Dol op muffins? Dan zullen deze frambozen citroen muffins zeker bij je in de smaak vallen. Deze fruitige muffins zijn ook nog eens lekker simpel om te maken.
Porties: 10muffins
Ingrediënten
120gramfijne kristalsuiker
300grambloem
1tlbakpoeder
1tlbaking soda
snuf zout
rasp van 1 citroen
2eieren(M)
250mlmelk
120mlzonnebloemolie
frambozenjam(ongeveer 1,5 tl per muffin)
parelsuiker ter decoratie
Instructies
Doe alle droge ingrediënten -suiker, bloem, bakpoeder, baking soda, zout en citroenrasp- in een kom en roer met een spatel door elkaar.
In een andere kom doe je de natte ingrediënten -eieren, melk en zonnebloemolie- bij elkaar. Klop door elkaar en voeg toe aan de droge ingrediënten. Spatel dit tot een beslag, er mogen best nog wat klontjes inzitten.
Neem de helft van het beslag en verdeel dit over de muffinvormpjes. Voeg hier een kleine theelepel frambozenjam aan toe, schep het gewoon in het midden. Verdeel de rest van het beslag over de vormpjes heen. De rest van de frambozenjam schep je op dezelfde manier bovenop de muffins. Met een prikker verdeel je de jam aan de bovenkant van de muffin iets gelijkmatiger. Dat ziet er leuker uit als ze straks uit de oven komen. Strooi ook wat parelsuiker over de muffins heen.
Bak de muffins in 20 minuten op 200 °C (boven- en onderwarmte) gaar en goudbruin.
Laat ze een beetje afkoelen voordat je aanvalt, de jam is namelijk flink heet!
Bewaren
De muffins bewaar je, in een afgesloten trommel. Zo blijven ze een week goed. Invriezen kan natuurlijk ook, pak ze goed luchtdicht in. Dan blijven ze 3 maanden goed.