Een heerlijk tussendoortje! Deze appel-kaneel kwark muffins waren hier erg populair en de voorraad was snel verdwenen.
Porties: 16stuks
Ingrediënten
300grambloem
2tlbakpoeder
1tlbaking soda
Snuf zout
2tlkaneel
275grammagere kwark
175mlhalfvolle melk
2eierenM
60gramzonnebloemolie
50gramahornsiroop
1appel
Optioneel: grove kaneelsuiker
Instructies
In een kom doe je bloem, bakpoeder, baking soda, zout en kaneel. Roer door elkaar.
In een tweede kom doe je kwark, melk, eieren, zonnebloemolie en ahornsiroop. Klop met een garde door elkaar.
Schil de appel, verwijder het klokhuis en snijd in kleine blokjes.
Giet het kwarkmengsel bij de kom met droge ingrediënten en gebruik een spatel om er een beslag van te maken. Het is niet erg als er nog wat klontjes inzitten.
Voeg de appelblokjes toe en spatel deze gelijkmatig door het beslag.
Verdeel het beslag over de cupcakevormpjes. Omdat het muffins zijn, mogen deze vormpjes best vol zitten. Ik vulde ze ongeveer tot een halve centimeter onder de rand.
Optioneel: strooi wat grove kaneelsuiker over de muffins heen.
Bak de muffins in 20-22 minuten op 200 °C (boven- en onderwarmte) of tot ze gaar en goudbruin zijn.
Tips
Grove kaneelsuiker kun je in sommige supermarkten vinden, maar het is ook te koop bij molens, delicatessenzaken en kook/bakwinkels.
Bewaren
Buiten de koelkast in een luchtdichte verpakking blijven de muffins 3-4 dagen goed. In de vriezer zijn ze tot 3 maanden houdbaar.