Deze Chorizo-cheddar croissant hapjes zijn super lekker als borrelhapje maar ook op een feestje doen ze het goed. Snel gemaakt en ook snel weer op!
Porties: 12stuks
Ingrediënten
1blikcroissantdeeg(voor 6 croissants)
4plakjescheddar
plakjeschorizo
1ei(geklutst) (M)
Instructies
Rol het croissantdeeg uit en verdeel volgens de stippellijnen in drie rechte stukken. De diagonale stippellijnen druk je een beetje samen zodat het een geheel wordt. Snijd elke lap deeg in 4 stukjes. Deze beleg je met cheddar en chorizo. Dunne plakjes chorizo werken het best. Als je zoals ik een worstje gebruikt dat je nog zelf moet snijden, probeer dit dan zo dun mogelijk te doen.
Rol de stukjes deeg op, de zijkanten kun je dichtdrukken, maar dit heb ik zelf niet gedaan. Smeer de hapjes nog wel even in met een geklutst eitje.
Bak de chorizo-cheddar hapjes in 12 minuten op 200 °C (boven- en onderwarmte) gaar en goudbruin.
Tips
Laat ze een beetje afkoelen voor je een eerste hap neemt, de cheddar is namelijk loeiheet. Verder zijn ze koud ook erg lekker, waardoor je ze prima kunt voorbereiden. Ook opwarmen is geen enkel probleem. Schuif ze dan nog zo’n 5 minuutjes in de oven.
Bewaren
Ik zou ze zelf direct serveren, al zijn ze eenmaal afgekoeld ook heerlijk. Je kunt ze in de koelkast nog 2-3 dagen bewaren. Opwarmen kan ook, doe dit in ongeveer 10 minuten op 180 °C (boven- en onderwarmte).