Tomaat-roomkaas broodjes

Gepost: 3 april 2020 Laatst bewerkt: 6 september 2024
Tomaat-roomkaas broodjes

Ik heb nog steeds ontzettend veel plezier in het bakken van brood. Mijn laatste creatie zijn deze tomaat-roomkaas broodjes. Het deeg bracht ik op smaak met Italiaanse kruiden en ik vulde ze met roomkaas en zelfgemaakte tomaten tapenade. Een combinatie die ik heerlijk vind op toastjes dus ik dacht dat het ook in brood ontzettend goed moest werken. Nou, daar had ik gelijk in! Het vormen van deze vlechtbroodjes is ontzettend simpel, kwestie van oprollen, opensnijden en vormen. Ik leg het je helemaal uit in het recept. Wat mij betreft zijn deze broodjes perfect voor Pasen, voor zowel het ontbijt, de brunch als de lunch. Staan ze bij jou op tafel binnenkort?

BAKTIP: Wanneer het deeg voor de tweede keer moet rijzen, leg ik ze het liefst op een kleine bakplaat. De deegbolletjes kan je dan makkelijk afdekken met keukenfolie en na het rijzen schuif je de bakplaat direct de oven in.

Tomaat-roomkaas broodjes-2a

 

Tomaat en roomkaas broodjes bakken

Opslaan
Recept afdrukken

5 van 2 stemmen

Tomaat-roomkaas broodjes

Heerlijke bolletjes brood met een vulling van roomkaas en tomaten tapenade. Maak jij deze vlechtbroodjes ook?
Porties: 8 broodjes

Ingrediënten

Brooddeeg

  • 500 gram bloem
  • 7 gram gist gedroogd
  • 10 gram zout
  • 30 gram ongezouten roomboter zacht
  • 325 ml melk lauwwarm
  • 2 el Italiaanse kruiden gedroogd

Vulling

Instructies

  • Doe alle ingrediënten voor het deeg in een een kom en kneed het deeg in 10-15 minuten (ik gebruik een staande mixer) tot het mooi soepel is. Kijk even of je een dun vliesje van het deeg kunt trekken zonder dat het scheurt, zo niet, dan moet je nog wat langer kneden.
  • Doe het deeg in een licht ingevette kom en laat op een warme plek in huis ongeveer een uur rijzen tot het in volume is verdubbeld.
  • Druk daarna het lucht uit het deeg en verdeel in 8 stukken. Rol ieder stukje deeg uit tot ongeveer 10 x 22 cm. Smeer het in met een laagje roomkaas, gevolgd door wat tomatentapenade.
  • Rol ieder stuk deeg over de lengte op. Halveer de rolletjes over de lengte en draai vervolgens de twee strengen deeg met de open kant boven om elkaar heen zodat er een soort vlecht ontstaat. Rol deze vlecht op zodat er een bolletjes wordt gevormd.
  • Dek de bolletjes af met keukenfolie en laat nog 30-45 minuten rijzen.
  • Bak de broodjes in 12-15 minuten op 220 graden (boven- en onderwarmte)
Bewaren

Goed verpakt en buiten de koelkast ongeveer 4 dagen houdbaar. In de vriezer tot 3 maanden.

Links in dit artikel kunnen affiliate links zijn. Als jij via zo’n link iets koopt, krijg ik hier een kleine commissie over. Merknamen in een recept kunnen het gevolg zijn van een betaalde samenwerking.

24 reacties

  1. Rachel schreef:

    Deze heb ik eerst eventjes opgeslagen, ziet er weer super uit!

  2. Angelique schreef:

    Ik heb vandaag de tomaat-roomkaas broodjes gemaakt. Ze waren echt heel erg lekker, een groot succes bij het hele gezin. Ik ga ze zeker nog een keer maken!

    1. Laura's Bakery schreef:

      Yes, wat leuk 😀

  3. Wilma schreef:

    Vandaag deze broodjes gemaakt, maar dan zonder de roomkaas en alleen de pesto gebruikt: heerlijk! Ik wil ze zeker vaker gaan maken!
    Maar hoe vries ik ze het beste in? Na het afbakken/afkoelen en dan in de vriezer? Of voor het afbakken? Of even afbakken en dan in de vriezer en later ontdooien en weer afbakken?

    1. Laura's Bakery schreef:

      Het kan eigenlijk allemaal! Net wat jij fijner vindt.

  4. Michèlle schreef:

    Hi Laura,

    Deze wil ik zeker gaan proberen! Welke bloem gebruikte jij? Tarwe of patent?

    1. Angelique schreef:

      Ik heb patentbloem gebruikt. En de broodjes waren prima gelukt. Normaal gebruik ik tarwebloem maar dat was overal uitverkocht! Vanwege de hamsteraars denk ik….

    2. Laura's Bakery schreef:

      Beide kunnen prima!

      1. Michèlle schreef:

        Oké, doe ik een mix. Thanks dames!

  5. Agnes schreef:

    Bak je de broodjes op een bakplaat?

    1. Laura's Bakery schreef:

      Ja, inderdaad op een bakplaat met bakpapier belegd.

      1. Agnes schreef:

        Bedankt voor uw reactie. Heb het uiteindelijk zonder bakplaat gedaan wel met bakpapier. Super recept! Dank u wel hebben ervan genoten

        1. Laura's Bakery schreef:

          Dat is het belangrijkste! Fijn om te lezen.

  6. Rinske schreef:

    Hoi,
    Ik heb laatst bakkersgist gekocht voor pizza omdat het gedroogde gist op was in de winkel. Van dat gist is nog heel veel over, zou ik dat ook voor dit recept kunnen gebruiken ipv gedroogd?

    1. Laura's Bakery schreef:

      Ja dat kan, alleen in een andere verhouding

  7. Aylie schreef:

    Was super lekker!!!!
    Bedankt ?

  8. Marloes schreef:

    Heb je een voorbeeld van hoe je het broodje vlecht?
    Ik heb een keukenmachine en wil dit er voor het eerst mee maken! Hoelang en op welke stand zal ik het mixen?

    1. Laura's Bakery schreef:

      Helaas niet, maar een volgende keer zal ik het fotograferen of iets dergelijks. Ik ken jouw keukenmachine niet, dus ik kan dat niet inschatten. Ik zet hem zelf meestal iets harder dan de middelste stand.

  9. Shav schreef:

    Kan je het meel ook vervangen voor 50% wit en 50% volkoren meel?

    1. Laura's Bakery schreef:

      Dat heb ik niet getest.

      1. Sha schreef:

        Ik wel! 50/50 bloem en volkoren meel, ietsje meer melk erbij (370ml) en ze worden heerlijk!

  10. Lize schreef:

    moet je perse gist gebruiken?

    1. Laura's Bakery schreef:

      Voor dit recept heb je dat wel nodig ja.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Beoordeel dit recept