Begin met het maken van het deeg. Daarvoor doe je alle ingrediënten in een kom, kneed dit in een staande mixer in 10-15 minuten tot een soepel deeg waar je een vliesje van kunt trekken. Geen staande mixer en ga je met je handen het deeg in? Dan heb je zo’n 20-25 minuten nodig voor hetzelfde resultaat.
Leg het deeg in een kom en dek deze af met plastic folie. Zet de kom op een wat warmere plek in huis, uit de tocht. Laat het deeg 45-60 minuten rijzen tot het in volume is verdubbeld.
Ondertussen neem je twee takjes rozemarijn dat je fijnhakt. Doe in een kommetje met een scheutje olijfolie en wat zeezout. Laat dit zo staan zodat de smaken kunnen intrekken.
Na het rijzen stort je het deeg op je werkblad. Druk de lucht eruit en verdeel in 6 gelijke stukken. Maak er bolletjes van en vorm deze tot de focaccia’s die je wilt maken (rond, ovaal, wat jij wilt). Leg de broodjes gelijk op een met bakpapier beklede bakplaat.
Dek de plaat af met een schone theedoek (of plastic folie) en laat de focaccia’s zo’n 20 minuten rusten.
Op elke focaccia schep je een beetje van de olie met rozemarijn en zeezout. Verdeel gelijkmatig over de focaccia en duw met je vingers gelijk allemaal kleine kuiltjes in het deeg. Verdeel de gehalveerde cherrytomaatjes over het deeg en strooi eventueel nog wat extra grof zeezout over de broodjes.
Bak de focaccia’s in 15-18 minuten op 200 °C (boven- en onderwarmte) gaar.