Schud de bloemen na het plukken voorzichtig om insecten en andere eventuele vuiligheid te verwijderen. Knip de bloemen van de steel af. Je wilt zo min mogelijk steeltjes gebruiken.
Doe ze in een grote kom, voeg de schijfjes citroen toe en giet er koud water overheen. Leg er een bordje op om ervoor te zorgen dat de bloemen onder water staan.
Laat het 12 tot 24 uur weken. Hoe langer je de bloemen laat weken, hoe donkerder de siroop wordt.
Giet het water met de bloemen en citroen door een fijne zeef en vang het vocht op in een andere kom. Knijp de citroen boven het water uit en gooi deze daarna samen met de bloemen weg. Herhaal dit met een schone theedoek waar je het water doorheen giet (met een kom eronder) om de laatste onzuiverheden (van het stuifmeel) te verwijderen.
Doe het vlierbloesemwater in een grote pan met de suiker. Verwarm tot de suiker is opgelost en laat het daarna nog een minuut zachtjes pruttelen.
Giet de siroop in gesteriliseerde flessen.
Bewaren
In gesteriliseerde flessen en op een koele, donkere plaats bewaard, is de siroop tot een jaar houdbaar. Na opening gekoeld bewaren en binnen 4 tot 6 weken gebruiken.