Ik ben dol op chocolade lava cakejes en het resultaat van dit recept mag er zeer zeker wezen. Deze lava cakejes zonder zonder twijfel om te smullen.
Porties: 4stuks*
Ingrediënten
100grampure chocola
100gramongezouten roomboter
3eieren(M)
100gramfijne kristalsuiker
50grambloem
snufje zout
rood fruit naar keuze
Instructies
In een steelpannetje smelt je de chocola en boter. Als dat gesmolten is klop je in een andere kom de eieren en suiker luchtig. Voeg aan dit mengsel de bloem en het snufje zout toe en mix tot dit is opgenomen. Dan voeg je het chocolademengsel toe, mix ook dit weer totdat het helemaal is opgenomen.
Giet het beslag dan in een spuitzak (of 2 als ze wat kleiner zijn) en leg het beslag een paar uur in de koelkast. In een afgesloten bak kan natuurlijk ook, maar de vormpjes vullen een stuk makkelijker met een spuitzak. Bij mij lag het beslag uiteindelijk zo’n 4 uur in de koelkast.
Vet de vormpjes (met een bakspray) licht in en bestuif ze met een laagje bloem. Je kunt ook cacao gebruiken om te bestuiven, dat maakt het resultaat nog iets mooier. Helaas dacht ik daar zelf pas aan toen ze in de oven stonden ? . Vul de vormpjes voor 2/3 met het beslag.
De baktijd is afhankelijk van de grootte van de gebruikte vormpjes:cupcakevorm: 8-10 minuten op 210 °C (boven- en onderwarmte)tulbandjes: 10-12 minuten op 210 °C (boven- en onderwarmte)
In het begin is het een beetje spelen met de tijd (en temperatuur), het luistert best nauw voor een perfect lava cakeje en dat bereik je met elke oven op een net iets andere manier.
Eenmaal uit de oven plaats je de moelleux op een bordje, garneer met wat vers rood fruit en serveer gelijk.
Tips
* Als je net als ik kleine tulbandjes gebruikt, zul je er 4 kunnen maken. Kies je voor cupcakevormpjes kun je er 5-6 maken. De tulbandjes vorm kocht ik ooit bij AH.
Bewaren
Het beslag kun je op voorhand maken (maximaal 3 tot 4 dagen), maar de cakejes moet je gelijk serveren.