Ga terug
+ stuks
Pulled chicken empanadas
Opslaan Recept afdrukken
4.50 van 2 stemmen

Pulled chicken empanada's

Staat er een Mexicaanse borrel op de planning? Dan zijn deze pulled chicken empanada's met frisse dip het perfecte borrelhapje.
Porties: 10 stuks

Ingrediënten

EMPANADA'S

  • 1x recept voor Mexicaanse pulled chicken
  • 75 gram mais
  • 10 plakjes hartige taartdeeg
  • 1 ei S, losgeklopt

DIP

  • 250 gram crème fraiche
  • 1 tl uienpoeder
  • 1 kleine citroen rasp en sap
  • 2 el verse koriander fijngesneden

Instructies

  • Verwarm de oven voor op 200 °C (boven- en onderwarmte) en bekleed een bakplaat met bakpapier.
  • Haal de plakjes hartige taartdeeg uit de vriezer en laat kort ontdooien. Rol iets uit en snijd met behulp van een kommetje van zo’n 9-10 cm in diameter cirkels van je plakjes hartige taartdeeg.
  • Meng de Mexicaanse pulled chicken en de mais door elkaar. Leg op iedere taartdeeg cirkel aan één kant een hoopje van dit mengsel. Houd bij de rand zo’n 1,5 cm vrij.
  • Vouw je empanada’s nu dubbel en duw de randjes goed aan. Met je vingers draai je de dichtgevouwen rand nu naar binnen toe, zodat alles stevig dicht zit.
  • Bestrijk met een goede laag los geklopt ei en bak de empanada’s in 25-30 minuten goudbruin. Laat de empanada’s een beetje afkoelen, maar serveer warm.
  • Meng ondertussen alle ingrediënten voor de dip door elkaar en maak op smaak met peper en zout. Serveer de dip samen met de empanada's.
Tips
De verse koriander in de dip kan ook vervangen worden door peterselie.
Bewaren
Deze pulled chicken empanada’s zijn twee dagen in de koelkast te bewaren of drie maanden in de vriezer. Warm ze van tevoren weer even op in de oven.