Uit een poll een tijdje geleden op Instagram bleek dat jullie maar wat graag een frambozen cakerol op het blog wilden zien. Daar ging ik dus mee aan de slag. Met de lente in mijn bol besloot ik er een frambozen-citroen cakerol van te maken. En ik weet dat dit soort rollen altijd benoemd worden als cakerol, maar eigenlijk zou het een biscuitrol moeten zijn. Ik heb voor de basis namelijk een vanille biscuit gebakken. Het is ook mogelijk om cake te gebruiken, maar persoonlijk vind ik dit niet zo fijn werken als je het op wilt rollen. Nee, geef mij maar een biscuit. Deze variant vulde ik met frambozenjam, citroen botercrème en verse frambozen. Eet smakelijk!
BAKTIP: Ik gebruikte voor het biscuitdeeg een bakplaat van 25 x 35 cm, zoals deze bakplaat.



Jou recept ook weer uit geprobeerd
Ook de botercreme en is gemaakt voor collega heb deeg en botercreme geproeft en gelukt en heeerlijk is die zeg.
Zeker eens proberen deze week
Kan je het ook zonder maïzena maken?
Dat zou ik niet adviseren.
Ik heb hem met kerstmis gemaakt, maar dan met een mascarponevulling. Op het laatste moment zag ik dat ik geen maïzena meer in huis had, en ik heb deze vervangen door 30gr vanillepuddingpoeder van imperial. En het was supergoed gelukt 🙂
Heerlijke frambozen-citroen cakerol gemaakt. Alleen was mijn beschuit wat taai. Heb je hier een tip voor?
Al mijn tips voor het bakken van biscuit vind je hier: https://www.laurasbakery.nl/biscuit-recept/
Kan ik de cake een dag van te voren maken en de dag erna afmaken?
Absoluut!
Wat een heerlijke cake, wel lange wachttijden ( afkoelen) . Ik was iets te zuinig met de vulling maar die kan later op de plakjes erbij.
Bedankt.
Hoi laura!
Ik bak graag je recepten!
En meestal gaat dit ook goed!
Heb dit recept nu 2x geprobeerd maar de cake blijft erg plakkerig en een beetje zacht (doordat die blijft plakken scheurt die ook helemaal uit elkaar) heb hem inplaats van 12, 17 minuten er in gedaan maar dat veranderde weinig.. wat gaat hier mis?
Groetjes roos!
Heb je wel het idee dat de cake gaar is?
Ik heb medium eieren gebruikt en ongeveer 10-15 minuten gemixt (machine) hij werd een klein beetje luchtig maar nam niet in volume toe. Netjes 12 min op 180 in de oven (boven en onder stand) zag er op het eerste oog goed uit. Eenmaal tijdens het rollen, best een harde deeg, moeilijk rolbaar en ook met het eten kom je er bijna niet doorheen.
Misschien goed om te vermelden dat de cake warm opgerold moet worden, dat voorkomt het scheuren bij het later oprollen van de cake.
Heerlijk recept!
Dit soort taart heb ik vroeger wel op verjaardag van mijn opa en oma
altijd gegeten. Ik was altijd al opzoek naar recept van deze cakerol
tussen bedankt voor neer zetten hier
Kan je de cakerol ook invriezen?
Wil hem op voorhand maken
Ik heb het niet eerder geprobeerd. In principe moet het kunnen, maar het kan wel zijn dat de frambozen bij het ontdooien meer vocht loslaten en het geheel wat nattig maken.
Variatie hierop gemaakt, gevuld met boterbloemen en lemoncurd, opgerold en daarna nog een laagje lemoncurd over de bovenkant. Geen vruchten dus, maar oh zo lekker. Geweldig dessert.
Botercreme! Ipv boterbloemen