Een smeuïge cupcake met karamelvulling en een topping van vanillecrème overgoten met karamelsaus. Klinkt heerlijk nietwaar? Klik snel door voor het recept!
Porties: 16cupcakes
Ingrediënten
225mlmelk
3eloploskoffie
250gramlichtbruine basterdsuiker
3eieren
150gramongezouten roomboter
250grambloem
2tlbakpoeder
16stukjes karamel (Lonka)
vanillecrème (recept)
karamelsaus
Instructies
Los de koffie op in de melk. Klop de eieren en suiker luchtig, voeg dan de boter in gedeeltes toe en meng tot een glad geheel. Voeg bloem, bakpoeder en ‘koffiemelk’ in delen toe aan het mengsel, mix tot een glad beslag.
Verdeel het beslag dan over de cupcake vormpjes. Omdat het beslag vrij dun is voeg je nog niet gelijk de karamelstukjes toe, anders zakken ze helemaal naar de bodem.
Bak de cupcakes 10 minuten op 175 °C (boven- en onderwarmte). Schuif de cupcakes er dan kort uit, leg overal een stukje karamel op en schuif de cupcakes weer terug in de oven. Bak de cupcakes dan nogmaals 10 minuten tot ze gaar zijn.
Laat de cupcakes volledig afkoelen voordat je er een toef vanillecrème op spuit. Zorg dat de karamelsaus op kamertemperatuur is voordat je deze over de toeven spuit, anders loopt de karamel niet mooi langs de toef. Ik gebruik altijd een karamelsaus van de Makro maar ook Dr. Oetker bijvoorbeeld heeft er eentje in het assortiment.
Bewaren
Alles over het bewaren van de cupcakes lees je hier!