Het was alweer even geleden dat ik in de keuken had gestaan voor hartige hapjes, dus plande ik deze week twee ochtenden in die in het teken stonden van borrelhapjes. Onder andere deze appel-geitenkaas bruschetta stond op het programma, een klassieke combinatie waar ik al een tijdje zin in had. Nu ik toch alle ingrediënten in huis had en bruschetta ging maken, kon ik net zo goed deze twee dingen combineren nietwaar? Het resultaat was een succes! In plaats van bij de borrel, at ik ze al tijdens de lunch. Dus dan weet je gelijk dat ze ook daar heel erg geschikt voor zijn 😉 .
BAKTIP: Als je het lastig vindt om de appels met een mes in dunne plakjes te snijden, kun je ook gebruik maken van een mandoline.
Appel-geitenkaas bruschetta
Ingrediënten
- 1 ciabattabrood
- 1 teentje knoflook
- flinke scheut olijfolie
- peper en zout
- 200 gram geitenkaas
- 2 knepen honing
- 1 appel
- 1-2 handjes walnoten
- extra honing
Instructies
- Pers het teentje knoflook uit en doe dit samen met een scheut olijfolie, peper en zout in een kommetje. Roer door en laat even staan. Snijd de ciabatta in plakjes van ongeveer 2 centimeter dik en leg deze op een bakplaat. Met een bakkwastje smeer je ze in met het olijfolie mengsel.
- Zet de plakjes ciabatta ongeveer 10 minuten in de oven op 180 °C (boven- en onderwarmte) zodat ze lekker knapperig worden.
- Laat even afkoelen, ondertussen kun je wel vast de topping voorbereiden.
- Doe de geitenkaas in een schaaltje, het is handig als deze een beetje op kamertemperatuur is zodat je het makkelijk kunt doorroeren en smeren (je kunt ook al smeerbare geitenkaas kopen eventueel). Voeg 2 flinke knepen honing toe en roer door elkaar tot een egale spread.
- Snijd een appel in 4 partjes en verwijder het klokhuis, snijd de partjes in dunne plakjes. Neem de walnoten en hak deze in kleinere stukjes.
- Wanneer de bruschetta’s zijn afgekoeld kun je de geitenkaas verdelen over de sneetjes ciabatta. Leg hier een paar partjes appel bovenop en strooi er wat walnoten overheen. Om het af te maken kun je nog een beetje extra honing over de appel-geitenkaas bruschetta’s drizzelen.
Tips
- Bewaren: de broodjes zelf kun je prima voorbereiden, bewaar ze max 1-2 dagen in een afgesloten zak. Eenmaal belegd kun je ze het best zo snel mogelijk serveren.
Wat een heerlijk hapje voor bij de borrel!