Citroen en maanzaad klinkt misschien een beetje als een gekke combi, maar deze citroen-maanzaad muffins bewijzen dat het onwijs lekker is! Zeker proberen dus!
10-12 stuks
Ingrediënten
120gramfijne kristalsuiker
300grampatentbloem
1tlbakpoeder
1tlbaking soda
snuf zout
rasp van 1 citroen
25grammaanzaad
2eieren(M)
250mlhalfvolle melk
sap van 1 citroen
120mlzonnebloemolie
Instructies
Neem twee beslagkommen. In de ene doe je suiker, bloem, bakpoeder, baking soda, zout, citroenrasp en maanzaad. Neem een garde en roer het door elkaar.
In de tweede kom doe je de eieren, melk, citroensap en zonnebloemolie. Klop met een garde door elkaar. Giet het mengsel dan gelijk bij de droge ingrediënten en gebruik de garde en/of spatel om er vlot een mooi beslag van de mixen. Het is niet erg als er hier en daar nog wat klontjes in zitten.
Zet de papieren muffinvormpjes (ik kocht mijn vormpjes bij Makro) in een cupcakevorm en vul ze met het beslag. Muffins vul je tot iets onder de rand, dan komt er straks een mooie bol op als ze gaan rijzen in de oven.
Bak de muffins in 18-20 minuten op 200 °C (boven- en onderwarmte).
Tips
Bewaren: luchtdicht verpakt en buiten de koelkast ongeveer 5 dagen houdbaar. Invriezen kan ook, dan zijn ze tot 3 maanden houdbaar.