Zelfgemaakte konijnensnoepjes

Gepost: 4 oktober 2018 Laatst bewerkt: 30 april 2026
Zelfgemaakte konijnensnoepjes

Een perfect recept voor dierendag en ieder ander moment dat je jouw trouwe konijn wilt verwennen: zelfgemaakte konijnensnoepjes! Daar loopt ieder konijn warm voor.

zelfgemaakte konijnensnoepjes 3a

Konijnensnoepjes maken

Een baksel op de site waar ik zelf niet per se een hap van zou willen nemen. Lotje mijn konijn echter wel, zodra het zakje met deze zelfgemaakte konijnensnoepjes open gaat staat ze al naast me.

Nu moet ik eerlijk toegeven dat Lot bij ieder krakend zakje denkt dat ze eten krijgt, maar dat neemt niet weg dat ze gek is op deze kleine konijnenkoekjes.

Dit recept staat ook gelijk bovenaan de lijst met moeilijk te fotograferen recepten. Geen doen hoor zo’n snel konijn dat het ene moment nog gefocust is op de snacks en vervolgens mij achter de camera in het vizier krijgt en dan lekker geaaid wilt worden.

Het heeft dus een tijdje geduurd, maar ik ben blij met het resultaat en heb nog nooit zoveel gelachen bij het maken van receptfoto’s. 

zelfgemaakte konijnensnoepjes 1a

 

ZELFGEMAAKTE KONIJNENSNOEPJES

Opslaan
Recept afdrukken

4.86 van 14 stemmen

Zelfgemaakte konijnensnoepjes

Zelf zou ik ze niet snel proberen, maar het is wel een lekker snackje voor jouw konijn: zelfgemaakte konijnensnoepjes. Mijn konijn heeft er van lopen smullen!
Voorbereiding10 minuten
Bereiding30 minuten
Totaal40 minuten
Porties: 50 stuks

Ingrediënten

  • 100 gram konijnenvoer ik gebruik Selective brokken, gemengd konijnenvoer is niet geschikt voor dit recept
  • 100 gram havermout
  • 100 gram wortel
  • 100 gram banaan

Instructies

  • Maal het konijnenvoer fijn. Geen foodprocessor? Dan kun je de brokjes ook in een zak (of kom) doen en met een deegroller de brokjes fijnstampen. Voeg het havermout toe en roer door elkaar.
  • Rasp de wortels en prak de banaan fijn, voeg beide toe aan het droge mengsel en kneed tot een samenhangend deeg. Is het nog wat te droog, dan kun je eventueel wat extra banaan of een beetje water toevoegen. Let wel op dat het niet te nat wordt. Het is voldoende als je het tot kleine balletjes kunt samendrukken en het dan zijn vorm behoudt.
  • Maak balletjes die ongeveer even groot zijn als knikkers. Rollen tussen je handen gaat niet heel goed, dus gebruik je vinger om er stevige balletjes van te maken. Leg ze allemaal op een met bakpapier beklede bakplaat.
  • Bak de konijnensnoepjes op 150 °C (boven- en onderwarmte) in ongeveer 25-30 minuten.
  • De buitenkant is nu hard, terwijl ze van binnen nog wat zachter zijn. Laat de bakplaat in de oven staan terwijl die afkoelt. Zo kunnen ze verder uitharden.
  • Eenmaal afgekoeld haal je de konijnensnacks uit de oven en kun je ze aan je konijn geven.
Bewaren

In een luchtdicht zakje enkele weken houdbaar.

Links in dit artikel kunnen affiliate links zijn. Als jij via zo’n link iets koopt, krijg ik hier een kleine commissie over. Merknamen in een recept kunnen het gevolg zijn van een betaalde samenwerking.

39 reacties

  1. Aniekskitchen schreef:

    Oh wat een leuk idee! Hier vier konijntjes, Stipje, Beertje, Nein en Swieber zijn dol op eten. Toevallig krijgen mijn konijnen hetzelfde voer, binnenkort deze snackjes eens maken. Erg benieuwd wat ze ervan vinden!

  2. Kelly schreef:

    Net 3 kwartier bezig geweest met snoepjes maken voor Dylan en Bijoux. Recept iets aangepast maar was verder super!

  3. Isabelle schreef:

    Heb een konijntje, Lilo. Denk wel dat die kleine dikkie dit lekker zou vinden 🙂

  4. Irene schreef:

    Wow, dit gaan onze konijnen Gus & Marie zeker lekker vinden! Misschien laten ze de wortel liggen, want daar zijn ze beide niet echt enthousiast over. Maar wie weet met hun favoriet banaan erbij wel.
    Wat is Lotje een dotje om te zien zeg… Leuk om te lezen dat Lotje, net als die 2 bij ons, zo reageert als er ook maar iets wat lijkt op een zakje kraakt :-))

  5. Carla schreef:

    Wat een geniaal idee zo’n recept! Top!
    De foto’s zijn schitterend!
    (Volgens mij krijg je volgend jaar verzoeken van honden- en katteneigenaren.)
    Xus,
    Car

  6. Michelle schreef:

    Wat een leuk verslag! Ze zitten nu bij mij in de oven, maar ik heb maar één konijn en iets van 30 balletjes ? Denk je dat ik ze kan invriezen?? Dit is zoveel leuker, gezonder (en veel goedkoper) dan de stokjes uit de dierenwinkel. Bedankt!

    1. Laura Kieft schreef:

      Invriezen heb ik zelf niet geprobeerd, goed luchtdicht verpakt hielden ze het hier best lang uit.

  7. Anne schreef:

    Ik maak ze nu voor de tweede keer! Ze zijn er dol op!
    Bedankt voor het recept❤️

  8. Jos schreef:

    Zojuist weer een nieuwe batch gemaakt, ze zijn er hier nog steeds dol op! Bedankt voor het delen van het recept!

    1. Laura's Bakery schreef:

      Wat leuk! Gelukkige konijnen bij jullie thuis 😉

  9. Geertje schreef:

    super dit recept!!!! ze zitten nu in de oven. ik hoop dat flappie ze lekker gaat vinden.
    want flapppie is mijn konijn.
    heb je nog een tip om mijn konijn op te tillen, want als ik dat probeer dan is hij heel bang en wil hij niet.

    1. Laura's Bakery schreef:

      Ah ik ben heel benieuwd wat Flappie ervan vindt! Vaak helpt het om eerst rustig bij je konijn te gaan zitten en hem lekker te kriebelen of aaien. Als hij voldoende aan je gewend is kun je proberen hem rustig op te tillen, maar konijnen houden daar vaak gewoon ook niet van. Lot meestal ook niet dus dat ligt niet aan jou 😉

  10. Anne schreef:

    Meerdere keren gemaakt. Mijn konijnen zijn er dol op! Bedankt!!

  11. Rianne schreef:

    Super leuk mijn 3 konijnen vonden het super lekker en het was heel leuk om te maken

  12. chenae schreef:

    hey hallo,

    is het ook een optie om de snoepjes zonder banaan te maken ?

    groetjes

    1. Laura Kieft schreef:

      Nee, dat is het plakmiddel dat je nodig hebt.

  13. Romy Li schreef:

    Ik heb Lumy en Lucky al jaren maar het kan gewoon niet

  14. Anoniempie schreef:

    Echt leuk idee heb 2 dwergjes die houden van eten ze gaan het vast lekker vinden

  15. Anoniem schreef:

    Ik heb ze net gebakken en laten afkoelen. Maar ze blijven een beetje zacht vanbinnen is dat erg?

4.86 from 14 votes (13 ratings without comment)

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Beoordeel dit recept