Lemon Meringue Cake

Gepost: 3 juli 2014 Laatst bewerkt: 16 februari 2026
Lemon Meringue Cake

Ik begin vaak met een (goed) uitgedacht idee voordat ik in de keuken aan de slag ga, maar het gebeurt ook regelmatig dat alle plannen totaal veranderen als ik eenmaal bezig ben. Zo ook dit keer. Samen met Marina hadden we al een idee uitgedacht; een lekkere citroencake die we zouden vullen met Italiaans meringue. Met het schuim zouden we ook de taart afsmeren en zo hadden we een mooi plaklaagje voor kleine schuimpjes langs de zijkant. Die schuimpjes kregen dan nog verschillende kleuren zodat het mooi van licht naar donker langs de taart zou lopen.

Zoals je ziet hebben we ook in dit geval onze plannen helemaal aangepast. Toen de basis eenmaal in elkaar gezet was vonden we deze al zo mooi dat we ons afvroegen of verdere decoratie nu echt wel nodig was. We besloten van niet en decoreerden alleen de bovenkant van de cake met toefjes schuim, deze bewerkten we met een brander voor de mooie goudbruine details. Resultaat: een prachtige en onwijs lekkere lemon meringue cake!

lemon meringue cake 2a

Van deze cake hoef je maar hele kleine puntjes te snijden. Hij is behoorlijk machtig, maar ook heerlijk fris en luchtig. Een perfecte taart voor in de zomer. Door er alleen maar naar te kijken krijg ik alweer trek!

lemon meringue cake 3a
lemon meringue cake 4a

Meer recepten met lemon meringue

Als je gek bent op lemon meringue, probeer dan ook eens een van deze heerlijke recepten:

 

lemon meringue cake 5a

 

Cake met lemon meringue

Opslaan
Recept afdrukken

Nog geen beoordeling

Lemon meringue cake

Een recept om zelf lemon meringue cake te maken. Eenvoudig recept en snel klaar. Frisse en luchtige cake als resultaat die ieder feest compleet maakt.
Porties: 12 tot 14 personen

Ingrediënten

Instructies

  • Gebruik een vorm van 20 centimeter om de plakken cake te bakken. In totaal maak je 3 plakken cake, mocht je twee of drie gelijke vormen hebben dan is dit ideaal, maar het is niet per se nodig.
  • Maak het beslag voor de citroen yoghurt cake volgens recept, maar laat de bosbessen dus achterwege. De cakes bak je in 20-25 minuten gaar op 170 °C (boven- en onderwarmte).
  • Laat de cakes afkoelen op roosters terwijl je de citroensiroop van het cake recept maakt. Met een kwastje smeer je de siroop over de cakes zodat het er lekker in kan trekken. Als je alle cakes hebt ingesmeerd laat je ze even rusten voordat je een tweede laag siroop aanbrengt.
  • Terwijl die siroop lekker in de cakes trekt maak je vast het Italiaanse schuim volgens recept.
  • Tijd om de cake in elkaar te zetten. Leg een eerste plak cake op een taartplateau (of waar je hem ook op wilt presenteren). Smeer hier de eerste laag schuim op. Dit mag je best rijkelijk doen hoor. Smeer het schuim tot aan de randen en leg dan de tweede plak cake op de laag schuim. Smeer ook deze in met een flinke laag schuim voordat je de derde plak cake er op legt.
  • Wauw, zo ziet het er al uit als een mooie taart nietwaar?
  • De bovenkant kun je zo afwerken als jij wilt. Laat hem kaal, smeer er gewoon een laag schuim op of ga creatief aan de slag en maak kleine toefjes van het schuim. Dit laatste deden wij. Gebruik een gladde spuitmond en vul de spuitzak met het Italiaanse Meringue. Begin in het midden en werk zo rondom naar buiten tot de hele taart bedekt is met toeven schuim.
  • Werk de toeven af met een brander. Dit hoeft niet per se, maar ik vind het zelf een erg mooi effect geven.
Bewaren

De cake kun je 2-3 dagen in de koelkast bewaren. Zorg dat de cake in een afgesloten doos zit of onder een stolp of iets dergelijks.

Links in dit artikel kunnen affiliate links zijn. Als jij via zo’n link iets koopt, krijg ik hier een kleine commissie over. Merknamen in een recept kunnen het gevolg zijn van een betaalde samenwerking.

45 reacties

  1. Irma schreef:

    Hoi laura,

    Mijn taart staat in de oven wel met bosbessen….maar nu na 25 minuten nog vloeibaar :-/ moet ik dan de baktijd van een uur aanhouden? Hoop dat ie niet inzakt nu omdat de oven open is geweest! ?

    Groetjes Irma

    1. Laura schreef:

      Heb je de cake in één keer gebakken? De baktijd is bedoeld voor een derde van het beslag namelijk. In ieder geval baktijd verlengen tot hij gaar is.

  2. vera schreef:

    hoi, kan ik de schuimpjes ook op de zijkant (deze is bedekt met botercreme) spuiten? of vallen ze er dan af? groetjes, vera

    1. Laura schreef:

      Schuimpjes kun je zeker plakken op een met botercrème ingesmeerde taart, ze zullen na verloop van tijd wel zachter worden.

  3. Amber bos schreef:

    Mag een Zwangere vrouw dit eten omdat de eiwitten nog wel rauw zijn…?
    Gr amber

    1. Laura Kieft schreef:

      Ze zijn verhit, dus dat is geen probleem.

  4. Simone schreef:

    Hoi Laura,
    Er staat ook een recept van een lemon merengue pie op je website. Daarbij gebruik je lemoncurd. Ik overweeg dat ook bij deze taart te gebruiken, tussen de laagjes. Of zou dat too much zijn?

    1. Laura Kieft schreef:

      Dat kan zeker, maar ik vond zelf al meer dan genoeg citroensmaak van de cake zelf afkomen.

  5. Esmee schreef:

    Hoi,
    Bedankt voor het leuke recept. Ik heb zojuist de cake even geprobeerd aangezien het recept zo easy was. Echter staat bij de cake dat je deze moet bakken op 175 graden en dan 55-60 minuten. In dit recept van de taart lees ik dat je het moet bakken op 170 graden 20-25 min. Klopt dit? Of welke houdt ik aan aangezien het wel een enorm verschil is…

    1. Laura Kieft schreef:

      Het zijn verschillende recepten met verschillende maten, dus wat in het recept staat klopt.

      1. Esmee schreef:

        Bedankt! Ga ik de taart het weekend maken, de cake was al heerlijk! Echter wel wat zwaar klopt dit?

  6. Sabina van den Broek schreef:

    Hai Laura,

    Ik heb deze taart en de oreo taart afgelopen weekend voor mijn collega’s gemaakt. Ze hebben hun vingers erbij opgegeten. ?

    Bedankt voor de recepten.

  7. Julia schreef:

    Hoi Laura,
    Ik heb de taart net gemaakt en ik denk dat hij goed gelukt is. Maar moet je de taart in of buiten de koelkast bewaren? Want in het recept van de meringue staat dat je de meringue niet in de koelkast kan bewaren, maar ik weet niet of dat bij deze taart ook zo is.

    1. Laura's Bakery schreef:

      Als je de taart afdekt (folie of een stolp oid) kun je hem een paar dagen buiten de koelkast bewaren.

  8. Maaike schreef:

    Ik heb deze taart dit weekend gemaakt. Hij was erg lekker!

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Beoordeel dit recept