Appelflappen maak je heel gemakkelijk zelf. Want zeg nou zelf, zelfgemaakte appelflappen zijn het lekkerst met oud en nieuw! Heerlijk voor oudejaarsavond.
Porties: 6stuks
Ingrediënten
6plakjes bladerdeeg
1grote appel(ik gebruikte jonagold)
2elsuiker
1elgrove kaneelsuiker
1tlkaneelpoeder
losgeklopt ei + extra kaneelsuiker
Instructies
Schil de appel en snij deze in kleine blokjes. Doe de stukjes appel in een schaal en voeg de suiker, grove kaneelsuiker en kaneelpoeder toe. Roer goed door elkaar.
Verdeel de appel-kaneelvulling over de plakjes bladerdeeg, hou de randen vrij van de vulling. Vouw de flappen diagonaal dubbel en druk de randen met een vork goed dicht.
Smeer de appelflappen in met het losgeklopte ei en strooi er kaneelsuiker overheen.
Bak af in 15-18 minuten op 200 °C (boven- en onderwarmte).
Tips
Eenmaal afgebakken wordt bladerdeeg vrij snel zacht. Warm je appelflap de volgende dag daarom gewoon even opnieuw op in de oven of airfryer: 5 minuten op 200 °C (boven- en onderwarmte).
Bewaren
Goed verpakt kun je appelflappen twee dagen buiten de koelkast bewaren. Liever invriezen? Verpak de appelflappen luchtdicht en dan kun je ze zo’n 3 maanden in de vriezer bewaren.