Eerder schreef ik al eens over de voor mij onmisbare Microplane rasp. En zo kwam ik op het idee om een serie te maken over mijn favoriete keukenhulpjes. Waar kan ik nou echt niet zonder? En misschien nog wel belangrijker, wat maakt dat ene keukenhulpje dan zo handig ten opzichte van andere exemplaren. In dit artikel staan spatels centraal.
Wie mij al langer volgt weet dat ik een pot vol spatels heb staan. In de pot op de foto zitten geen eens al mijn exemplaren. Ik heb ze geteld en kwam tot de conclusie dat ik momenteel 20 van deze handige keukenhulpjes heb. En zelfs dan komt het soms voor dat ik op een bakdag nog spatels tekort kom. Hoewel ik veel spatels heb, ben ik wel kieskeurig in welke bij mij de keuken in mogen komen.
Wanneer is een spatel goed?
Voor mij is een spatel goed als hij stevig is, koop dus niet het goedkoopste exemplaar dat je kunt vinden. Het rubberen gedeelte is dan heel slap en kun je met gemak dubbelvouwen, daar kun je niet fatsoenlijk een cakebeslag mee doorspatelen. Een goede spatel is stevig, maar wel een beetje flexibel. Daar kun je een kom goed mee leeg schrapen.
Ik heb er een stuk of 8. Welke mijn favoriet is, is afhankelijk van de klus. En in tegenstelling tot jou, houd ik juist wel van een wat slappere spatel.
Bijvoorbeeld voor het roeren en leeglikken van gesmolten chocolade, gebruik ik een mini van de Hema. Voor stevig deeg van de Braziliaanse kaas broodjes een lange van de Ikea. En voor slagroom een pannenlikker, geeërft van mijn oma.
Ik heb er twee van le crueset, een grote en een kleine. In batavia stad zit een winkel van le creuset wat best wel veel scheelde qua prijs.
Het hangt er een beetje vanaf waarvoor in een spatel gebruik. Al “pannenlikker” gebruik ik die van de Action het liefst. Om door te spatelen is een stevigere handiger, die van Rosti Mepal bijvoorbeeld.
Mijn favoriete spatel is absoluut die van tupperware. Doordat hij in het midden stevig is en rondom een rand flexibel is gebruik ik hem echt in alle beslag wat ik maak.