepten laat ik je zien dat bakken niet alleen leuk en lekker is, maar ook helemaal niet zo moeilijk.

Veel bakplezier! Liefs, Laura

Hier kun je mij ook volgen

kerst galette

Blijf op de hoogte

Schrijf je in voor onze updates en/of nieuwsbrief om nooit meer iets te missen.
  • Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.

Mijn boeken

Het Laura’s Bakery Basisbakboek
Het Laura’s Bakery Bakboek
Het Borrelhapjes Bakboek

HANDIGE BAKTIPS

Genoemde oventemperaturen zijn altijd voor een oven met boven- en onderwarmte. Bak je op hetelucht? Zet de temperatuur dan 10-20% lager.

Een theelepel (tl) heeft een inhoud van 5 milliliter, een eetlepel (el) heeft een inhoud van 15 milliliter.

Met 1 ei wordt een ei van M formaat bedoeld, die weegt zonder schaal ongeveer 50 gram. Minder nodig? Kluts je ei dan en weeg af wat je nodig hebt.

Met boter wordt altijd ongezouten roomboter bedoeld, net zoals dat met suiker altijd kristalsuiker wordt bedoeld. Ik geef de voorkeur aan fijne kristalsuiker.

Je ingrediënten moeten altijd op kamertemperatuur zijn, tenzij anders vermeld.

RECEPT OMREKENEN

Naar een grotere of kleinere vorm

Volg mij op Instagram

  • ADVENT  Slagroomtruffels  maar dan met witte chocolade  En gezellig kerstsprinkles uiteraard  Die zullen geweldig staan op tafel tijdens de feestdagen en iedereen zal er van smullen         Recept staat nu online  link in profiel    laurasbakery         laurasbakeryadvent  slagroomtruffels
  • BORREL WINACTIE  Als je geen trek krijgt in een borrel door deze foto  dan weet ik het ook niet meer       Dit heerlijke borrelpakket heb ik samengesteld bij de online supermarkt  crisp nl en ik mag er nog drie van weggeven  De drie winnaars krijgen niet alleen dit smakelijke pakket t w v  50 euro  maar ook nog een waardebon van 35 euro om  crisp nl zelf uit te proberen         Meedoen  Volg  laurasbakery op Instagram en vertel waar jij het meeste trek van krijgt op deze foto      Succes allemaal   maandag 16 december maken we de winnaars bekend             hetborrelhapjesbakboek  winactie  winnen  borrelen
  • ADVENT  Als deze suikerbroodpudding met lemon curd en frambozen het enige is dat op tafel staat bij het kerstontbijt vind ik dat helemaal prima  Naast mijn kop thee dan wel       Z   lekker vind ik het  Ga jij hem ook maken         Recept staat nu online  link in profiel    laurasbakery         laurasbakeryadvent  broodpudding  suikerbrood  kerstontbijt
  • ADVENT  De klassieke sneeuwster taart staat online  Een baksel dat al j  ren op mijn baklijst stond en ik maar nooit maakte  Waarom niet  Ik ben stiekem zelf helemaal niet zo dol op deze taart  Waarom dat vertel ik je in het artikel  En ik vertel ook gelijk wat ik eraan zou veranderen zodat ik hem wel superlekker vind         Recept staat nu online  link in profiel    laurasbakery         laurasbakeryadvent  sneeuwster  sneeuwstertaart  kersttaart
  • ADVENT  Ja hoor  ook de hartige kerstrecepten zijn dit jaar weer van de partij  Wat dacht je van deze veel te leuke filodeeg christmas crackers  Met een vulling van kip  feta en pompoen  heerlijk          Recept staat uiteraard online  link in profiel    laurasbakery         laurasbakeryadvent  christmascrackers  filodeeg
  • ADVENT  Ook zo gek op de populaire kaneelsterren die deze periode in de winkels liggen  Vanaf nu kun je ze het hele jaar door eten  want ik deel het recept met jullie  Ze waren z  lig                 Nu online  link in profiel    laurasbakery         laurasbakeryadvent  kerststerren  kaneelsterren  kerstkoekjes

De meest populaire artikelen

Basisrecept vanillecake
Basisrecepten

Basisrecept vanillecake

Vandaag is het tijd voor een  goed basisrecept: een lekkere vanillecake. Inmiddels staan er toch al een aantal recepten op...

door Laura Kieft
26 februari 2013
Basisrecept vanille botercrème
Basisrecepten

Basisrecept vanille botercrème

Dit overheerlijke recept voor vanille botercrème is echt een must als je regelmatig bakt! Deze botercrème smaakt niet naar boter...

door Laura Kieft
04 april 2013
No bake stroopwafel cheesecake
Taarten

No bake stroopwafel cheesecake

Soms...

door Laura Kieft
26 oktober 2019
Basisrecept Koekjes
Basisrecepten

Basisrecept Koekjes

Misschien wel mijn meest favoriete basisrecept: koekjes! Ik kan een dag vullen met het bakken (en eten!) van allerlei soorten...

door Laura Kieft
12 september 2013
Volgende Post
Somewhere over the rainbow

Somewhere over the rainbow

Menu
  • Zoete recepten
  • Hartige recepten
  • Handige Baktips
  • Inspiratie
  • Feestdagen
Navigatie
  • Over Laura’s Bakery
  • FAQ – Veelgestelde vragen
  • Samenwerken
  • Contact
  • Disclaimer
  • Privacyverklaring
Recepten
  • Muffins
  • Pancakes
  • Schuimpjes
  • Taarten
  • Truffels & Bonbons
  • Vullingen en Toppings
  • Zonder oven
Meest recent
Gingerbreadtaart met kerstkoekjes

Kersttaarten inspiratie

10 december 2019

Witte chocolade slagroomtruffels

09 december 2019

Suikerbroodpudding met lemon curd en frambozen

08 december 2019
Mijn bakboeken

Het Laura’s Bakery Basisbakboek

Het Laura’s Bakery Bakboek

Het Borrelhapjes Bakboek

© 2019 | all rights reserved

Generic filters
Zoek op Categorieën
No Result
View All Result
  • Zoete recepten
  • Hartige recepten
  • Handige Baktips
  • Inspiratie
  • Feestdagen
  • Recepten omrekenen
  • Over ons
    • Over Laura’s Bakery
    • FAQ – veelgestelde vragen
    • Samenwerken
    • Contact

Log hieronder in op uw account

Wachtwoord vergeten Registreer

Wachtwoord opnieuw aanvragen

Voer uw gebruikersnaam of e-mailadres in om uw wachtwoord opnieuw in te stellen.

Inloggen

Geef een naam op voor je collectie



Annuleren
Maak collectie aan

Ik bak niet alleen graag koekjes, ik verzamel ook digitale cookies.OkLees meer