Ga terug
+ plakjes (cakevorm van 25 cm)
Sinaasappelcake met yoghurt recept
Opslaan Recept afdrukken
4.49 van 27 stemmen

Sinaasappelcake met yoghurt recept

Zin in een gebakje op Koningsdag? Deze heerlijke frisse sinaasappel-yoghurtcake zal het zeker weten goed doen op deze feestdag vanwege zijn oranje kleur.
Porties: 12 plakjes (cakevorm van 25 cm)
cakevorm van 25 cm

Ingrediënten

  • 200 gram bloem
  • 200 gram fijne kristalsuiker
  • 2 tl bakpoeder
  • snufje zout
  • rasp van 1 sinaasappel (houd wat achter ter decoratie)
  • 170 ml yoghurt
  • 3 eieren (M)
  • 1 tl vanille extract
  • 100 ml zonnebloemolie

Glazuur

  • 100 gram poedersuiker
  • 2-3 el sinaasappelsap
  • sinaasappelrasp ter decoratie

Instructies

  • Meng bloem, suiker, bakpoeder, zout en sinaasappelrasp in een kom door elkaar. In een andere kom meng je yoghurt, eieren, vanille extract en zonnebloemolie door elkaar. Voeg de inhoud van de twee kommen bij elkaar en spatel tot een beslag. Giet het beslag in een ingevette en met bloem bestoven cakevorm.
  • Bak de cake in 55-60 minuten gaar op 175 °C (boven- en onderwarmte).
  • Nadat de cake is afgekoeld maak je in een kommetje het glazuur van de poedersuiker en sinaasappelsap. Het moet een dik, maar schenkbaar glazuur zijn. Giet dit over de cake en maak het af met wat extra sinaasappelrasp bovenop.
Bewaren
De cake kun je het best in aluminiumfolie bewaren of in een trommel. Dan blijft hij zeker een week goed. Bewaar de cake niet in de koelkast, daar droogt hij van uit.