Wie het Amerikaanse snoep- en koekassortiment een beetje kent is vast ook bekend met de graham cracker. De Amerikanen gebruiken ze voor van alles, van s’mores tot bodem van cheesecakes. Ik had ze nog nooit gegeten en was er ontzettend benieuwd naar, ook al heb ik al vele malen gehoord dat het eigenlijk een heel saai koekje is.
Toch sprong ik een gat in de lucht toen ik zag dat in het nieuwe boek van Menno (je kent hem ook wel als winnaar van het tweede seizoen Heel Holland Bakt) een recept voor graham crackers stond. Ik maakte de koekjes en heb ervan gesmuld. Je kunt ze denk ik het best vergelijken met vezelrijke tarwekoekjes. Toevallig vind ik die zelf wel heel erg lekker, vooral deze zelfgemaakte versie. Ik geef je dus het recept, maar vertel ook nog meer over Menno’s Superheroes kookboek.
Ik vind het een welkome afwisseling in het naar mijn gevoel te grote aanbod in bak/kookboeken wat maar non-stop doorgaat 🙂
Vooral de kleuren,foto’s en vormgeving vind ik zo verrassend nieuw: blij mee dus 🙂
Hoi Laura,
Ik dacht dat je bij gebruik van baking soda ook altijd iets zuurs moest toevoegen? Waarom gebruik je nu geen bakpoeder? #graham crackers
Klopt inderdaad. Dit recept is van Menno en ik durf niet met zekerheid te zeggen waarom hij alleen baking soda gebruikt bij deze koekjes (wel dat ze heel erg lekker zijn 😉 )
Wat een leuke koekjes, ik had er nog nooit eerder van gehoord.
Ik denk dat ik binnenkort maar eens die leuke uitsteker bij je kom lenen 😉
Liefs, mam ♥
Hoe lang is ongeveer de bereidingstijd? (Ik wil dit met een vriend van mij maken zodat we als het ware “s’mores” hebben, maar dan moeten we dit snel maken omdat we willen ook nog een film kijke)
Dat weet ik niet meer uit mijn hoofd, is alweer even geleden. Je kunt een inschatting maken als je het recept leest 🙂
Hallo, ik heb een cheesecake gevonden waar ze deze koekjes als bodem gebruiken. Door welke koekjes zou jij ze vervangen die verkrijgbaar zijn in de supermarkt? Speculaas?
Ik zou dan gaan voor volkoren biscuits.