Ga terug
+ personen
caramel tiramisu recept
Opslaan Recept afdrukken
5 van 3 stemmen

Caramel tiramisu recept

Een makkelijke tiramisu met koffie en caramel. Een perfect en feestelijk dessert voor het najaar.
Porties: 4 personen

Ingrediënten

  • Kopje koffie
  • 250 gram mascarpone
  • 125 ml slagroom
  • 2 el fijne kristalsuiker
  • 24 lange vingers
  • 65 gram Werther’s Original Caramel & Crème snoepjes
  • 50 ml slagroom
  • Extra Werther’s Original Caramel & Crème snoepjes ter decoratie

Instructies

  • Zet een kopje koffie en laat afkoelen
  • In een kom doe je de mascarpone, slagroom (125 ml) en kristalsuiker. Klop met de mixer op hoge snelheid tot een stijf mengsel.
  • In een pannetje smelt je de Werther’s Caramel snoepjes. Wanneer dit is gesmolten, voeg je de slagroom toe, roer tot een egale saus.
  • Dip de lange vingers in de koffie. Leg op ieder bordje 3 lange vingers naast elkaar. Vul een spuitzak met gladde spuitmond met de mascarponeroom en spuit een laagje room op de lange vingers. Op de room giet je ongeveer een kleine eetlepel caramelsaus, probeer gelijkmatig te verdelen.
  • Herhaal bovenstaande stap nog een keer, maar dan leg je de lange vingers bovenop het tiramisu taartje dat je al aan het maken bent.
  • De bovenste laag caramelsaus kun je nog decoreren met een extra caramelsnoepje. Ik gebruikte zelf een gehalveerd snoepje.
Bewaren
Afgedekt in de koelkast 2-3 dagen houdbaar.