Laura's Bakery
  • Inloggen
  • Registreren
  • Zoete recepten
  • Hartige recepten
  • Handige Baktips
  • Inspiratie
  • Feestdagen
  • Recepten omrekenen
  • Printables
  • Over ons
    • Over Laura’s Bakery
    • Mijn boeken
    • Het Laura’s Bakery Receptenboek
    • FAQ – veelgestelde vragen
    • Samenwerken
    • Contact
Laura's Bakery
  • Zoete recepten
  • Hartige recepten
  • Handige Baktips
  • Inspiratie
  • Feestdagen
  • Recepten omrekenen
  • Printables
  • Over ons
    • Over Laura’s Bakery
    • Mijn boeken
    • Het Laura’s Bakery Receptenboek
    • FAQ – veelgestelde vragen
    • Samenwerken
    • Contact
Laura's Bakery

Zelf vanille-extract maken

Laura Kieftdoor Laura Kieft
06 februari 2018
in basiskennis, Handige Baktips, Inspiratie, vanille, Vullingen en Toppings, vullingen en toppings, Zoete recepten
Deel op Facebook!Deel op Twitter!Deel op LinkedIn!Deel op Pinterest! Deel op WhatsApp!Deel via de E-mail!
Direct naar recept

Het is je vast niet ontgaan, vanille is momenteel ontzettend duur. Niet alleen vanillestokjes zijn flink in prijs gestegen, ook alle andere vanille producten zijn duurder geworden. Dat komt door verschillende slechte oogsten van vanille in combinatie met de gigantisch hoge vraag. Om een voorbeeld te geven: ik kocht in november 2017 een flesje vanille extract van 118 ml voor 14,90. Nog geen twee weken later betaalde je daar bijna 10 euro meer voor. Momenteel is de goedkoopste vanille extract degene die je zelf maakt. Je doet even een wat grotere investering in het begin, maar daar krijg je dan ook heel erg veel voor terug. Het is bovendien ook helemaal niet moeilijk om zelf vanille extract te maken, je hebt slechts 2 ingrediënten nodig. En wat geduld. Ik laat je zien hoe je zelf vanille-extract maakt!

Recept afdrukken

Vanille-extract

Zelf vanille-extract maken? Dat is hartstikke simpel en ook nog eens veel voordeliger dan steeds flesjes vanille-extract kopen.

Ingrediënten

  • vanillestokjes
  • wodka
  • glazen fles(jes) (optioneel, het kan ook in de wodkafles)

Instructies

Zo maak je het

  • Ik houd aan dat je voor elke 100 ml wodka minimaal 1,5 vanillestokje nodig hebt. Iets meer kan ook, zeker als je stokjes niet van hele goede kwaliteit zijn.
  • Snijd de vanillestokjes in de lengte open en doe deze in een schone fles. Giet de wodka er tot iets onder de rand bij.
  • Sluit de fles af en zet hem in een donkere kast. Nu is het tijd om te wachten, het duurt 1-2 maanden tot je vanille-extract klaar is voor gebruik. Om de paar dagen schud je de fles even, je zult zien dat je extract steeds donkerder wordt. Hoe donkerder hoe beter.
  • Als je fles vanille extract leeg is kun je het aanvullen met nog wat wodka, maar je zult nooit meer zo’n sterke en goede vanille-extract krijgen. Beter kun je de vanillestokjes in een schaaltje laten drogen en ze dan in een pot suiker doen, zo maak je zelf vanillesuiker.
Tips

Maak je het vanille-extract in de fles wodka zelf? Giet er dan eerst een klein scheutje uit voordat je de stokjes vanille toevoegt.

Wat kost dat?

De prijzen voor vanille kunnen per moment verschillen. Ik kocht in december 2017 10 stokjes van goede kwaliteit voor 34,50, maar ik zie momenteel ook alweer prijzen van 26,50 voor 10 stokjes. De prijs hangt af van de productie (en vraag ernaar), maar ook van de kwaliteit van de stokjes. De beste stokjes geven de meeste en lekkerste smaak af. Een fles (1 liter) wodka kocht ik voor 10 euro. In totaal was ik dus 44,50 kwijt voor bijna een liter vanille. Als ik in de winkel deze hoeveelheid had gekocht was ik ruim 125 euro kwijt geweest. Flink verschil nietwaar? Met deze hoeveelheid vanille kan ik weer een hele lange tijd voort.

Ik schreef ook nog een aantal andere leuke interessante artikelen over vanille:

  • alle soorten vanille smaakstoffen
  • zo herken je een goed vanillestokje
  • zo wordt vanille gemaakt

Vorige post

Volgende post

Granola ontbijttaartjes met fruit
Amerikaanse red velvet pancakes

Related Posts

Bananen eclairs

door Laura Kieft
03 maart 2021
0

Het...

De Bakstrijd: maart 2021

door Laura Kieft
01 maart 2021
2

...

Speculoos cake

door Laura Kieft
27 februari 2021
11

Het...

Laura Kieft

Laura Kieft

Laura vindt dat bakken echt niet moeilijk is en laat dat zien met toegankelijke recepten. Zelf bakt ze het liefst cakes en koekjes en snoept tijdens het maken graag van het beslag en deeg. Zogenaamd om alvast te proeven, zegt ze.

Reacties 67

  1. Margot says:
    3 jaar geleden

    Proef je dan die Wodka niet meer?

    Beantwoorden
    • Laura Kieft says:
      3 jaar geleden

      Nee, het is gewoon echt vanille-extract.

      Beantwoorden
    • Gerdien Veldhoen says:
      1 maand geleden

      Tip: in Duitsland koop je een fles Wodka voor €5,-

      Beantwoorden
  2. Linda says:
    3 jaar geleden

    Ik heb het al eens gemaakt. Maar waar koop ik goeie vanillestokjes?

    Beantwoorden
    • Laura Kieft says:
      3 jaar geleden

      Ik kocht ze online bij DeliciousVanilla

      Beantwoorden
      • Marissa says:
        7 maanden geleden

        Begrijp ik het goed dat de vanillestokjes van de supermarkt niet goed genoeg zijn om te gebruiken?
        Verstege lijkt toch best goede stokjes te hebben..

        Beantwoorden
        • Laura's Bakery says:
          7 maanden geleden

          De kwaliteit kan verschillen, maar ik koop ze meestal niet in de supermarkt.

          Beantwoorden
          • Marissa says:
            4 maanden geleden

            Bedankt voor je reactie, toch gekozen voor de vanille stokjes van de kwaliteit die jij aan beveelt. En ik ben om, heerlijk om mee te werken!
            Maar nu heb ik 3 maanden de fles in een kast staan. Die gaat nog wel eens open overdag, maakt dat iets uit wat betreft het verdampen van de alcohol?
            Vind de extract nog naar alcohol ruiken namelijk.
            Of hoort dat zo?

            Groetjes Marissa

          • Laura's Bakery says:
            4 maanden geleden

            De alcohol blijft alcohol, dat is nu eenmaal de basis van het extract en dat verdampt niet tenzij je het kookt. Maar je gebruikt er meestal maar zo weinig van in een cake of ander recept dat dit in het niet valt!

  3. Zehra says:
    3 jaar geleden

    Ik maak mij vanille-extract met Whiskey Bourbon. Telkens wanneer ik een vanillestokje moet gebruiken voor een recept voeg ik het uitgeschraapte stokje toe aan mijn flesje whiskey. Maar ik ben erg blij met alle tips, zoals hoe je een goede vanillepeul herkent!

    Beantwoorden
  4. Anouk says:
    3 jaar geleden

    Hoe lang blijft dit houdbaar?

    Beantwoorden
    • Laura Kieft says:
      3 jaar geleden

      Heel lang, minstens een jaar.

      Beantwoorden
  5. Petra says:
    3 jaar geleden

    Wat een verschil in prijs hè, tussen die flesjes uit de winkel en de zelfgemaakte variant. Mijn vanille-extract gebruik ik al zo’n twee jaar denk ik, ik vul hem wel regelmatig bij, maar voeg dan ook tussendoor de vanillestokjes toe waarvan ik de merg gebruikt heb, zodat de smaak behouden blijft. Dit werkt prima, zeker omdat je op een halve liter (in mijn geval) elke keer maar een klein beetje bijvult. Een stuk goedkoper inderdaad en erg lekker! Ook heel leuk om zo’n flesje cadeau te doen trouwens, al een aantal mensen hier blij mee gemaakt.

    Beantwoorden
  6. Doecil says:
    3 jaar geleden

    Over de vanille…
    Wodka is alcohol…dat proef je toch in je baksel…en ik hou niet van alcohol.

    Beantwoorden
    • Arjan says:
      3 jaar geleden

      Dit werkt echt heel goed. Ik gebruik altijd 200ml flesjes wodka uit de slijterij van de supermarkt.
      Vanillestokjes(Bourbon) bestel ik normaal bij Pit&pit maar door het grotendeels mislukken van de oogst vorig jaar zijn ze heel moeilijk leverbaar. Het is dus even wachten op de nieuwe oogst.

      Beantwoorden
    • Laura Kieft says:
      3 jaar geleden

      Nee dat proef je niet in je baksel, naast dat het al een vanillesmaak krijgt door de stokjes vervliegt de alcohol grotendeels in je baksel. Bovendien gebruik je in een baksel vaak maar 1-2 theelepels, dat proef je in alcohol echt niet terug, alleen in vanille.

      Beantwoorden
  7. Sandra says:
    3 jaar geleden

    Super leuk ik ga het zeker maken!
    Geef je nog een voorkeur uit welk land ze komen?
    Bedankt voor alle leuke recepten en baktips ik kijk vaak op je site!
    Groetjes Sandra

    Beantwoorden
    • Laura Kieft says:
      3 jaar geleden

      Ik gebruik zelf het liefst stokjes uit Madagaskar, maar uit andere landen komen ook goede stokjes hoor.

      Beantwoorden
  8. Mieke says:
    3 jaar geleden

    Moet je er niet bijzetten dat je dit van de site van RutgerBakt hebt? #bronvermelding

    Beantwoorden
    • Laura Kieft says:
      3 jaar geleden

      Nee, want dit heb ik niet van zijn site. Vanille-extract kom je op vele sites tegen in verschillende verhoudingen, dit is de mijne.

      Beantwoorden
    • Tuur says:
      2 maanden geleden

      Ik baal ook van die mislukte oogst. In 2013 kocht ik bij Pit&Pit nog voor 32,50 50 bourbonstokjes. Fantastische kwaliteit. Bij aankoop gelijk in een goede afsluitbare wekpot gedaan. Heb er nu nog zo’n 10 over en nog steeds even vers als destijds. Ik maak al vanaf toen mn eigen vanillesuiker, maar goed idee om ook eens extract te maken. Die chemische rommel/anaalklieren van bevers welke je in supermarkten kan kopen, daar pas ik echt voor.

      Beantwoorden
  9. Selma says:
    3 jaar geleden

    Is er een manier om deze extract geheel alcoholvrij te maken? Mag namelijk geen alcohol.

    Beantwoorden
    • Sil says:
      3 jaar geleden

      Met het bakken of koken verdwijnt de alcohol volledig ? Anders zou ik mijn kindjes hele foute baksels voor schotelen ?

      Beantwoorden
    • Laura Kieft says:
      3 jaar geleden

      Naar mijn weten is dat niet mogelijk helaas.

      Beantwoorden
  10. Sil says:
    3 jaar geleden

    Voor vanilla stokjes kun je ook eens neuzen op ebay. Ik koop prachtige dikke vanille stokjes uit Madagaskar daar voor goede prijzen. Mooi pakje uit Frankrijk ligt dan heerlijk te geuren in de hal zalig

    Beantwoorden
  11. Kimberley says:
    3 jaar geleden

    Kun je dit ook koud gebruiken? Ik bak vrijwel nooit en zou zo graag mijn saaie yoghurt / kwark of smoothies een smaakje willen geven. Of proef je dan toch de alcohol? Ik zie namelijk meer mensen vanilla-extract gebruiken in hun koude recepten maar dat zijn vaak kant-en-klaar extracten.

    Beantwoorden
    • Laura Kieft says:
      3 jaar geleden

      Ja hoor, dat kan prima.

      Beantwoorden
  12. Bo says:
    2 jaar geleden

    Hoi,

    Ik heb dit gister gemaakt, maar ik kwam er pas achteraf achter dat ik per ongeluk wodka had gekocht met maar 14,5% alcohol.
    Is het nu mislukt? 🙁

    Beantwoorden
    • Laura Kieft says:
      2 jaar geleden

      Dat durf ik niet met zekerheid te zeggen. Helemaal mislukken zal het niet, misschien dat het wat langer duurt voor de smaak goed is.

      Beantwoorden
      • Bo says:
        2 jaar geleden

        Oke, dan laat ik het gewoon wat langer staan en wacht verder af. Dankjewel! 🙂

        Beantwoorden
        • Natasja says:
          2 maanden geleden

          Hoe is dit nog gegaan?

          Beantwoorden
  13. lianne says:
    2 jaar geleden

    ik zag dat je je vanille stokjes altijd koopt op de site http://www.delicious-vanilla.nl maar toen ik op de site was zag ik dat je heel veel keuze hebt. welke koop jij altijd precies? heb je misschien een link?

    Beantwoorden
    • Laura Kieft says:
      2 jaar geleden

      degene uit madagascar 🙂

      Beantwoorden
  14. Nienke says:
    2 jaar geleden

    wat leuk! ik heb dit laatst ook zelfgemaakt, en ik vind het zo leuk om het uit mijn eigen flesje toe te voegen aan een gerecht 😉 weet je nog andere dingen die je op deze manier kunt maken?

    Beantwoorden
    • Laura Kieft says:
      2 jaar geleden

      er staat ook een artikel voor vanillesuiker online 🙂

      Beantwoorden
    • Silvia says:
      2 jaar geleden

      Alle soorten extracten zijn op deze manier te maken. Heb zelf inmiddels: kokos, amandel, sinaasappel, citroen en kersen extract gemaakt.

      Beantwoorden
  15. Anneleen says:
    2 jaar geleden

    Ik heb mijn flesjes schoongemaakt met was afwasmiddel en een flessenborstel en daarna goed gespoeld en laten opdrogen. Zijn deze nu klaar voor gebruik of moeten ze nodig gesteriliseerd worden? Ik zou niet willen dat de vanillestokken beschimmelen of dat het mengsel onbruikbaar wordt

    Beantwoorden
    • Laura Kieft says:
      2 jaar geleden

      Zou schoon genoeg moeten zijn (alcohol desinfecteert ook nog wel wat gok ik haha), maar als je er echt zeker van wilt zijn kun je het natuurlijk uitkoken.

      Beantwoorden
  16. Marjolijn says:
    2 jaar geleden

    Mag ik vragen welke wodka hier voor gebruikt word? er zit zoveel verschil in….

    Beantwoorden
    • Laura's Bakery says:
      2 jaar geleden

      Daar mag je zelf een keuze in maken. Een goede kwaliteit wodka is in principe beter, maar je gebruikt maar zo weinig vanille-extract normaliter dat je dit niet echt terugproeft.

      Beantwoorden
  17. Marjolijn says:
    2 jaar geleden

    Is het een probleem als de vanillestokjes niet helemaal onderstaan met wodka maar een stukje droog staan?

    Beantwoorden
    • Laura Kieft says:
      2 jaar geleden

      Is op zich geen probleem, maar als dat al zo is als het nog moet ‘trekken’ zou ik de stokjes gewoon even halveren zodat ze korter zijn.

      Beantwoorden
  18. Mirella says:
    2 jaar geleden

    Hallo Laura,

    Kan je ook Jenever gebruiken?

    Gr,
    Mirella

    Beantwoorden
    • Laura's Bakery says:
      2 jaar geleden

      Hi Mirella, je kunt het proberen maar wodka wordt geadviseerd.

      Beantwoorden
  19. J.de Vries says:
    1 jaar geleden

    En waar vindt ik op deze site de alcohol vrije variant?

    Beantwoorden
    • Laura's Bakery says:
      1 jaar geleden

      Niet, want extract wordt altijd gemaakt met alcohol. Als je dat niet wilt kun je beter voor vanille suiker kiezen.

      Beantwoorden
  20. Pingback: De 5 lekkerste matcha recepten! - Travelling Tea
  21. Pingback: Zelf vanillesuiker maken - Laura's Bakery
  22. Sandrien says:
    10 maanden geleden

    Dag Laura,

    ik heb namelijk mijn fles vodka gevuld met doormiddengesneden vanillestokjes een tijd terug. Af en toe goed aan geschud maar ik merk dat er nu witte haartjes opstaan, ik veronderstel dat dit niet normaal is? Ik kan eventueel wel eens een foto doorsturen als je dat wil 😂. #DaarGaanAlMijnVanillestokjes😭

    Groetjes

    Beantwoorden
  23. Patrick says:
    10 maanden geleden

    Wat doe je met de vanillestokjes (en de rondvliegende stukjes) als het klaar is voor gebruik? Haal je die er weer uit, en zo ja, hoe?

    Beantwoorden
    • Laura's Bakery says:
      10 maanden geleden

      Ik laat het er gewoon inzitten: meer smaak. Maar je kunt het natuurlijk ook zeven.

      Beantwoorden
  24. Lynette says:
    7 maanden geleden

    Hallo,
    Ik wil dit graag maken maar ik zie zoveel verschillende soorten wodka…
    Welke heb ik nodig?
    Hoeveel procent alcohol?

    Beantwoorden
    • Laura's Bakery says:
      7 maanden geleden

      Dat maakt niks uit, in principe bevatten alle soorten wodka ongeveer 40% alcohol.

      Beantwoorden
  25. VÉRONIQUE says:
    5 maanden geleden

    Zalig lekker recept!!!! Dank je wel.

    Beantwoorden
  26. Elske says:
    2 maanden geleden

    Hoi Laura,

    Bij de Albert Hein is nu wel vanille extract bourbon van Dr Oetker verkrijgbaar. Is dit ongeveer hetzelfde als wat jij bedoeld in je artikel ipv vanille aroma?

    Beantwoorden
    • Laura's Bakery says:
      2 maanden geleden

      Ik ga er vanuit dat dit een extract is op basis van bourbon, dus dat zou het extract of aroma moeten kunnen vervagen.

      Beantwoorden
  27. Liesbeth says:
    4 weken geleden

    Hoi Laura,

    Wat een leuk recept! Ik heb de vanille-extract inmiddels een maand staan, maar er zweven veel stukjes in tijdens het schudden.
    Als ik de vanille-extract ga gebruiken, moet ik het dan ook eerst even schudden en op die manier de stukjes in mijn recept verwerken? Of gebruik jij alleen het ‘sap’, zonder stukjes?

    Beantwoorden
    • Laura's Bakery says:
      3 weken geleden

      Ik gebruik in principe alleen de vloeistof, zonder de stukjes.

      Beantwoorden
      • Liesbeth says:
        3 weken geleden

        Bedankt voor je reactie!

        Beantwoorden
  28. Natasja says:
    3 weken geleden

    Hoe zit het met de alcohol als je er niet mee bakt maar chocolade mee maakt?

    Groetjes Natasja

    Beantwoorden
    • Laura's Bakery says:
      3 weken geleden

      Je bedoelt een vulling voor een bonbon? Als je het niet verhit dan blijft het zoals het is, alcohol.

      Beantwoorden
  29. Esther says:
    2 weken geleden

    Haal je de stokjes na de 2 weken eruit of kan het blijven zitten tot het op is?

    Beantwoorden
    • Laura's Bakery says:
      2 weken geleden

      Het kan er lekker in blijven zitten hoor!

      Beantwoorden
      • Esther says:
        2 weken geleden

        Oké Bedankt!

        Beantwoorden
  30. Ev says:
    5 dagen geleden

    Wat een leuke post, ik ga het vandaag maken en ik heb dezelfde glazen flessen zoals op jouw afbeelding.
    Ik heb ze schoongemaakt en uitgekookt voor 5 min
    Mijn vraag is: is dat goed? en moeten ze helemaal droog zijn voordat je de alcohol erin doet?

    Alvast bedankt

    Beantwoorden
    • Laura's Bakery says:
      5 dagen geleden

      Dat lijkt me helemaal prima, ik heb zelf wel graag dat ze droog zijn ja.

      Beantwoorden
      • ev says:
        5 dagen geleden

        Oke.
        Dankjewel

        Beantwoorden

Geef een reactie Reactie annuleren

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

 

Waar ben je naar op zoek?

Generic filters
Exact matches only

Uitgebreid zoeken

Over Laura's Bakery

Laura’s Bakery

Welkom op Laura's Bakery! Je bent hier aan het juiste webadres voor de lekkerste baksels en borrelhapjes. Met mijn toegankelijke recepten laat ik je zien dat bakken niet alleen leuk en lekker is, maar ook helemaal niet zo moeilijk.

Veel bakplezier! Liefs, Laura

Hier kun je mij ook volgen

Blijf op de hoogte

Schrijf je in voor onze updates en/of nieuwsbrief om nooit meer iets te missen.
  • Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.

Mijn boeken

Het Laura’s Bakery Basisbakboek
Het Laura’s Bakery Bakboek
Het Borrelhapjes Bakboek
Het Kinderbakboek

Volg mij op instagram

  • NIEUW! Jullie vragen mij vaak naar meer variaties op deze Franse lekkernij: eclairs. Daarom hadden Mariette en ik een tijdje terug een soezen- en eclairsbakdag. Jawel, onze bakdagen hebben meestal een thema. En dus maakten we deze bananen eclairs, die ik afwerkte met een chocolade glazuur en stukjes toffee. Zelfs terwijl ik niet van banaan hou, vond ik deze eclairs heerlijk.⁠
⁠
Het recept staat vanaf vandaag online, de link vind je in mijn profiel > @laurasbakery.⁠
⁠
#eclairs #soezen #bakken #banoffee #banaan
  • DE 10E DRUK! Jaaa, de 10e druk van Het Basisbakboek ligt alweer in de winkels. Thanks allemaal! Handjes omhoog als jij dit boek in huis hebt 🙋🏼‍♀️⁠
⁠
Ik vind het zo ontzettend leuk om te zien hoe zoveel van jullie in de afgelopen jaren zijn begonnen met bakken door (en met!) dit boek. Zeker het afgelopen jaar is er een gigantische nieuwe lichting thuisbakkers bijgekomen. Zo leuk al die berichtjes waarin jullie me vertellen dat jullie de bakkriebels hebben en daarmee een nieuwe passie hebben ontdekt. ⁠
⁠
En voor wie zich laat tegenhouden om met regelmaat te bakken omdat @laurasbakery⁠ ⁠ #bakken #hetbasisbakboek #laurasbakery #hetlaurasbakerybasisbakboek #bakboek' data-src='https://scontent-ams4-1.cdninstagram.com/v/t51.2885-15/155499357_153487403259418_3918615731402010880_n.jpg?_nc_cat=110&ccb=3&_nc_sid=8ae9d6&_nc_ohc=L7Bv8GFjewIAX8sq0lm&_nc_ht=scontent-ams4-1.cdninstagram.com&oh=2ece37c876e3ab4b793d04f5a6b810af&oe=60654B10' title='DE 10E DRUK! Jaaa, de 10e druk van Het Basisbakboek ligt alweer in de winkels. Thanks allemaal! Handjes omhoog als jij dit boek in huis hebt 🙋🏼‍♀️⁠ ⁠ Ik vind het zo ontzettend leuk om te zien hoe zoveel van jullie in de afgelopen jaren zijn begonnen met bakken door (en met!) dit boek. Zeker het afgelopen jaar is er een gigantische nieuwe lichting thuisbakkers bijgekomen. Zo leuk al die berichtjes waarin jullie me vertellen dat jullie de bakkriebels hebben en daarmee een nieuwe passie hebben ontdekt. ⁠ ⁠ En voor wie zich laat tegenhouden om met regelmaat te bakken omdat 'het ook op moet': lekker uitdelen! Daar maak je heel erg veel mensen blij mee. Zeker nu 🤗⁠ ⁠ Mijn boek(en) nog niet in huis? Via de link in mijn profiel kun je ze allemaal bestellen 📚 > @laurasbakery⁠ ⁠ #bakken #hetbasisbakboek #laurasbakery #hetlaurasbakerybasisbakboek #bakboek'>
  • DE LAATSTE BAKSTRIJD! Vandaag gaat er een hele bijzondere @debakstrijd van start, want het is de allerlaatste. Ik weet dat een hoop enthousiaste bakstrijders dit jammer zullen vinden, net zoals ikzelf overigens, maar ik heb er goede redenen voor en die lees je allemaal in het nieuwe artikel op het blog.⁠
⁠
Natuurlijk heb ik daarom gekozen voor een extra leuk thema waarbinnen iedereen mee kan doen: Pasen! Gezien het Feestdagen Bakboek later dit jaar uitkomt, leek het me extra leuk om de laatste Bakstrijd in het teken van een feestdag te laten staan. Dus bak je mooiste of lekkerste paascreatie en doe gezellig mee! Op het blog lees je er álles over, link in bio > @laurasbakery.⁠
⁠
#debakstrijd #pasen #hetfeestdagenbakboek #bakken #sloffentaart #paasei
  • Sommigen van jullie hebben afgelopen week kunnen genieten van een weekje voorjaarsvakantie (met prachtig weer). Hoe dan ook moet iedereen morgen weer aan de bak en daarbij is een verantwoorde snack altijd welkom. Wat dacht je van deze citroen-havermout balletjes? Een fris tussendoortje bij lekkere trek.⁠
⁠
Het recept staat al even online en is te vinden via de zoekfunctie op de website, link in mijn profiel > @laurasbakery.⁠
⁠
#tussendoortje #verantwoordesnack #havermout⁠
  • NIEUW! Ik kan er nooit genoeg van krijgen om baksels met speculoos te maken, dus hier heb ik er weer eentje voor jullie: speculoos cake! Het is al even geleden dat ik deze fantastische cake bakte, maar het water loopt me spontaan weer in de mond dus misschien ga ik @laurasbakery.⁠ ⁠ #speculoos #cake #speculooscake #bakken' data-src='https://scontent-ams4-1.cdninstagram.com/v/t51.2885-15/154299027_277856270597371_3383444249601757296_n.jpg?_nc_cat=104&ccb=3&_nc_sid=8ae9d6&_nc_ohc=Oidjdwi1oFQAX9iN7xF&_nc_ht=scontent-ams4-1.cdninstagram.com&oh=fa8f24bd72e17e64de6e1f4283334c74&oe=6064F88F' title='NIEUW! Ik kan er nooit genoeg van krijgen om baksels met speculoos te maken, dus hier heb ik er weer eentje voor jullie: speculoos cake! Het is al even geleden dat ik deze fantastische cake bakte, maar het water loopt me spontaan weer in de mond dus misschien ga ik 'm dit weekend ook wel weer bakken. Bij wie gaat deze cake ook op de bakplanning voor dit weekend? 😍⁠ ⁠ Het recept vind je vanaf vandaag op het blog, link in bio > @laurasbakery.⁠ ⁠ #speculoos #cake #speculooscake #bakken'>
  • MUFFINS! Ik ben gek op muffins, dat zullen jullie inmiddels wel door hebben. Deze triple chocolate muffins zijn bijvoorbeeld ook zo zalig, die zou ik elke dag wel lusten.⁠
⁠
Elke vrijdagmiddag deel ik een aantal recepten in mijn stories om jullie wat bak inspiratie voor het weekend te geven en vandaag zullen deze in het teken staan van.. Muffins! Dus check mijn stories later vandaag als dat je als muziek in de oren klinkt 😉.⁠
⁠
Het recept van deze chocolade muffins vind je gewoon al op Laura @laurasbakery.⁠ ⁠ #muffins #triplechocolate #bakinspiratie #chocolademuffins #bakken' data-src='https://scontent-amt2-1.cdninstagram.com/v/t51.2885-15/154961493_942622139841535_2019984367802266002_n.jpg?_nc_cat=111&ccb=3&_nc_sid=8ae9d6&_nc_ohc=MH_bM4FTBFcAX8aTOd_&_nc_ht=scontent-amt2-1.cdninstagram.com&oh=5a75d174bf375a0debd1fec7093b6a49&oe=60640F24' title='MUFFINS! Ik ben gek op muffins, dat zullen jullie inmiddels wel door hebben. Deze triple chocolate muffins zijn bijvoorbeeld ook zo zalig, die zou ik elke dag wel lusten.⁠ ⁠ Elke vrijdagmiddag deel ik een aantal recepten in mijn stories om jullie wat bak inspiratie voor het weekend te geven en vandaag zullen deze in het teken staan van.. Muffins! Dus check mijn stories later vandaag als dat je als muziek in de oren klinkt 😉.⁠ ⁠ Het recept van deze chocolade muffins vind je gewoon al op Laura's Bakery, even zoeken via de zoekbalk op de website. Link in bio > @laurasbakery.⁠ ⁠ #muffins #triplechocolate #bakinspiratie #chocolademuffins #bakken'>

HANDIGE BAKTIPS

Genoemde oventemperaturen zijn altijd voor een oven met boven- en onderwarmte. Bak je op hetelucht? Zet de temperatuur dan 10-20% lager.

Een theelepel (tl) heeft een inhoud van 5 milliliter, een eetlepel (el) heeft een inhoud van 15 milliliter.

Met 1 ei wordt een ei van M formaat bedoeld, die weegt zonder schaal ongeveer 50 gram. Minder nodig? Kluts je ei dan en weeg af wat je nodig hebt.

Met boter wordt altijd ongezouten roomboter bedoeld, net zoals dat met suiker altijd kristalsuiker wordt bedoeld. Ik geef de voorkeur aan fijne kristalsuiker.

Je ingrediënten moeten altijd op kamertemperatuur zijn, tenzij anders vermeld.

RECEPT OMREKENEN

Naar een grotere of kleinere vorm

Populaire berichten

Banketbakkersroom

Yoghurt pancakes

Lemon Curd

Recept Royal Icing

Volgende Post
Amerikaanse red velvet pancakes

Amerikaanse red velvet pancakes

Menu
  • Zoete recepten
  • Hartige recepten
  • Handige Baktips
  • Inspiratie
  • Feestdagen
Navigatie
  • Over Laura’s Bakery
  • FAQ – Veelgestelde vragen
  • Samenwerken
  • Contact
  • Disclaimer
  • Privacyverklaring
Recepten
  • Muffins
  • Pancakes
  • Schuimpjes
  • Taarten
  • Truffels & Bonbons
  • Vullingen en Toppings
  • Zonder oven
Meest recent

Bananen eclairs

03 maart 2021

De Bakstrijd: maart 2021

01 maart 2021

Speculoos cake

27 februari 2021
Mijn bakboeken

Het Laura's Bakery Basisbakboek

Het Laura's Bakery Bakboek

Het Borrelhapjes Bakboek

2020 | all rights reserved

Hoofd categorieën
Selecteer sub
Zoeken

Champagne snoepjes

door Laura Kieft-27 december 2020-3

Deze champagne snoepjes maakte ik vorig jaar voor mijn column in Vriendin en ik heb nog nooit zóveel gelachen bij het maken van een recept. Ik doopte ze op een gegeven moment om tot drilsnoepjes...

Dit was de advent van 2020

door Laura Kieft-26 december 2020-2

Het is weer Tweede Kerstdag, en dat betekent dat ook alle recepten voor de Laura’s Bakery Advent van 2020 inmiddels online staan. Elk jaar is het weer zo leuk om alle recepten voor deze advent...

Chocolade-pecan gingerbread koekjes

door Laura Kieft-24 december 2020-5

In december zit mijn koektrommel altijd bomvol met gingerbread koekjes. Dit jaar voegde ik daar deze gingerbread koekjes met chocolade en pecannoten aan toe. Dat waren ook de koekjes die het snelst uit de trommel...

Printable: kleurplaat zoete kerstboom

door Laura Kieft-23 december 2020-0

Aangezien het gingerbread huis al door velen van jullie is ingekleurd denken we dat jullie ook heel blij gaan worden van deze zoete kerstboom kleurplaat! Een boom die vol hangt met allerlei lekkers. Ik ga...

Deconstructed lemon meringue pie dessert

door Laura Kieft-22 december 2020-4

Alweer heel wat jaren geleden at ik voor het eerst een deconstructed taart dessert, een appeltaart om specifiek te zijn. Een ‘deconstructed’ taart houdt simpelweg in dat je alle onderdelen van een taart los serveert...

Bieten carpaccio

door Laura Kieft-21 december 2020-0

Ik ben dol op carpaccio, maar vorig jaar voor het kerstdiner wilde ik graag een vegetarisch voorgerecht serveren aangezien het hoofdgerecht met de mini beef wellington al genoeg vlees bevatte. Uiteindelijk viel de keuze op...

Bakwedstrijd Kinderbakboek

door Laura Kieft-20 december 2020-5

Het is alweer een driekwart jaar geleden dat ik op het idee kwam om een volledig geïllustreerd Kinderbakboek te maken. Wat bizar, de tijd vliegt! Inmiddels is het boek al sinds juni te koop en zijn...

Citroen-maanzaad wafels met lemon curd

door Laura Kieft-20 december 2020-8

Deze citroen-maanzaad wafels met lemon curd zijn een echt feestontbijt, dat kan ik je alvast beloven. Citroen-maanzaad is natuurlijk een klassieke combinatie. Ik heb er al meerdere lekkere recepten mee online staan, zoals shortbread koekjes...

Candy cane kersttaart (zebra taart)

door Laura Kieft-19 december 2020-5

Voor de kersttaart die ik dit jaar wilde maken ben ik wel tien keer veranderd van idee. Uiteindelijk werd ik geïnspireerd door mijn eigen zebra taart. Het recept is anders, maar het principe om die...

Risotto bitterballen met mozzarella – arancini

door Laura Kieft-18 december 2020-6

Mocht de frituur aangaan een dezer dagen: probeer dan deze risotto bitterballen met mozzarella uit! Of arancini, dat klinkt wat chiquer. Hoe dan ook, uiteindelijk draait het om de smaak en dat zit bij deze...

Kerstboom M&M koekjes

door Laura Kieft-17 december 2020-3

Koekjes bakken en decoreren, daar maak je mij erg blij mee. Ik kan dagen achter elkaar lopen pielen om koekjes te decoreren met royal icing, hoe kleiner de details hoe beter. Maar ook snelle gedecoreerde...

Printable: kerstlampjes vlaggenlijn

door Laura Kieft-16 december 2020-0

Wat ben ik blij dat jullie zo enthousiast worden van alle printables dit jaar! Het Kinderbakboek is er bijvoorbeeld gekomen naar aanleiding van de eerste twee recept printables, maar inmiddels hebben we allerlei verschillende printables...

Feestelijke dame blanche

door Laura Kieft-15 december 2020-1

Als we vroeger met het gezin uit eten gingen, koos ik weleens voor een dame blanche als toetje. Heerlijk vanille-ijs met chocoladesaus, heel veel chocoladesaus als het aan mij lag haha. Voor de kerstdagen besloot...

Mini beef wellington

door Laura Kieft-14 december 2020-2

Vorig jaar maakte ik naast de zoete aardappelgratin ook zelf mini beef wellington. Zo had iedereen zijn eigen portie op het bord liggen. Ik had ze zelfs gedecoreerd met kerststerren, want ook bij hartige dingen...

Red velvet poffertjes

door Laura Kieft-13 december 2020-6

Alweer bijna drie jaar geleden bakte ik voor het eerst zelf poffertjes voor het blog. Ontzettend lekker vind ik dat. Daarom bedacht ik voor deze advent een extra feestelijke twist op dit recept: red velvet...

Karamel-stoofperen kerstdessert

door Laura Kieft-12 december 2020-13

Ik kook al sinds ik uit huis ging met mijn BK kookpannenset en kook nog bijna dagelijks met die pannen, ook voor het kerstdiner. Vandaag wil ik jullie inspireren met een overheerlijk dessert waar je...

Kerstboom laagjestaart

door Laura Kieft-12 december 2020-13

Groots uitpakken met een kersttaart, maar niet al te ingewikkeld willen doen? Probeer dan deze kerstboom laagjestaart! Ziet er spectaculair uit, maar is dus helemaal niet zo moeilijk om zelf te maken. Je bakt 1...

Brie-pecan bladerdeeghapjes

door Laura Kieft-11 december 2020-0

Weer een heerlijk borrelhapje in kerstsferen uit Het Borrelhapjes Bakboek. Heb ik gelijk een goede cadeautip: staan mijn bakboeken al op jouw verlanglijstje voor de kerstdagen? Je kunt nu in ieder geval alvast aan de...

donut balletjes met dulce de leche

door Laura Kieft-10 december 2020-5

Het is alweer even geleden dat ik met Mariette een dag in de keuken stond om donuts en oliebollen te maken. Ik weet echter nog heel goed dat ik iedere keer dat ik in de...

Printable: gingerbread koekjes recept

door Laura Kieft-09 december 2020-1

Op social media heb ik gezien dat Sinterklaas Het Kinderbakboek aan heel veel lieve kinderen cadeau heeft gedaan, zó leuk! Nu kunnen jullie met die recepten nog genoeg bakdagen vullen, maar ik snap ook dat...

  • 1
  • 2
  • 3
  • …
  • 115
  • 116
No Result
View All Result
  • Inloggen
  • Registreer
  • Zoete recepten
  • Hartige recepten
  • Handige Baktips
  • Inspiratie
  • Feestdagen
  • Recepten omrekenen
  • Printables
  • Over ons
    • Over Laura’s Bakery
    • Mijn boeken
    • Het Laura’s Bakery Receptenboek
    • FAQ – veelgestelde vragen
    • Samenwerken
    • Contact

Welkom terug!

Log hieronder in op uw account

Wachtwoord vergeten Registreer

Wachtwoord opnieuw aanvragen

Voer uw gebruikersnaam of e-mailadres in om uw wachtwoord opnieuw in te stellen.

Inloggen

Geef een naam op voor je collectie



Annuleren
Maak collectie aan