Lichtbruine basterdsuiker
Wanneer je thuis geen lichtbruine basterdsuiker meer hebt, kun je dit eenvoudig zelf maken. Je hebt hiervoor maar een paar ingrediënten nodig.
- 50 gram fijne kristalsuiker
- 5 gram donkerbruine suikerstroop (ik gebruikte pannenkoekenstroop)
- 5 gram karamelsaus
Het maken is verder simpel. Je doet de ingrediënten bij elkaar en roert/prakt het dan tot het goed vermengd is. Alleen roeren zal lastig gaan, dan krijg je vooral klonten. Ik prakte het met een vork en toen kreeg ik al snel een goed resultaat. En je kunt dit ‘recept’ natuurlijk eenvoudig in grotere hoeveelheden maken, het gaat puur om de verhoudingen.
Bij wijze van test liet ik de suiker een paar uur aan de lucht drogen, om te kijken of het wat minder vochtig zou worden. Hierin merkte ik nauwelijks verschil, het bleef gewoon smeuïg. In tegenstelling tot de test met alleen karamelsaus trouwens, dat werden allemaal harde stukjes.