
Ik ben dol op boterkoek en heb het dan ook al regelmatig gemaakt. Misschien heb jij mijn boterkoek ook al eens gemaakt? In de reacties onder dat bericht lieten veel lezers vaak weten welke variaties zij al eens gemaakt hadden, leuk vind ik dat om te horen! En vaak krijg ik er zelf ook weer goede ideeën van. Nadat ik meerdere keren boterkoek met appel voorbij hoorde komen, besloot ik daar ook mee aan de slag te gaan. Meestal combineer ik appel met kaneel, maar ik besloot dat deze boterkoek lekker fris moest zijn. Geen kaneel dus, maar wel lekker met citroen!
BAKTIP: Ik maak mijn boterkoeken eigenlijk altijd in een springvorm. Mocht je het prettiger vinden werken, bestaan er ook speciale boterkoekvormen met een mesje op de bodem om hem er gemakkelijk uit te halen.
Klik hier als je de video niet kunt zien en vergeet je niet te abonneren op mijn kanaal.
Boterkoek met appel
Ingrediënten
- 250 gram bloem
- 200 gram suiker
- 200 gram ongezouten boter
- 1 ei (+ extra ei om in te smeren)
- snuf zout
- rasp van een citroen
- 2 appels
Instructies
-
Klop de boter en suiker romig. Voeg het ei en een snufje zout toe, mix tot een egale massa. Als laatst voeg je de bloem en citroenrasp toe, meng dit goed door het deeg heen.
-
Vet de bakvorm in en bestuif deze met bloem, verdeel het deeg over de bodem. Met een spatel of de bolle kant van een lepel kun je het deeg mooi glad maken in de vorm. Schil de appel en snij deze in partjes. Leg deze in een waaier op de boterkoek, druk ze een beetje vast in het deeg. Bestrijk het deeg en de appels met een geklopt ei.
-
Bak de boterkoek in 35 minuten gaar op 180 °C (boven- en onderwarmte). Hij wordt iets minder goudbruin dan je van boterkoek gewend bent, dat komt door de appels. Laat hem niet in de oven staan tot hij wel mooi goudbruin is, want daar wordt de koek droog van.
-
Laat de koek afkoelen en snij in punten.

Dit was de eerste keer dat ik een variatie maakte op mijn boterkoek, een geslaagd experiment! Ik heb nog wel wat meer leuke ideetjes gekregen die ik ook een keertje ga testen!



Welke appelsoort is het meest geschikt voor dit recept?
Goudreinetten of Elstar appels, ik gebruik soms ook Jonagold.
Hoi Laura,
Ziet er heerlijk uit!
Gebruik je hiervoor ongezouten roomboter?
Gr Charissa
Ja, bij het bakken gebruik je altijd ongezouten roomboter.
Ha Laura, kan ik de suiker vervangen en zo ja hoeveel erthrytol poeder moet ik dan gebruiken?
Hi Marianne, dat heb ik nog nooit geprobeerd, maar je kunt het niet zomaar 1 op 1 vervangen (het verandert ook de structuur).
Wat een goed idee, ik heb al veel te lang geen boterkoek meer gemaakt. Al ga ik straks brownies bakken, ook niet verkeerd. 😉
Ik ben ook dol op je boterkoek, ga dit zeker een keer proberen, ben niet zo dol op appels gewoon maar zo verwerkt lijkt het me wel lekker.
Nog even een vraagje over de boterkoek opzich, ik vind het deeg altijd heel erg plakkerig, nu zal dit deels er ook bij horen maar de laatste keer dat ik het maakte was het zo erg dat ik het amper verdeeld kreeg in mijn springvorm omdat alles bleef plakken. Heb je daar misschien nog een tip voor? Ik weeg alle ingrediënten wel gewoon goed af trouwens dus is precies hetzelfde recept.
Het kan aan de boter liggen, ik gebruik altijd ongezouten roomboter. Als het heel erg plakt kun je eventueel een lepel gebruiken. Met de bolle kant plat drukken en als het heel erg plakt kun je die lepel een beetje nat maken.
Ja ik gebruik inderdaad ook ongezouten roomboter gewoon eigen merk van de AH.
Is goed dan zal ik dat nog even proberen, ik deed het eerst met een lepel daarna een keer met spatel maar maakte beide niet veel verschil.
je zou een keer mee moeten doen met heel Holland bakt!
ik denk dat je echt zou winnen
Zo’n leuk filmpje 🙂 Lekker duidelijk en de boterkoek ziet er echt heerlijk uit!!
Hoi hoi,
Heerlijk was de boterkoek.
Mijn beppe dat het met abrikozen.
Kan je ook een variatie bedenken met boterkoek en banaan? (banaan is zo lekker….)
Of met noten?
Je hebt super leuke recepten op je site staan, we smullen regelmatig van het gemaakte ;P
Groetjes,
Anita
Je kunt van alles toevoegen aan de boterkoek, banaan moet ook zeker lukken. Er staat wel al een variant met appel online
Hai Laura,
Hoort het dat de boterkoek heel erg zacht is en kleverig (nat)?
Nee dat hoort niet, boterkoek is wel zacht, maar hoort niet nat te zijn. Misschien een hele vochtige appel gebruikt? Anders iets langer bakken.
Ik ga hem zo maken…lijkt me heerlijk! Maar hoelang kun je hem bewaren? In of buiten de koelkast?
Groetjes Evelien
Buiten de koelkast blijft hij zeker een paar dagen goed 🙂
Top! Dan hoeven we hem niet in 1 keer op te eten 😉
ps: hij staat ondertussen in de oven…ben benieuwd!!
Vanmorgen gemaakt en net bij de koffie geserveerd, echt heerlijk. Een welkome afwisseling op de standaard boterkoek, het frisse van de citroen is subtiel en verzacht de zware smaak van roomboter. Zeker voor herhaling vatbaar, dank je ook voor de leuke uitleg in het filmpje.
Groetjes, Sylvia.
Je appelboterkoek is heerlijk. Zelf schil ik de appels niet, ik was ze alleen want dan krijg je een mooi kleurtje op de boterkoek. Zou je het effect willen laten zien maar dat lukt niet.
Via Facebook kun je foto’s plaatsen op mijn pagina 🙂 Hier is dat inderdaad niet mogelijk.
Deze appel boterkoek ga ik zeker maken lijkt me heerlijk
bedankt voor al uw goede tips
Kun je boterkoek invriezen?
Ja hoor 🙂
Hallo Laura,
Is er eventueel een vervanger voor het ei. Vanwege een ei allergie kan ik het op deze manier niet maken. Ik ben benieuwd.
Misschien heb je hier iets aan: http://www.handigebaktips.nl/eieren-vervangen-bij-het-bakken/
Dank je. Ik heb 50 gram appelmoes gebruikt in het deeg ipv een ei. De bovenkant heb ik ingesmeerd met wat melk. Smaakte prima!