Het volgende koekje in ons rijtje Nederlandse koeken is de jodenkoek, volgens de oude schrijfwijze ook wel bekend als jodekoek. Het is voor mij alweer lang geleden dat ik jodenkoeken had gegeten en ik vind het dan ook lastig om de smaak ervan te herinneren. Ik weet wel dat het grote platte brosse koeken zijn. Een blik op de ingrediëntenlijst van de bekende supermarkt koeken geeft me een richting voor het recept. Verder onderzoek wijst uit dat iedereen die ze zelf bakt er kaneel in doet, maar geen citroen. Terwijl ik citroen toch echt wel zie als aroma in de ingrediëntenlijst van de jodenkoek. Ik schrijf mijn recept uit en ga aan de slag. Wat denk je?
Blij verrast is mijn recept een succes. Ik heb heerlijke brosse koeken, zo bros heb ik nog nooit een koekje gebakken. Zal het aan de citroen liggen? Ik weet het niet, maar wat ik wel weet is dat mijn recept super geslaagd is. Een eenvoudig koekje die jodenkoek, maar juist die eenvoud maakt het zo lekker. Wil je ook zelf jodenkoeken bakken? Probeer mijn recept dan zeker eens uit.



Hoeveel koeken kan je bakken van dit recept?
Dat heb ik helaas niet genoteerd destijds, dus durf ik je niet te zeggen. Mocht je het recept testen en het antwoord voor me weten, dan hoor ik dat graag en pas ik het aan in de receptkaart!
Al paar keer gebakken: zijn ERG favoriet. Laatst had ik van een plaatselijke banketbakker een pak ‘koffiekoeken’ gekocht. Smaakten exact naar dit recept. Vond het eigenlijk ‘receptdiefstal’ 🙂
Ga ze toch weer zelf bakken. Ik heb ‘hulpjes’ besteld om het deeg vd koekjes allemaal van gelijke dikte te maken en ook een kartel-uitsteker. Worden ze net zo mooi als op de foto en dan zeer geschikt om iemand cadeau te doen!
Klopt het dat ze nog zacht zijn als ze uit de oven komen?
Ja dat klopt hoor. Alle koekjes (of in ieder geval de meeste koekjes) zijn zacht als ze uit de oven komen en worden hard als ze afkoelen.