Spelt crackers met zaden

Gepost: 2 januari 2015 Laatst bewerkt: 16 februari 2026
Spelt crackers met zaden

Het eerste recept dat hier thuis werd gemaakt uit het boek Meesterlijk Brood van Robèrt van Beckhoven waren de spelt crackers met zaden. Mijn vader besloot deze te gaan bakken en begon enthousiast. Ik was nieuwsgierig en uiteindelijk stonden we gezellig met zijn tweetjes in de keuken om deze crackers te fabriceren. Wat waren ze lekker zeg! En nog eens gezond ook. Zo na de feestdagen dacht ik dat iedereen wel behoefte had aan een lekker en gezond recept. Zo kun je toch blijven bakken, want dat blijft nu eenmaal leuk om te doen! De komende tijd zal ik nog wat meer gezonde(re) bakrecepten plaatsen om al het lekkers uit de decembermaand een beetje te compenseren.

spelt crackers met zaden

spelt crackers met zaden 2a
spelt crackers met zaden 3a

Spelt crackers met zaden

Opslaan
Recept afdrukken

Nog geen beoordeling

Spelt crackers met zaden

Een gezonde en lekkere snack: spelt crackers met zaden. Voor de lekkere trek een verantwoord tussendoortje. Recept van deze crackers vind je hier.
Porties: 30 kleine crackers

Ingrediënten

  • 350 gram volkoren speltmeel
  • 200 ml water ongeveer
  • 7 gram zeezout
  • 150 gram zaden mengsel (pompoenpitten, zonnebloempitten en een eetlepel sesamzaad)

Instructies

  • Verspreid de zaden uit op een bakblik en rooster ze ongeveer 15 minuten in de oven op 150 °C (boven- en onderwarmte).
  • Neem de helft van de zaden en meng deze met alle andere ingrediënten (tegelijk) in een kom. Kneed tot een soepel deeg, je hoeft niet heel erg lang te kneden.
  • Maak een bal van het deeg en rol uit op een met bakpapier beklede bakplaat. Smeer het uitgerolde deeg in met water en strooi de rest van de zaden hier overheen. Druk goed aan.
  • Snijd het deeg alvast in stukjes, ik maakte er vierkantjes van. Voorzie het deeg daarna met een vork of deegprikker van talloze gaatjes.
  • Bak de crackers in 20 minuten op 175 °C (boven- en onderwarmte).
Bewaren

In een trommel minstens een week houdbaar.

Links in dit artikel kunnen affiliate links zijn. Als jij via zo’n link iets koopt, krijg ik hier een kleine commissie over. Merknamen in een recept kunnen het gevolg zijn van een betaalde samenwerking.

28 reacties

  1. Crona schreef:

    Hi Laura, ik heb speltbloom in huis – kan ik die gebruiken in plasts van speltmeel? Alvast bedankt

    1. Laura Kieft schreef:

      Dat moet vast lukken.

      1. Crona schreef:

        Ik ga proberen! En laat je weten ?

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Beoordeel dit recept