Al heel lang wilde ik eens zelf mijn nacho’s maken, samen met een lekker dipje. Mijn tortilla chips mislukten jammer genoeg, ik was vergeten om de timer aan te zetten en ze kwamen donkerbruin uit de oven. Niet zo lekker. Die gaan dus in de herkansing binnenkort. Maar goed, mijn tomaten salsa saus was wel al gemaakt om de nacho’s in te dippen. Uiteindelijk heb ik maar een zak nacho’s in de winkel gekocht om mijn dipje te testen. Wat is die lekker zeg! Echt hoor, ik heb nog nooit zo’n lekkere salsa saus geproefd. Ook fijn is dat deze saus ontzettend makkelijk te maken is en je hebt gelijk een pot vol.
BAKTIP: Op zoek naar nog meer borrelinspiratie? In Het Borrelhapjes Bakboek staan nog veel meer sauzen, dips en spreads.
Super leuk!
Simpel maar lekker en het lijkt me inderdaad ook heerlijk op bruschetta!
Ik vind zelfgemaakte salsa saus altijd zoveel lekker dan uit de winkel. Heerlijk receptje!
Ik heb eigenlijk nog nooit zelf salsa gemaakt, ik vind die van de winkel veel te lekker! Ik heb ook altijd schrik dat hij een beetje te flauw gaat uitvallen.
Ik vind hem zelf helemaal niet flauw, maar als je van pittig houdt kun je hem prima aanpassen natuurlijk met wat toevoegingen.
Ik ga hem proberen te maken, bedankt voor het recept!
Hoi is deze salsa goed te eten voor kids? Ik wil het bij gevulde kip eten ook mexicaans.
Ik denk het wel, vind hem niet heel pittig. Maar je zou eventueel de peper weg kunnen laten (of minderen).
Is de dip genoeg voor 4 personen bij een hoofdgerecht?
En kan je dit eventueel een dag van te voren maken?
Ja en ja 🙂
ik heb alles nagedaan, te zuur en lijkt gewoon niet op een salsa
Wat gek, hier zijn we er dol op. Waren je ingrediënten wel goed?
Het is denk ik wel belangrijk wat voor soort (blik) tomaten je gebruikt. De duurdere zijn vaak lekkerder.
Verse tomaten is lekkerder dan uit blik waar ook al veel zout is aan toegevoegd.
Lijkt me een super leuk recept! Weet je hoelang je dit ongeveer kunt bewaren?
Max een week in de koelkast.
veel te bitter
Heb je misschien iets toegevoegd wat niet goed meer was? Ik maak deze saus heel vaak en hij is echt nog nooit bitter geweest.
Hallo. Is het ook mogelijk dit als pizza beleg te gebruiken, of zit er daar teveel vocht voor in?
Kan prima hoor
Hoi,
Kun je de koriander ook vervangen door iets anders??
Peterselie doet het denk ik ook prima.
Heerlijk en snel te maken. Ik eet het meestal als dip bij tortillachips.
Kun je het in een pot of fles bewaren, net als jam zeg maar… inmaken dus.
Of in de vriezer?
Ik heb geen idee of je het in een pot kunt bewaren. Ik vries het altijd in.
Inmaken durf ik niet met zekerheid te zeggen, invriezen kan sowieso! In dat laatste geval tot drie maanden houdbaar.
Echt te zuur, zonde! Denk dat een halve limoen al een stuk beter is….
Smaken verschillen, ik heb de salsa al vaak gemaakt en nog nooit iemand gehoord die hem zuur vond. Wat ook mogelijk is dat andere ingrediënten misschien net even anders van smaak waren (of je had een grote limoen 😉 )
Om het zuur en bitter te compenseren heb ik 2-3 tl. suiker bijgevoegd. En inderdaad de A-kwaliteit/merk tomaten blokjes in blik maken ook een verschil.
Goedgekeurd door kritische huisgenoten. (mits ik niet overdrijf met de verse knoflook)