Lemon meringue sandwiches zelf maken was nog nooit zo makkelijk! Met de Dr. Oetker mix voor meringue heb je in een handomdraai een schaal vol schuimpjes.
Maak van tevoren de lemon curd volgens recept. Dit kun je rustig al een paar dagen van tevoren doen.
Doe de Dr. Oetker Meringue Mix en 50 ml water in een kleine beslagkom en meng kort door elkaar. Mix dan met de mixer op de hoogste stand tot de meringue stijf is en je er mooie pieken van kunt trekken.
Plaats de spuitmond in de spuitzak en vouw de randen van de zak naar buiten. Zet de zak in een hoog glas. Kneed de tube met gele kleurstof even goed door en zet dan drie lijnen in de spuitzak. Maak ze niet te dik, maar zeker ook niet te dun.
Vul de spuitzak met de meringue en spuit er mooie toeven mee op een met bakpapier beklede bakplaat. Probeer ervoor te zorgen dat je een even aantal meringues maakt. Laat tussen de meringues zo’n 2cm ruimte vrij.
Bak de meringues in 60 minuten op 120 °C (boven- en onderwarmte), net onder het midden van de oven. Zet daarna de oven uit, maar laat de ovendeur dicht. Laat de meringues zo nog zeker 2 uur drogen.
Wanneer de meringues helemaal zijn afgekoeld kun je de sandwiches maken. Doe dit kort voor serveren, zo blijven de meringues het lekkerst.
Breng een beetje lemon curd aan op de meringue en druk hier een tweede meringue op. Druk zachtjes aan zodat je de lemon curd goed ziet bij de randjes.
Tips
Normaal gesproken gebruik je 60 ml water, voor dit recept gebruikte ik 50 ml. De meringue wordt dan net iets steviger en is uiteindelijk ook brosser van binnen. Normaal ben ik gek op chewy schuimpjes, maar in combinatie met lemon curd vind ik bros juist erg lekker.
Bewaren
De sandwiches zijn vers het lekkerste, maar lees hier hoe je de meringues het best kunt bewaren.