kaneelstengels met witte chocola

Gepost: 12 januari 2014 Laatst bewerkt: 16 februari 2026
kaneelstengels met witte chocola

Ik mag graag met bladerdeeg allerlei lekkere hapjes maken. Meestal zijn dit hartige hapjes maar zo nu en dan tover ik de plakjes bladerdeeg ook wel eens om tot een zoete lekkernij. Deze kaneelstengels met witte chocola bijvoorbeeld, of kaneelstokjes zoals ze ook wel worden genoemd. Ze doen mij denken aan de kanelly’s van Bolletje. Heerlijke koekjes die ik jammer genoeg nooit meer kan vinden. Deze kaneelstengels zijn wel een klein beetje anders, het zijn geen echte koekjes omdat ze met bladerdeeg zijn gemaakt. Dat maakt ze niet minder lekker, maar wel een heel stuk sneller om te maken. Heel erg handig dus als de visite al onderweg is maar je komt er net achter dat je geen lekkers meer in huis hebt. In een klein half uurtje staan deze op tafel en ruikt het huis heerlijk als de visite over de drempel stapt.

kaneelstengels 2a
kaneelstengels 3a
kaneelstengels 4a

kaneelstengels

Opslaan
Recept afdrukken

5 van 4 stemmen

Kaneelstengels met witte chocola

Een simpel maar o zo lekker snel te maken hapje: kaneelstengels met witte chocola.
Porties: 12 kaneelstengels

Ingrediënten

  • 3 plakjes bladerdeeg
  • 1 geklutst eitje
  • Kaneelsuiker
  • Witte chocola

Instructies

  • Snij de plakjes bladerdeeg in vier repen. Leg ze op de bakplaat en prik er met een vork wat gaatjes in. Dit zorgt ervoor dat ze in de oven niet al te dik worden. Smeer de reepjes bladerdeeg in met het ei en strooi hier de kaneelsuiker over.
  • De kaneelsuiker kun je kant en klaar kopen (van Gilse) maar je kunt het ook heel eenvoudig zelf maken. Neem kristalsuiker, voeg hier naar smaak kaneel aan toe en roer goed door de suiker. Zo makkelijk is het om je eigen kaneelsuiker te maken.
  • Schuif de kaneelstengels in de oven. Bak ze in 14 minuten op 225 °C (boven- en onderwarmte) gaar.
  • Als de kaneelstengels helemaal zijn afgekoeld kunt je de chocola aanbrengen. Smelt de witte chocolade (au bain marie of in de magnetron) en doe deze in een spuitzakje. Knip het puntje eraf en zigzag over de kaneelstengels heen. Laat de chocola drogen voor je ze serveert.
Bewaren

In een afgesloten trommel kun je de stengels een paar dagen bewaren.

Links in dit artikel kunnen affiliate links zijn. Als jij via zo’n link iets koopt, krijg ik hier een kleine commissie over. Merknamen in een recept kunnen het gevolg zijn van een betaalde samenwerking.

35 reacties

  1. shannon schreef:

    hoellang kan je ze bewaren ?

    1. Laura's Bakery schreef:

      in een afgesloten trommel kun je ze een paar dagen bewaren.

  2. carolien schreef:

    ook gemaakt al een paar keer maar dan zonder chocolade maar ook meer varianten zoals sesam of maanzaad erop dan zijn ze ook lekker en kan je ze lekker bij de soep op eten of als hapjes op een verjaardag 😉

  3. Emma schreef:

    hey laura,
    ik weet niet of het ook bij jouw was. maar ik zou als tip zeggen dat ze er wel iets korter in mogen.
    ik heb ze net zelf ook gemaakt sommige waren beetje donker maar gelukkig niet heel erg. voor de rest is het een leuk snel en lekker recept!

    1. Laura schreef:

      Heb je misschien een hetelucht oven? Dan moet de temperatuur namelijk 20% lager. Dat zou kunnen verklaren waarom ze bij jou donker waren, dit had ik zelf niet namelijk.

  4. Sanne schreef:

    Hai!
    Ik heb deze baksels voor de klas gemaakt en het was een groot succes. Bedankt voor dit recept!

  5. susan schreef:

    heb jij ervaring met het bewaren van deze koekjes?
    is het mogelijk om deze zaterdag ochtend te maken, en zondag avond te eten?

    1. Laura schreef:

      Ja hoor, kan zeker. Zou wel kunnen dat ze iets zachter worden, die eigenschap heeft bladerdeeg.

  6. Eva schreef:

    Wilde ze graag maken. Maar zie dat mijn bak papier op is. Kan t ook op aluminium folie of?

    1. Laura schreef:

      Dat kan, let wel goed op dat er geen stukjes folie afscheuren en aan de hapjes blijven zitten.

  7. Astrid schreef:

    Vanmiddag ga ik ze maken. Mmmmm. Thanks.

  8. Laura schreef:

    Nou, wij hadden dus zo’n moment dit weekend dus ik was heel blij met je receptje.
    Bedankt voor de tip!

  9. Helen schreef:

    Normaal gebruik ik eieren om over de stengels heen te smeren, maar ze waren op! dus dit keer gewoon met wat water erover heen gestreken en de kaneelsuiker erop gestrooid, ze zijn heerlijk! de stengels worden echt gigantisch krokant erdoor, veel meer dan met de eiersmeersel! 🙂

  10. P.j. Meuzelaar schreef:

    Gisteren maakte ik de stengels om vanochtend mee te nemen: helaas waren ze zacht en wat taai geworden. Ik vraag me af waarom??

    1. Laura's Bakery schreef:

      Dat is helaas het geval met bladerdeeg, dat kun je niet goed bewaren.

5 from 4 votes (4 ratings without comment)

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Beoordeel dit recept